Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hátra vertikálisan és horizont...

Hátra vertikálisan és horizontálisan külön-külön kell megtennie a heti min. 12 sorozatnak vagy összesen?

Figyelt kérdés
Mert ugye, ha külön-külön, akkor az már összesen 24 lesz az egész hátra / hét.

2023. aug. 18. 12:14
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:

Én is mindig jókat nevetek az ilyen kérdéseken. Ez már a nem látod a fától az erdőt kategória.


Ha csak nem vagy IFBB pro, és legalább Bereczki Krisztián duplája, akkor biztosan nem azon fog múlni a fejlődésed, hogy 8, vagy 12 szettet csinálsz hetente. 16-ra meg az ég világon senkinek nincs szüksége hobbista szinten, ha mellette rendben van az intenzitás, nemhogy 24.. 24 szett? Mit csinálsz te egy edzésen? :D Ennyi erővel inkább ne is menj edzeni, ugyanott leszel hatékonyságot tekintve.

2023. aug. 18. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:

Valld be kérdező, hogy ez a kérdés ihlette a kérdésedet:

https://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__testepites__123..

🤣🤣

2023. aug. 18. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:
Szerintem meg páran itt kezdenek belegabalyodni a házicérnába, pedig csak egy egyszerű eldöntendő kérdést tettem fel.
2023. aug. 18. 18:33
 14/29 anonim ***** válasza:

Kérdésedre a válasz egyértelműen az, hogy: összesen.

Itt a baj azzal van, hogy olyan kaliberü kérdést tettél fel, hogy 2+2 az ugye 4?

Az oké hogy full kezdő szinten vagy, de gondold végig mennyire valós, amit írtál! 24 munkasorozat az 6 gyakorlat, ha mindenből 4 szettet csinálsz. Ez még koxszal is sok, akkor szerinted egy kezdőnek?

2023. aug. 18. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:

14: Rossz a hasonlat.

Nem az volt a kérdés, hogy 2+2, az ugye 4?

Hanem az, hogy ezt a 2-t, azzal a bizonyos másik 2-vel össze lehet-e adni?

De az tök jó, hogy itt mindenki már úgy született, hogy 120 kiló tiszta izom volt és minden tudott erről a sportról, nem volt semmi kérdés.

2023. aug. 18. 18:58
 16/29 anonim ***** válasza:

#15


Attól, hogy valaki 120kg tiszta izom, még lehet hülye ehhez a sporthoz.


Egyébként is, már ha csak rákeresel a neten is 10-20 sorozatot fognak írni / izomcsoport / hét. Ha meg kicsit mélyebbre ásnál (tanulmányok, pl pudmeden), akkor meg rájössz, hogy ez több faktortól is függ és, ha rendben van az effort (bukás/bukáshoz közeli edzés), akkor 12 is sok lehet...


Csinálhatsz 24 sorozatot, ha cserébe 0 az effort. Effort nélkül pedig nincs izomépítés, érted már?

2023. aug. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:

16: Igen, máshol meg azt írják, hogy mivel a hát nagy izom, ezért mehet rá több sorozat is.

Nekem úgy tűnik egyelőre, hogy ebben a sportban nincsenek annyira egzakt sarokszámok, sokat inkább érzésre hagyatkoznak.

Megnézel 5 yt videót és 5-en 6 félét fognak mondani ugyanarról a kérdésről.

2023. aug. 18. 19:26
 18/29 anonim ***** válasza:
Akkor mondjuk ahelyett, hogy random youtube influenszerektől várod a bölcsek kövét, helyette legyen benned önállóság, és tapasztald ki te, hogy mire van szükséged a fejlődéshez.
2023. aug. 18. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:

17#


Igen, éppen ezért nem irigylem azokat, akik most kezdik el. Mindig is lesz többféle megoldás, ahány ember, annyi módszer.


Van, aki a magas volumenre esküszik, és van, aki inkább az intenzitást tolja meg.


Minél több szett -> annál kevesebb intenzitás = fejlődés

Minél több intenzitás -> annál kevesebb szett = fejlődés


Ez a sport a kísérletezésről szól. Hiába írjuk neked, hogy csinálj X szettet.. Más lesz a regenerációs képessége egy 12 órázó gyári munkásnak, mint egy diáknak, akinek annyi a dolga, hogy elmegy az iskolába és beugrik az edzőterembe. (én is így voltam, tanulás, edzés, alvás, és csak ez ment)


Pontosan ezért nem kell senkire sem hallgatni, hanem a tapasztalataidra.

Én pl képes vagyok 0 kajával elmenni egy kő keményet edzeni és semmi bajom, míg más 3 órát nem bír ki kaja nélkül, mert összeesik.


Ugyanez az edzéssel: Van, akinek 4-6 szett is elég hetente a fejlődéshez és van, akinek a 12 is kevés (bár ez már inkább abban az esetben van, ha profi az illető)


A legjobb módszer: Kezdj el csinálni hetente csak 6 szettet / izomcsoport és addig emeld (mondjuk hétről hétre +1 szett), ameddig fejlődsz. Ha megállt a fejlődés, akkor az azt jelenti, hogy neked ennyit bír a szervezeted azzal az életmóddal, amit jelenleg végzel. Lehet, hogy ez neked 16 szett lesz, de az is lehet, hogy már 10 is elég. Összességében viszont az elmondható, hogy 10-12-nél többet semmiképp se csinálnék naturálban. Viszont az a 10-12 az legyen brutál kemény. Én inkább csinálok kevesebb szettet, de azok a szettek minőségileg tökéletesek legyenek, mintsem maszatoljak 20 szettekkel 0 efforttal..


Ha nagyon túl akarom tudományoskodni ezt, akkor: 4-6 szett / edzés / izomcsoport és mindent 5 naponta edz meg. A legújabb science szerint ez a "legoptimálisabb". De ez azért hülyeség, mert van, akinek ez nem kivitelezhető, épp ezért kell leszarni minden tanulmányt és saját magadnak kitapasztalni, hogy mi válik be.

2023. aug. 18. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:

19: Köszönöm, világos és érthető volt, amit leírtál. Egyet is értek vele.

Egyébként én is éhgyomorra szoktam menni edzeni.

És hetente 2x teljes test edzés, általában hétfő-péntek v. Kedd-szombat.

2023. aug. 18. 19:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!