Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » MIért nem bírom a futást, ha...

MIért nem bírom a futást, ha az ellipszissel és a szobabiciklivel semmi bajom?

Figyelt kérdés
Biciklizni több óráig is tudok elég jó tempóban, felmegy a pulzusom, de nem fáj semmim, ellipszistől hamarabb elfáradok, de azt is jól bírom. Futni viszont 100 métert se tudok. nagyon gyorsan magasra megy a pulzusom, a lábam is gyorsan elfárad, még a kocoogástól is. Ez miért lehet? Az egyik szívbillentyűm kicsit laza, de a lábam teljesen egészséges és izmos.

2016. jan. 16. 20:12
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja, és haasonló a helyzet az úszással: mellben szinte bármeddig tudok úszni egyenletes pulzussal, gyorsban viszont már 20 méter után fuldoklom.
2016. jan. 16. 20:14
 2/7 anonim ***** válasza:
Gyaloglas mannyire megy? Szerintem egy 15-30 km-es teljesitmenyturan erdemes lenne kiprobalni magad, talan az kozelebb all a kocogashoz mint a bicikli.
2016. jan. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
gyalogolni is tudok, túrázni is. túrától is eléggé felmegy a pulzusom, de tudom folytatni, és végigcsinálok egy 20 km-s túrát probléma nélkül
2016. jan. 16. 20:25
 4/7 anonim ***** válasza:
Akkor lehet hogy a technikaddal van valami gond. Valaki futo ismerosod nem tudna egyszer elmenni veled setalni-kocogni, radnezni hogy mindent jol csinalsz?
2016. jan. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Én úgy érzem, hogy a kemény betom meg a rázkódás nem jó. Nem is szoktam ezért futni
2016. jan. 16. 21:20
 6/7 anonim ***** válasza:

Akkor tuti a technika es a futocipo lesz a problema.

Cipobol betonra vastagtaplu, rezgeselnyelo futocipot szoktak hordani - de ha lehetoseged van ra, inkabb fuvon, talajon fuss mert az nem roncsolja a bokadat (ide jo a vekonytalpu is).

2016. jan. 16. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi :) egyszer szerintem kipróbálom a futópadot, szerintem azon jobban menne.
2016. jan. 17. 00:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!