Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Harcművészek, Küzdősportolók,...

Harcművészek, Küzdősportolók, egy utolsó kérdés? Arnis, Kali Eskrima.

Figyelt kérdés
Harcművészetet,Küzdősportot űzők,feltennék nektek egy utolsó kérdést aztán off-olok,harcművészetet ill.küzdősportot kerestem magamnak,legfőképpen az önvédelemre,ez volt a fő célom,úgy döntöttem(arnis,kali,escrima)választom,szerintetek jól döntöttem,mi a véleményetek,köszi,sziasztok.
2012. júl. 26. 14:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát a késharc mindenképpen jó választás. Ha úgy érzed, hogy ez kell neked, ez illik hozzád, akkor rajta. Ha meg mégsem váltja be a hozzá fűzött reményeidet, akkor egyszerűen továbbállsz, nem egy életre szóló döntés az ilyesmi...

Azt meg csak te tudhatod, hogy jól döntöttél-e.

2012. júl. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
24%
Önvédelemre szerintem nem ezek a legjobbak, de te tudod. Ha életedben egyszer is használni kell az önvédelmi technikát, nincs rá semmi garancia, hogy fegyver lesz nálad. Önvédelemre legjobbak a komoly küzdősportok szerintem, judo, brazil ju-jitsu.
2012. júl. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Brazil? Akkor már inkább az eredeti Japán Ju Jitsu. Nem mondom, hogy rossz, mert a Brazil Jiu Jitsu verhetetlen a ringben, de a földharcban i is merül, az egész. Az meg utcára kész öngyilkosság. Szóval ha már ju jitsu, akkor inkább japán, abból lett a judo, az aikido és a karate egy része is...
2012. júl. 26. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Oyle válasza:
100%

Én már jóideje párhuzamosan űzöm az eskrimát (Doce Pares Multi-Style System)és a ju-jitsut (tradícionális japán jitsut.)

Rengeteget segít mindkettő mind az önvédelemben, mind millió más dologban, ahogyan sok más harcművészeti, vagy küzdősport ág is, de rövidre fogva: ha KIZÁRÓLAG a minél hatékonyabb önvédelem elsajátítása a cél, akkor a krav maga a megoldás. Az ugyanis kizárólagosan egy önvédelmi rendszer, a lehető legegyszerűbb, leghatékonyabb és legéletszerűbb formában, semmi egyéb extra és semmi egyéb sallang.

2012. szept. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Lerienn válasza:
80%
Én most kezdtem az eskrimát, nagyon jó edzőnk van. Még a fegyveres technikáknál tartunk, de lesz pusztakezes is, már láttam, tökéletes önvédelemre, ha késsel/bottal támadnak rád
2012. nov. 1. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!