Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Olcsó kínai focicipő futásra?

Olcsó kínai focicipő futásra?

Figyelt kérdés

A focisták is futnak, milyen hátrányai lehetnek egy ilyennek? Mennyire kell a drága futócipő?

Azért nem csak kényelmi szempontból kérdezem, hanem szeretném ha a technikám szépen alakulna és jól mutatnék futás közben.



2014. aug. 9. 23:36
 1/2 anonim ***** válasza:

A focicipőt nem direkt futásra találták ki, a kínai cipők meg eleve arra vannak, hogy gyakorold velük a kukába célzást.

Futócipőn nem jó spórolni!

2014. aug. 10. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előzővel. Én tudom, hogy nagy az árkülönbség az 1000 ft-os kínai kacat és a 20 ezer ft-os futócipő között, de nem lehet, illetve nem érdemes megspórolni.


Én már 12 éve futok, és még régebb óta túrázok, és nekem is volt egy kínai cipős korszakom. Első látásra akár jól is nézhet ki a kínai cipő, csak nálam még egy túrát se bírt ki az egyik. Volt egy olyan furcsa érzésem, mintha valami nagyobb darab kő került volna a cipőmbe. Megnézem, és akkor láttam, hogy levált a talpa. Tehát az első gond, hogy az ilyen olcsó cipők nem strapabírók. Így aztán nagyon drágák is, mert ha ilyenben futsz, lehet, hogy pár hetente cserélheted. És az csak egy dolog, hogy hamar tönkremegy. De nagyobb baj, hogy a lábadat nem védi egyáltalán, és az is tönkremegy. Nekem pl. egy másik kínai tornacipőben cafatokban jött le a bőr a talpamról futás után.


Tudomásul kell venni, hogy a futás sokkal nagyobb igénybevétel a cipőnek is és a lábnak is a gyalogláshoz képest, ezért muszáj komolyabb futócipőt venni. Nem fontos a legdrágábbat vagy a legújabbat, de valami ismert márka olcsóbb cipője megteszi. Itt az olcsóság olyan 15-20 ezret jelent.


Nekem a Sauconyval jók a tapasztalataim az "olcsóbb" cipőkkel is.

2014. aug. 10. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!