Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ti hogyan kezdetek el futni?...

Ti hogyan kezdetek el futni? Tanácsokra lenne szükségem. Bővebben lent!

Figyelt kérdés
Én elég sokáig futottam, aztán abba hagytam, 1 éve nem sportolok, nagyon elkényelmesedtem! Most szeretném újra kezdeni, de nem tudom, hogy hogyan kezdjek neki. Ti hogyan kezdtetek el futni? Eleinte mennyit futottatok?

2013. ápr. 22. 00:08
 1/2 anonim ***** válasza:

Kezdetnek ez tökéletes:

[link]


Eleinte érdemes betartani, hogy inkább kevesebbet, mint többet, pl. a fenti edzésterv hű követésével. Szinte biztos, hogy többet tudnál, tuti úgy fogod érezni.

Ha viszont ezt betartod, akkor egyrészt nem megy el a kedved, másrészt nem edzed túl magad és a sérülés veszélye is kisebb.


Nagyon sok kezdő hibája ugyanis, hogy túl erősen kezd neki. Komolyan sokszor nehezebb edzést csinál (önmagához képest) egy kezdő, mint egy profi versenyző.


Ennek elkerülése érdekében ajánlatos egy szimpatikus edzéstervet keresni és azt végigcsinálni. Se többet, se kevesebbet. Pontosabban kevesebbet lehet, csak akkor lassabban fejlődsz, de többet semmiképp. Szív, tüdő nagyon gyorsan fejlődik, de a láb, térd, ízületek sokkal-sokkal lassabban alkalmazkodnak.

2013. ápr. 22. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Igen, egyetértek az előző válaszolóval, én futó vagyok, emlékszem, az elején milyen volt. Most persze már totál fura, hogy ötször annyit bírok, ötödannyi idővel. :D

Tehát csak lassan kezdj, tényleg kocogva, ne gyorsan, de annyit amennyit bírsz, viszont a lényeg, hogy tényleg lassan. És a jó hír, hogy ha régen tényleg futottál, ez az egy év bőven vissza fog jönni...

2013. ápr. 22. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!