Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha olyan fehérjekészítményt...

Linkoln kérdése:

Ha olyan fehérjekészítményt eszek ami tartalmaz kis kreatint akkor az doppingnak minősül versenyen?

Figyelt kérdés
2012. szept. 13. 20:00
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Napi 30grammot csak, abban nincs 2 gramm kreatin sem.
2012. szept. 15. 18:08
 12/16 anonim ***** válasza:
Az nem elég semmire.:)
2012. szept. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Semmire? De miért nem? Kicsit bővebben le tudod írni?

Eddig ennyit sem ettem, fehérjedús kaját eszek általában, meg rendszeres vagyok, edzés után közvetlen azonban nem tudok fehérjét bejuttatni, ezért gondoltam rá hogy úgy is akkor számít a legjobban, meg kreatin is akkor kell, akkor egy adagot leküldenék mindig edzés után, és gondoltam hogy jó.

2012. szept. 15. 20:11
 14/16 anonim ***** válasza:

Na szóval:

1. Fehérjéből edzés után testtömeg/2 kell grammban, tehát egy 70 kilós embernek egyből edzés után kell 35g fehérje. De mivel a proteinkészítményed kb 70%-os, így ezzel is számolni kell, tehát 50g muscle up-ot kell benyomni, hogy 35g fehérjét kapjunk.

2. Napi 5-10g a kreatin napi fenntartó adagja, tehát 2-al nem sokra mész.

2012. szept. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Aztolvastam hogy a szervezet kreatin szükséglete 2gramm/nap, nem tömegnövelésre kéne, csak teljesítmény javulásra. Ezek nélkül is fejlődök valamit, gondoltam hogy így jelentősen jobb lenne az étkezés része.

És egy kérdés, mert látom hogy te eléggé érted ezeket.

Szóval kell napi kb 130g fehérje nekem naponta.

De ha nem eszek annyit mi van? és mi van ha annyit eszek?

Mi változik? Mert tömegem nem fog nőni ahhoz többet kéne ennem ,elvileg.

2012. szept. 15. 20:23
 16/16 anonim ***** válasza:

Ha kerékpározol, akkor nem kell nagy tömeg neked, viszont nem elég a fehérjebevitelt 2g*ttkg-on tartani, hanem a szénhidrátot is be kell lőni. Értelemszerűen, ha izomtömeget szeretnél növelni, akkor általában elég az 5-6g*testtömegkg, de egyéb plusz kalóriafogyasztó edzések mellett több is lehet, pl versenyszerű bringázás.

Én most is azt mondom, hogy nem csak azért kell az 5-10g kreatin naponta, hogy tömeget növelj (hiszen ez nem csak ezen múlik), hanem teljesítménynövelésre is kell ennyi.

Több kreatin- több ATP képződést segít így nagyobb lesz az energiaszinted.

2012. szept. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!