Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Hogyan kezdjek el parkourozni?

Hogyan kezdjek el parkourozni?

Figyelt kérdés
senki sem tolja a városban, tanácsokat kérek
2012. jún. 9. 21:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Háát figyelj...menj el szépen valami elhagyatott helyre,és hajrá. ;) biztos találsz olyat bőven...
2012. jún. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
[link] rengeteg ehhez hasonló parkour-os videó kering a youtubeon..nézz szét..próbálgasd a mozdulatokat.
2012. jún. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
http://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__extrem-sportok__.. Itt az alsó kommentben össze van gyűjtve jópár gyakorlat, amikkel kezdheted a gyakorlást.
2012. jún. 9. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
futás!!! naoszt gyííí
2012. jún. 9. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nehogy csak úgy elkezd!!!!!!!!! Én ezzel b*sztam el a térdemet, azóta nem sportolhatok! Mindenféleképpen tanulj meg esni, nehogy koppanj a földön. (Ha csak úgy leugrasz valahonnan, és nem használsz megfelelő érkezés-technikát, az ízületeid súlyosan roncsolódnak! Tapasztalat.)

-Kezdj mindig alapos, legalább fél órás bemelegítéssel!

-Legyen jó kondid, fuss minden nap egy órát!

-Ugrálj sokat! Legyél tisztában vele mekkorát ugrasz!

-Először hordj (biciklis) kesztyűt! Később elhagyhatod ha akarod, de az ujjaid ki fognak párnázódni. (Védi a kezedet a sérülésektől, de ha nagyon kipárnázódik az ronda)

-Sose csinálj olyat élesben, amiben nem vagy biztos!

-Csinálj sok húzódzkodást!

-Ne felejtsd el, hogy amikor majd élesben nyomod, az adrenalin szinted felemelkedhet, amit meg kell tanulnod kontrollálni. Így képes vagy akár 60%al nagyobbat ugrani mint az addigi maximumod, ezért könnyen túlugorhatsz.

-Sérülten ne csináld!


Bocs hogy nem rendeztem sorba, úgy írtam ahogy eszembe jutottak. Ha ezeket betartod akkor jó lesz.

2012. jún. 13. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

kösz a válaszokat

nagyjából már sok alap dolog megvan ezek közül amiket leírtál, szerencsére már kis koromban megtanultam esni, meg melózok így a kezem is bírja a gyűrődést, tehát jó adottságaim vannak hozzá, most ezt nem az miatt írom hogy bírja a kezem a gyűrődést meg hogy tudok esni.

igazából nekem olyan tanács kellene, hogy milyen féle fajta gyakorlatokat kezdjek el csinálni.

2012. jún. 14. 10:21
 7/8 Chruser ***** válasza:
100%

Hát először is mindenképpen az alapokkal kezdd. Fel kell építened egy biztos alapot, aztán az majd segít a továbbiakban. Nyugi, semmi komoly pszichés dologra nem kell gondolni, egyszerűen csak kell egy bizonyos mozgáskultúra, de ez idővel kialakul. Amit sokan mondanak, főleg a nagymesterek, Sébastien és David, hogy a lényeg, hogy rengeteget gyakorolj, idővel minden jönni fog magától.


De, itt van pár konkrét mozdulat, amik kezdésnek megfelelnek, egyik sem nehéz, tutorialt és leírást találsz a youtubon vagy a trukkok.hu-n.

-Roll

-Monkey Vault

-Lazy Vault

-Thief Vault

-Running Gap Jump (konkrétan futásból való elugrás egy akadály felett, pl. egy árok vagy akár épületek között is :))

-King Kong

Na ezeket kezdd el gyakorolni, ki fogod tapasztalni, hogy mi megy, vagy mire kell még gyűrni, de a Parkour egyik másik eleme a kreativitás, szóval találj ki magadnak is olyan mozdulatokat, amik illenek a stílusodhoz vagy a mozgásodhoz.

A lényeg a gyakorlás, rengeteg gyakorlás, utána, mint mondtam a dolgok jönnek maguktól.


Még egy valami felkeltette a figyelmemet. Azt írtad, hogy senki sem csinálja ezt rajtad kívül a városban, nos ezt átérzem mivel én falun lakom. Egyedül pedig nagyon rossz gyakorolni, legalábbis nekem az, a sok ember csak néz, hogy "mit csinál itt ez az idióta", ilyenek, sokan rám is szoktak szólni, az pedig elég kellemetlen tud lenni.Nem tudod megmagyarázni egy 70 éves öregasszonynak, hogy mért is csinálod te ezt, épp ezért szoktam bemenni a városba, mikor tudok és ott gyakorolni, mert ott vannak páran akik szintén gyakorolják a Parkour-t.

Mindenesetre próbálj meg valakiket keríteni még magad köré, biztos lesz valaki, aki ha nem is edz veled, de pl. elmegy veled és úgy máris jobb, ha ketten vagytok.

Sok szerencsét és gyakorlást! :)

2012. jún. 14. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
kösz szépen a jó tanácsokat!
2012. jún. 15. 10:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!