Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Aerob közben 160+ a pulzusom,...

Aerob közben 160+ a pulzusom, mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés

Tavaly diétával fogytam 20 kilót, még 15 hátra van (68 kg vagyok és 160 cm).

Edzőterembe járok le egy ideje, futni nemigazán tudok mèg, mert volt pár éve szívritmuszavar műtétem, és nagyon ugrál tőle a pulzusom.


Emelkedőn sétálok futópadon, 130 körüli pulzus kéne, hogy aerob tartományban legyek, ne kardióban, de nem megy sehogy...

8%os emelkedőn 4-4.5 km/h sebessèggel is 150-160 közt van a pulzusom.


Csináljam így, és majd hozzászokik a szervezetem, és idővel nem jár majd ekkora pulzusemelkedéssel, vagy mit ajánlanátok?


Intervall futást szeretnék még beiktatni majd, csak a hirtelen gyorsaságváltásra még kicsit szarul reagál a pulzusom, arra még "gyúrnom kell" :).


Köszi előre is a segítséget!

22/L



2016. febr. 28. 11:56
 1/6 A kérdező kommentje:

Közben kipróbáltam az intervallt, bemelegítés után 6 perc futás, aztán séta, 5 perc futás, séta, 4 perc futás majd séta, a szívem hirtelen majd ki ugrott a helyéről hirtelen, pedig már tök büszke voltam magamra, hogy milyen jól bírom, de egy pillanatról a másikra annyira összevissza gyorsan vert, hogy abba kellett hagynom..20 percig sétálgattam a levegőn aztán hirtelen minden rendbe jött.


Azt hiszem ezt egy ideig nem fogom újra megpróbálni, marad a hosszú séta, emelkedőn :/

2016. febr. 29. 11:35
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha magas a pulzus, vegyél vissza a tempóból...
2016. márc. 2. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Diétával hogyan fogytál? Azt nézted, hogy hogyan változott a testzsírszázalékod?


Menj el egy terheléses vizsgálatra. Egyáltalán nem vagyok benne biztos, hogy bírja a szervezeted azt, amit egy átlagos szervezet bír.


Én azt javaslom, hogy ne erőltesd ennyire a futást, ha még nem megy. Próbálkozz úszással, ha tudsz úszni. Utána mehet a fehérjedús kaja. Ha nem vagy formában, akkor még egy minimális úszás is olyan lesz első pár alkalommal, mintha erősítő edzést végeznél.


Futópad helyett meg inkább a szabadban, változatos terepen. Szerintem.


Én csak ezeket tudom írni.

2016. márc. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Azért kíváncsiságból még megkérdezném: miért kívánsz te ennyire gebe lenni? 68-15 = 53. Itt van egy ilyen semmire-sem-jó típusú ideális testsúly kalkulátor:

[link]


Már ez is 57-et hoz ki rád, nem 53-at. Ezek a semmire-sem-jó típusú kalkulátorok nagy valószínűséggel a mozgás- és edzéshiányosabb átlaggal számolnak. Ha te edzel, akkor csak több lehetsz, kevesebb semmiképpen. Akármilyen izomzat nagyobb tömeget eredményez, mint ugyanakkora térfogaton elhelyezkedő zsír. A futás nem erősítés, de még a futáshoz is kell minimális izomzat. Még az is megnöveli a testtömeged.

2016. márc. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Úgy fogytam, hogy az addigi szószerint zabálásommal felhagytam, napi 5x étkezés, lassú-gyors felszívódású ch eloszlatva, sok rost, magas fehérjebevitel. Sokat bicikliztem, görkori, mindenhova gyalog mentem, néha néha lejártam futni, ami elég nehézkesen ment.


Valóban elfogok menni egy terheléses vizsgálatra, mindenkèpp kéne, most már belátom.

Teremben valahogy jobban szeretem futni, bár tudom, hogy azért a hatás nem ugyanaz mint szabad terepen.


Köszönöm a válaszokat :)

2016. márc. 3. 17:16
 6/6 anonim válasza:
Szerintem 8%-os emelkedő nagyon magas. Inkább legyen alacsonyabb emelkedő (3%), de ott mehet 5,5-6 km/órával.
2016. márc. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!