Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hátra vertikálisan és horizont...

Hátra vertikálisan és horizontálisan külön-külön kell megtennie a heti min. 12 sorozatnak vagy összesen?

Figyelt kérdés
Mert ugye, ha külön-külön, akkor az már összesen 24 lesz az egész hátra / hét.

2023. aug. 18. 12:14
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
Nem úgy született mindenki, hogy 120 kiló tiszta izom, de ennek a kérdésnek simán utána lehetett volna járni. Pl. megkérdezel a teremben egy edzőt. Vagy megnézel egy sablon edzést neten, sehol nem fogsz 24 szettet találni hátra, max. ha Ronnie Coleman edzésére keresel rá, ő lehet valamikor csinált ennyit, de ő full más kategória. Vagy megnézel egy fitnesz influencert Youtubeon. A magyar influencerek kb. egykaptafások, de arra tökéletesek, hogy ilyen alap kérdésekre megkapd a választ.
2023. aug. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
100%

itt szerintem szövegértési problémák vannak.

ha hallottál arról hogy hátra heti 10-12szettet érdemes végezni, akkor valószínűleg azt is hallottad hogy ez izomcsoportonként értendő..

nos a hát az egy izomcsoport... a horizontális és a vertikális húzások is a hátizmaidat dolgoztatják, így evidens hogy ez a 12szett összesen értendő.

2023. aug. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:

22: Ja, csak minden videóban azt mondják, a régi shopbuilder-esektől kezdve a legújabb influenszerekig, hogy a lehúzások a széles hátizomra mennek, az evezések pedig a hát felső-középső részére.

Mert ennyi erővel ha azt mondjuk, hogy az egész hát egy izom, akkor az egész kar is egy izom, mégis külön-külön edzünk bicepszre, tricepszre meg még alkarra is.

2023. aug. 19. 07:58
 24/29 A kérdező kommentje:
Sőt, a shopbuilderen magán belül vannak egymásnak szögesen ellentmondó videók, konkrétan ugyanabban a témában, pedig ők a big nagy menőségek.
2023. aug. 19. 09:07
 25/29 anonim ***** válasza:

Shopbuilder? :D

Vannak emberek, akik ott tájékozódnak még? Tele van ősrégi tévhitekkel. Attól, hogy kokszos emberek mondanak neked valamit, az még nem biztos, hogy igaz..


Arnold könyve is a világ legnagyobb hülyesége, csak az emberek szépen elhisznek mindent, hisz ha Arnold mondja, tuti úgy van.. Ő maga nyilatkozta, hogy a könyve tele van tévhitekkel és hamis információkkal.


A legújabb influenszerek pedig próbálnak mindent túl tudományoskodni, legalábbis én ezt veszem észre inkább. Minden hát gyakorlatban dolgozik minden része a hátnak, csak nyílván például egy széles fogású evezésnél a hát felső részei JOBBAN dolgoznak, mint a széles hátizmok..


Legyen 4-6 szetted felső hát fókuszú, 4-6 szett széles hátizom, és kész a hátedzésed..

2023. aug. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:
25: Tök jó, hogy leírod hogy minden szar, csak azt nem, hogy akkor szerinted honnan kellene tájékozódni?
2023. aug. 19. 12:00
 27/29 anonim ***** válasza:

Látom, egyik füleden be, másikon ki, amit írtam..


Neked kell kitapasztalni, nincs mindenkire érvényes recept..


De, magyarok közül: Torma Valentin, Dietgainz (elég fura a modora, és néha bunkó, de Dietgainz videóiból meg tudsz tanulni edzeni), illetve Páldi Gabi is szokott instára jó dolgokat kitenni.


Biztos vannak még sokan, de én tőlük szereztem a tudásom nagyobb részét, na meg ugye a saját magam által megtapasztalt dolgok.

2023. aug. 19. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Ebben igazad van kérdező, nehéz hiteles infóhoz jutni. A shopbuilderesek rommá vannak koxolva, nyilván mikor többféle koxot tolsz évekig, akkor minden edzésmódszer működik. A mai menő influencerek pedig jönnek a nagy tanulmányokkal, amiknek legalább a fele akkora mese, hogy szerintem az nem hiszi el, aki csinálta.
2023. aug. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:

28: Tisztában vagyok vele h a builderesek szinte mind koxosok, még a nők is (nyilván a Toldi Zsuzsának sem a cigarettától és konyaktól olyan mély a hangja), de ettől függetlenül azért csak eljutottak egy profi szintre, ahol alapvető dolgokkal tisztában kellene lenniük.

De konkrét gyakorlatról pl a Molnár Peti pont az ellenkezőjét mondja, hogy hogy kell csinálni, mint Bohos Kornél.

2023. aug. 19. 12:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!