Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Kaphatnék segitséget, kezdő...

Kaphatnék segitséget, kezdő testépitőként? Részletek lent.

Figyelt kérdés

17 éves fiú vagyok. Tavaly jártam 2-3 hónapot kondizni heti 2 szer... tudom, hogy ez semmi és azt szeretném kérni tapasztalt testépitőktől, hogy adjatok, tippeket, tanácsokat, mit egyek, hogyan éljek, hogy kapjak egy egészséges, izmos testet. Nem akarok olyan nagy izmokat, mint Scwarzeneggernek(xD), vagy mittudom kinek... mondtam, csak egészséges szép testet szeretnék.

Várom a tanácsokat, előre is köszi!



2012. okt. 29. 21:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Tömegnövelő étrend: napi 2-2,5g*testtömegkg fehérje kell és 5-6g*ttkg szénhidrát (ch). 

Ezekből kellene leginkább összerakni: 

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, hal, marha), sovány túró, tojás, protein tápkieg. 

ch: zabpehely, rizs, teljes kiőrlésű kenyér, teljes kiőrlésű tészta, sok zöldség. 

zsír: omega3, lenmagolaj. 

Itt találsz tömegnövelő étrendeket is:  [link]



A válaszíró 91%-ban hasznos válaszokat ad.

2012. okt. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

kezdőknek először 2 hónapig teljes testes 3 napos edzés kell: 

[link]

 


Majd lehet után osztott edzésre váltani. Célszerű először egy kétfelé osztott edzést végezni, un. A-B-A, B-A-B edzésrendszerben: 

[link]

 


Ezután mehet a teljesen osztott edzés, ahol már egy izomra 3-4 gyakorlat is mehet (kisebb izmokra 2-3, nagyobbakra 3-4), így egy héten egy izomcsoportra már csak egyszer edzünk, hogy megfelelően tudjunk regenerálódni. 

Naturálban maradjunk 3 vagy 4 napos edzésnél: 

[link]

 

[link]

2012. okt. 29. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Semmi egyebet nem tudok Montez írásához hozzátenni. Ha első kézből akarsz esetleg hasznos tanácsokat, motivációt szerezni egy szintén kezdőtől, akkor less rá a blogomra, elküldöm privátban a címet.
2012. okt. 29. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Az egy jó kis blog, acm profin leír mindent.
2012. okt. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Ugyan azt az utat kell vègigjárnod mint schwarcinak csak neki több idö ès egy idö után szteroid is bele tartozott
2012. okt. 29. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Ja és nyugi. Soha a büdös életben nem lehetsz olyan mint Arnold. Még szteroidokkal sem.
2012. okt. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Hidd el, nem is akarnék soha a büdös életben úgy kinézni, mint Schwarzi, én csak egy épkézláb testet akarok, magamnak, nem olyan nagy álom ez, azthiszem...

és köszönöm a tippeket:D megpróbálom megfogadni, de ezt az egész testes edzést, ha kicsit elmondanátok bővebben...mert tavaly amikor jártam abban a 3 hónapban, akkor mindig fekvenyomással kezdtem, majd tricepsz,bicepsz(ilyen csigás gépen)felülés,alhas(felülésekből, alhasból, és súlyzóból, mindig amennyit csak birtam), ha ebben van javitani való, vagy hozzátenni valamit, akkor mondjátok. A többiből kb 14 et szoktam a legnagyobb súllyal, amivel a 14 et megbirom.Mert azt hallottam, hogy ez az izomnövelés,... ha mennyiséget csinálunk sokat akkor az állóképességnövelés.Jah és még annyit, hogy egyelőre még nem fogok lejárni egy ideig kondozni, mert egyszer házilag kicsit helyrepasszolom magam, mert elvagyok lustulva, kicsi felülés, karkinyomás, gugolás itthon kb. 1 hónapot, majd utána megint elkezdem az edzést de nem hagyom abba mostmár mint tavaly,hogy 2-3 hónap után 1 évet arrafele se néztem...most is égni fog a képem, mikor visszamegyek.

2012. okt. 30. 17:16
 8/16 A kérdező kommentje:
No megg persze lábat is csináltam, vádlit, térdet és jó sok guggolást is, hiszen az egészséges test fogalmába a lábaim is beletartoznak :) Sajnos még csontos vagyok, nem izmos...de egyszer elkell kezdeni...és még mindig jobb, mint aki életében be sem mer menni egy konditerembe :)
2012. okt. 30. 17:24
 9/16 A kérdező kommentje:
Amúgy beleolvastam a blogba...az a gond, hogy lehet kicsit félre lettem értve, mivel láttam a képeidet és láttam, hogy te is kezdőnek vallod magadat, hát lehet, hogy te vagy a kezdő, de én akkor bocsi rosszul fogalmaztam, nem kezdő vagyok, hanem kezdőnek is nagyon kevés.Tehát: Rajtam nincs se sok zsir, se sok izom, csak a csontok, a hosszú, vékony karjaim, a lapos,de csak enyhén izmos hasam és még a kulcs csontjaim is látszanak :(( Talán lehet, hogy még nem is kéne edzeni járjak, csak kicsit felszedjek, hizzak, s csak mikor van rajtam zsir akkor menjek? A baj az is lehet, hogy már évek óta nem űzök semmilyen sportot nagyon aktivan...úszni imádok de nálnunk nincs uszoda a városban, igy azt csak nyáron tudok, és még siizni szokatm kb. hétvégente eljárni,persze ha van hó...(Erdélyben élek, itt vannak hegyek :D)
2012. okt. 30. 18:09
 10/16 anonim ***** válasza:

Mindenképp kezd el minél hamarabb tömegnövelő étrenddel! Egyébként van egy nagyon jó motivációs fórum, nézd át, találsz benne brutál vékony srácokat is és mellette, hogy 1 év (vagy több/kevesebb idő) alatt mit hoztak ki belőle:


[link]

2012. okt. 30. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!