Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Jó ez az edzésterv? És ha nem...

Jó ez az edzésterv? És ha nem hogyan tudnék rajta javítani? Főleg a felső testem akarom edzeni, bicepsz, tricepsz, alkar, has.

Figyelt kérdés

Edzésnek 10 perc súlyozást (mind a 2 karra)

10 perc fekvőtámasz

10 perc felülés (kombinálva, pl felmelem a lábam stb)

10-10 perc oldalas felülés.

30 perc futás

Ez így jó, vagy nem?


2010. ápr. 13. 14:13
 1/10 anonim ***** válasza:

először lenne egy kérdésem fiú vagy vagy lány?

Alátszattal ellentétben ez fontos.

2010. ápr. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Fiú.
2010. ápr. 13. 14:24
 3/10 anonim ***** válasza:
ja meg még egy (de tényleg ez az utolsó) kérdés : othon vagy edzőteremben nyomod?
2010. ápr. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
miért időben vannak megadva az erősítő gyakorlatok? ez nem aerob vagy kardioedzés, hogy az időtartam és az intenzitás számít. csinálhatsz 300 felülést is húsz perc alatt, akkor sem fog jobban fejlődni az izom. annyi ismétlésszámot iktass be, amennyitől egy-két szériában is majdnem maximálisan elfárad az adott izomcsoport.
2010. ápr. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Otthon, mert nincs időm sajna kondira.

Oké, akkor minél több. xD

2010. ápr. 13. 14:48
 6/10 anonim ***** válasza:
88%

kezdetnek jó de ettől ne várj izmokat, mert az nem ilyen edzéstől lesz.. és amúgy is annál is azt étrend a fontos. A lábat se hanyagold el.

"Train hard, train natural!"

2010. ápr. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Bár én vagyok fiú (17/L) azér apum és a tesóm miatt konyítok kicsit hozzá. Itt van pár jótanács:

-Ne időre csináld (ezt láttam más is említette)

-Akkor jó ha fáj (addig csináld amég már csak nagyon nagy erőfeszítések árán tudnál többet)

-Edzeni nekd het 5-ször 6-szor kéne.

-A gyakorlatokat ne lendületből csináld és ne is rugózva, hanem "lassan" (igaz így nehezebb, de hamarabb jön az eredmény)

-Fontos az étkezés (pl.: hat után ne egyél)

-Tornázz lábra is (pl.: gugolás vagy lábujjhegyezés)

-Vagy fentröl lefelé vagy lentröl felfelé haladj (tehát : Hátizom, mellizom, karizom, hasizom, combok, vádli, vagy ugyanez fordítva)


Szerintem ne fuss 30 percet. 15-20 perc bőven elég a bemelegítéshez.


A felülésnél pár dologtol óva intenélek: ne csinálj 90 fokos felülést! (tehát viszintestől-függőlegesig) Csak 45 fokosakat. (viszintestől felfelé vagy függölegestöl lefelé értendő a 45 fok ill. amit én sziktam az pont eközött van: 22,5 + 45 vagyis még marad 22,5)


Azt, hogy jó-e az edzés terved így elsőre nem tudom meg mondani, de ha gondolod megkérdezhetem apumat, hogy mit javasol. :)

2010. ápr. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm a válaszokat. ;)
2010. ápr. 13. 16:05
 9/10 anonim ***** válasza:

és te most komolyan azt hiszed ezzel akármit is el fogsz érni? :D you are a joke.

nekem 4-5 hónap után látszott de akkor sem úgy , hogy húú. és edzőterem heti 5-6 edzés kaja rendben stb...

te tudod , de ez egyenlő a nullával.

2010. ápr. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
na még lenne plusz három kérdésem: Hány éves vagy? Hány centi magas? És Hány kilo? Ha ezt tudom megkérdezem apumat ;) bár ezzel az edzés terver szerintem se nagyon fogsz tudni erdményt produkálni.... bocsi...
2010. ápr. 15. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!