Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Vannak itt sznob kerékpárosok?

Vannak itt sznob kerékpárosok?

Figyelt kérdés
márc. 21. 07:16
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
89%

A válaszolók közt biztosan vannak olyanok, akik sportolóként nagyságrendekkel többet tekernek nagyságrendekkel jobb gépeken, mint amit egy átlagember el tudna képzelni.


Aztán vannak olyanok, akik nem versenyszerűen, de rengeteget mennek (akár amatőr versenyeken), az ő felszerelésük is messze jobb, mint az átlag.


Vannak lelkes commuterek (bejárók?, nem is tudom, mi a rendes magyar fordítása), akik munkába járásra, közlekedésre, vásárlásra használják a bicajt.


Vannak páran, akik futárkodnak.


Aztán vannak, akik most kezdenének bele (egészség és a benzinár a két leggyakoribb indok), és szeretnének valamiben tanácsot kérni, és lehetőleg olcsón megúszni.


Sznob mind közt lehet.


Az azért viszonylag konszenzus, hogy bicajt nem a tesco-auchan-spar szentháromságból vegyen az embert. A decathlon gépeiről megoszlanak a vélemények (ott legalább a drágábbakat nem szapulják).


Ez tűnhet sznobizmusnak, mert egy "olcsó" decathlonos mountain bike (felszerelve városi közlekedésre) is 150 ezer felett van ugyan, és mégis leszólják. Vagy hangoztatják, hogy 250-400 ezer alatt nincs is értelme keresni, vagy a használtpiac felé terelnék a kérdezőt - ott ők magabiztosan felmérik a kínálatot, egy átnézés, próbaút során el is tudják dönteni, hogy mit ér a gép, de egy kezdő számára ez nem opció, hisz ők meg nem értenek hozzá. Pénzes sznob az első,


Aztán jönnek a távokkal kapcsolatban is néha olyan válaszok, hogy 70 km alatt kár is felülni a bicajra, vagy "hogy lehet 12 km-en elfáradni, én 120-nál iszom az első kortyot a kulacsból...". Kívülről nézve ez is egyfajta sznobizmus.

márc. 21. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim válasza:
30%
Van,jó sok
márc. 21. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
87%

1: Attól nem sznob valaki, hogy drága biciklit vesz. Akkor lesz sznob, ha a drága bicikliről lenézi az olcsóbb bicikliket, miközben nem is használja ki a drága bicikli tudását. Ha megkérdezi valaki tőlem, hogy milyen biciklit vegyen (elég sűrűn előfordul), az az első kérdésem, hogy mennyi pénze van rá. A második meg hogy mire fogja használni. Havonta egyszer elmenni a 3 km-re a faluvégre a gyerekkel untig jó egy 60ezres teszkós csoda. Havi 1000 km-t tekerni / erdőben sziklákon ugratni nem jó a decás 150ezres sem.


Ugyanez a távolságra is, nem attól sznob valaki, hogy 70 alatt el se indul (én se szívesen, mert ha már beöltözök, főleg télen, akkor menjünk minimum 70-et), hanem akkor lesz sznob, ha emiatt lenézi azokat, akik csak 20-at bírnak tekerni egyszerre.

márc. 21. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
65%
Elég sok olyan van, aki kategorikusan kijelenti, hogy X összeg alatt nem lehet kerékpárt venni, meg használt kerékpár vásárlására buzdítják a teljesen kezdőket, akiknek nyilván a 150 ezres decathlonos bőven megfelelne, és nem értenek hozzá hogy használt piacon jobbat vegyenek, szóval igen, vannak sznobok. Az nem sznob, aki a saját igényei szerint drága bringát vesz vagy 70 km alatt rá sem ül.
márc. 21. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
63%
Az milyen? Körül írnád?
márc. 21. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
27%
Az milyen?
márc. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 Hellmano ***** válasza:
100%

Mit értesz sznob alatt?


Mert nekem például, amit látok a sznob bicajos az, aki lehozza a partra kocsival a millás bicaját, majd a kocsi mellett beöltöznek a százezres bicajos ruhába, beleeröltetik a nagy pocakjukat a feszülős ruciba. Felülnek a bicajra tekernek pár km-ert, majd lőnek egy képet, hogy "megint" tekertünk egy Balaton kört. Nekem ezt jelenti, mert ezeket látom nagyon sokszor, nálad lehet mást.

márc. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
86%
Én pl soha nem vennék Decathlonos bringát, mert cikinek tartom, pedig tudom hogy vannak köztük jók. Szóval valüszínűleg kicsit sznob vagyok, ja... De szerencsére nagy általánosságban nem ez jellemez, alapvetően nem vagyok egy sznob ember, csak egy kicsit és csak ebben a témában. :)
márc. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
81%
Nem tudom, de kisebbségi komplexussos egy biztosan van.
márc. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
75%
Valamennyire szerintem én az vagyok. De csak mérsékelten. :)
márc. 21. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!