Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Küzdősportolók és harcművészek...

Küzdősportolók és harcművészek! Mi a véleményetek a magyar karate oktatásról?

Figyelt kérdés
Szerintetek itthon milyen színvonalon oktatják a karatét? Olvastam már pár helyen, hogy sokan szidják. Valamint szerintetek melyik a legjobb karate stílus, melyik az a karate irányzat ami tényleg tanít önvédelmet is?

2013. febr. 2. 14:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
54%

Sajnos a béka s*gge alatt van, ha csak 1 lábbal szeretnél erőset rúgni vagy havi 10 rongyért beszélgetni akarsz járni, akkor ajánlott. Ha valódi és hatékony karatét szeretnél tanulni, akkor irány Japán. :) De ha már ott vagy, akkor az igazi Japánban kitalált harcművészetet is próbáld ki, mégpedig a jujitsut, aikidot, aiki jujitsut (satöbbi jujitsu ágazatokat). Viszont a Ju jitsu oktatatása Magyarországon magas színvonalon működik. Ha önvédelmet is szeretnél tanulni akkor ajánlom... ha ringbunyó kell: akkor savate, box. Én a harcművészeteket ajánlom! Mint pl. wing CHun (tzun és tsun kamu), wudang, shaolin kungfu, kali/escrima/arnis, ju jitsu, aikido, hapkido, (wu) tai chi chuan... Ajánlottak az indiai harcművészetek, ha találsz itthon! (nem összetévesztendő: a kempo az indiai HM-ek gyűjtőneve, míg amit nálunk oktatnak kempo néven az nem más, mint egy kenpo nevű karate ágazat, s a kettő közül nem az az ajánlott ;) )

Sok sikert!

2013. febr. 2. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
'Tothem' voltam.
2013. febr. 2. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 aikiboxer ***** válasza:
62%
Amikor én jártam (~20 éve), a versenyeredményekből ítélve nem volt rosszabb, mint bárhol a világban.
2013. febr. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
38%

A véleményem az, hogy a karate iskola egész sok van Magyarországon.

Ezzel az a baj, hogy minden sarkon van egy és nem úgy van mint a kung fu-ban, hogy egy csomó vizsgát le kell tenned, hogy oktathass hanem elérsz egy bizonyos szintet és nyitsz egyet valuvégen ha érted miről beszélek.

A karate ezért itthon többségében olyan mintha csak a Japán karate IHM-es paródiája lenne .

Sokan szidják azt mondják, hogy tönkreteszi az ízületeidet.

A karate irányzatok vezető mesterei már ha vannak ilyenek nem értem miért nem mennek és néznek körbe az országba, hogy hol milyen szinten oktatják az irányzatukat.

Nem tudom én csak annyit tudok, hogy a Shotokan karatéból nagyon gyenge emberek jönnek ki.

Ismerek pár zöld övest akit egy közepes fizikumú átlagos ember is hatástalanítana.

Ezek a tanítványok el vannak szállva maguktól .

Hányszor hallottam ezt :Én egy katával bárkit leszerelek és mindenkitől meg tudom magam védeni meg lökik az ilyen süket dumákat. Legjobb karate stílus ?

A karate szerintem nem érdemelte ki azt , hogy stílusoknak nevezzük stílus a kung fu-ban van. Karatéban irányzat vagy fajta szerint csoportosítunk.

2013. febr. 2. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

A magyar karate igencsak széles spektrumú.

Ez nemcsak azt jelenti, hogy sok stílus van, hanem azt is, hogy különböző edzőktől, mesterektől különböző színvonalú tudást lehet elsajátítani.

Ahogy az előttem szólók is mondták: sajnos vannak olyanok, akik szakképzettség és valódi karatetudás nélkül nyitnak dojo-t. Mindenkinek kívánom, hogy kerülje el őket messzire.

Önvédelmet meg nem karate-irányzat fog Neked tanítani, hanem a Mester, illetve rajta keresztül a tanítványok, miközben küzdesz velük.

Ha nincs elviccelve a küzdelem, akkor lehet tanulni.

Ha ilyen klubba szeretnél menni, akkor ajánlom Biró György Mestert, aki a 80-as és 90-es években volt a válogatott edzője (igen, amikor világszínvonalú volt a magyar karate).

2013. febr. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Hol oktatnak olyan karatét ahol a versenyrészét és a versenyszabályokat meg sem említik, szóval szimplán igazi HARCMŰVÉSZETI karatét. A sport része nem érdekel, én is vertem már el igen könnyen, egy zöld vagy kék (fene tudja már) öves kyokushinost aki állítólag országos második lett.


Viszont olvastam itt a gyik-en, hogy sokan ajánlják az Ashihara karatét, mert hogy ott nincs verseny, hanem csak utcai harc. Ebből mi az igaz?

2013. febr. 3. 10:43
 7/16 aikiboxer ***** válasza:

Az Ashihara karate a kyokushinkai egyik továbbfejlesztése néhány dobással. Vannak benne versenyek:

http://www.youtube.com/watch?v=0jf7UxAND4A


Hasonló, de még továbbfejlesztett az Enshin karate.

[link]

2013. febr. 3. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 aikiboxer ***** válasza:

Egyébként a versenyzés önmagában NEM a harcművészet halála. Én többek között Zallel mesternél karatéztam anno, és csak a legjobbakat tudom elmondani róla.

[link]

2013. febr. 3. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Én azt tudom, hogy az Ashihara a kyokushinból fejlődött ki, viszont itt sokan azt írják, hogy az Ashihara nem készít fel versenyekre, hanem maguk a tanulók indulnak önszántukból kyokushin szabályrendszeres versenyeken, azért mert nincs olyan, hogy ashihara versenyszabályrendszer.


Igazából annyi itt a kamu és a reklámszöveg, hogy már a fene tudja, hogy kinek higgyek.

2013. febr. 3. 10:59
 10/16 aikiboxer ***** válasza:

Bármilyen stílus kerüljön is szóba, mindig azonnal jönnek a vélemények pro és kontra, ami teljesen összezavarhat. Túl sokat ezért nem is érdemes mások véleményére adni (az enyémre sem), mivel mi nem vagyunk te, és mindenki testalkatához, személyiségéhez más stílus illik.


Ebben a kategóriában az a legkeményebb, amikor valaki úgy védelmez vagy támad egy stílust, hogy ő maga 40 éve edz mindenfélét és tényleg egy erős ember és téged is lever mint vak a poharat. Na ennek az embernek magyarázd el, hogy a stílusa egy kalap sz.r, vagy próbáld magad függetleníteni attól, hogy szerinte a te stílusod egy kalap sz.r. :)))


Nézz körül, hogy a környékeden egyáltalán milyen edzések vannak, és szánj rá egy hetet, hogy ellátogatsz pár edzésre. Amelyek a legjobban tetszenek, azokat próbáld is ki. Olyan edzést válassz, ahol szimpatikus az edző, kemények és jól felépítettek az edzések (nincs bratyizás, röhögcsélés, lődörgés), jó fejek az edzéstársak (nem vernek szét rögtön az első edzésen), tetszik a terem hangulata (ez a tapasztalatom szerint nagyon fontos), és főleg: jó időpontban vannak az edzések legalább heti 3x, és könnyen megközelíthető (max. 30 perc alatt).

2013. febr. 3. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!