Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Küzdősportolók és harcművészek...

Küzdősportolók és harcművészek! Mi a véleményetek a magyar karate oktatásról?

Figyelt kérdés
Szerintetek itthon milyen színvonalon oktatják a karatét? Olvastam már pár helyen, hogy sokan szidják. Valamint szerintetek melyik a legjobb karate stílus, melyik az a karate irányzat ami tényleg tanít önvédelmet is?

2013. febr. 2. 14:57
1 2
 11/16 rostas martin ***** válasza:
0%
Egyet kell ertenem magyarorszgon egy kalap sz a karate a sok kamu hadonaszo hulye miatt ezert inkabb menj el boxolni kick boxolni mert azt meg jol oktatjak magyarorszagon!a helyesirasert bocsanat Franciaorszagbol irok.
2013. febr. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
28%
Nagyon könnyen összefoglalható a magyar karate színvonala: rosszul oktatott térd gyilkos hadonászás. Japán nyelvleckének jó, de többet nem érsz el vele.
2013. febr. 3. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
85%
Van pár jó edző, ennyi, ahány dojo annyiféle edzés, de csak pár igazán jó van... Régen a harcművészetek egy életformát képeztek, úgy ettek aludtak, jártak, ahogy azt a bushido előírta, most mi van? szétverlek én karatézom stb... Hát ez van... Amúgy a karate kiváló HM, csak nehéz jó edzőt találni...
2013. febr. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
34%
Gyertek próbáljátok ki a kung fu-t tetszeni fog :)
2013. febr. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
76%

Magáról az oktatásról?


-Lehetne rosszabb is, vannak jó edzők azért az országban. DE. A legtöbb helyen versenyre készítenek fel és szerintem ezzel nincs is baj, addig amíg az ember nem hiszi azt hogy most már ő egy Zsánklód Fán Dám és mindenki lever fél kézzel az utcán mert, akkor jönnek a meglepetések.



-Ami szerintem gyászos, az a szervezetek közötti széthúzás. Rendeznek néha ilyen alibi "össz" Magyar Bajnokságot meg hasonlókat de még szervezeten belül is megy egymás fúrása és hátbatámadása. Lehet hogy más stílus, irányzat, kinek hogy tetszik de igazából fontos lenne az összetartás. Szerintem....

2013. febr. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:

Én is azt olvasom h naon nincsenek megelégedve! De ezzel az a probléma h a gyerekek nem tidztelik a seinseit valamint az edző se tud parancsolni a gyereknek! De vannak helyek ahol elég jól oktatják pl. Zalaegerszeg! Én is oda járok és ezen belül is ajánlom a 3 legjobbat:zalaegerszegi shotokan karate egyesület! Itt naon jó az oktatás csak kicsit kivételezősek!

Azato shotokan karate-do egyesület! Ide járok én!

Toriki shotokan karate-do egyesület! Ez azért jó mert kevesen vannak tehát jól megtanulják a gyerekek!

Ercsiben is vannak jó egyesületek!

2013. okt. 22. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!