Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan hozzam formába magam...

Hogyan hozzam formába magam szeptemberre? A futás elegendő?

Figyelt kérdés

Szeptemberre szeretnék leadni pár kg-ot, de a legfontosabb, hogy addigra szeretnék látványos eredményt elérni.

A problémásabb területek a has, a fenék és a comb.

Heti 6-7 alkalommal futok 3-4 km-t ami körülbelül fél óra kisebb szünetekkel.

162 cm és 63 kg vagyok.

Mit kellene még mellette csinálnom, hogy meglátszódjon?

Köszönöm előre is a segítő válaszokat.


2012. júl. 21. 11:50
 1/3 anonim ***** válasza:
Először is a megfelelő étrend a mérvadó! Anélkül az egész nem ér semmit. Másodszor pedig fél óra alatt 3-4km az igen kevés, ez egy gyorsabb tempójú gyaloglásnak felel meg. Ehelyett az intervallumos futást ajánlanám, keress rá!
2012. júl. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

(Bocsi, mivel oda-vissza teszem meg a távot így kb. 7km)


Szóval ha jól értelmeztem, 20 percet fussak.

1perc "mindent bele" tempóval 1 vagy 2 perc lassú tempóval?

A gyors tempót később növelhetem a lassút pedig csökkenthetem?! :)

2012. júl. 21. 12:25
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha zsírt szeretnél égetni futással, akkor inkább azt mondanám, hogy legyen intervallumos edzés, de tartsd be a (220-életkor)*0,7 pulzusértéket. Az okosok szerint ebben a tartományban a legjobb a kardió. Tehát ha nincs, akkor vegyél egy pulzusmérős órát ( 4-5 ezer Ft-ért lehet korrektet kapni ), és próbálj úgy edzeni.

Bár ugye ezzel az a baj, hogy ha nincs megfelelő, fehérjedús étrend, akkor izmot égetsz. Tehát figyelj oda a kajára is.

2012. júl. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!