Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Jónapot, szeretnék egy tornász...

Jónapot, szeretnék egy tornászgyűrűt, mivel Calisthenic-et végzek, és emellé egy súlyemelő felszerelést (rúd, súly, ha értitek), és szerintetek melyikkel lehet nagyobb erőre szert tenni, súlyemeléssel, vagy kettlebellel?

Figyelt kérdés
Előre is köszönök minden választ, a tornászat (otthoni szinten) fix, csak szeretnék súlyt is emelni! :D

2013. nov. 10. 15:09
 1/7 anonim ***** válasza:

te már annyi mindent csinálsz egyszerre,hogy kb napi 8 órát edzel elviekben egy nap.

vedd meg a tornagyűrűt,azzal nagy kárt nem okozhatsz magadban,legfeljebb leesel majd 1-2x.

állítható köteleset vegyél,azzal tudsz majd trx-ezni is.

2013. nov. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
miért nem mész el akkor crossfittezni?
2013. nov. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Kedves második!

Azt feltételezed rólam, hogy hülye vagyok?

Miért nem mész el CF-re? A válasz egyszerű:

vidéki parasztgyerek vagyok, és ez által nincs a széles környéken CF edzés, pedig a kedvenc sportom, tehát ha lenne, már régen elmentem volna, de mindegy...

És kedves Korbács, nem 8 órákat edzek, csak 1-1,5 órákat.

Én nagyon szeretem az edzést, de tényleg, és csak egy, hangsúlyozom egy dolgot csinálok: saját testsúllyal végzendő Calisthenicet nyomok!

A gyűrű ,,csak'' arra kellene, hogy húzódzkodást, tolódzkodást, továbbá egyéb nagy erőt igénylő gyakorlatokat végezzek!

Úgy hallottam, hogy a súlyemelés további funkcionális erőt, és robbanékonyságot eredményez. Pont. De még mielőtt jönne az, hogy: De akkor hogy akaris egyedül megtanulni a lökés, szakítás technikáját, az legyen az én gondom. Tehát még egyszer felteszem a kérdésemet módosítva:

Súlyemelés, vagy Kettlebell?

2013. nov. 10. 17:19
 4/7 A kérdező kommentje:

És elnézést kérek, ha megsértettem valakit!

Amúgy jó válaszokat adtatok, köszönöm nektek, köcsögök!

2013. nov. 10. 17:43
 5/7 anonim ***** válasza:
szerintem inkább súlyzókat vegyél egy és kétkezes felszerelhetőt. mert egykezessel tudsz kettlebellezni de ketlebellel nem tudsz súlyt emelni.
2013. nov. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Érdekes kérdés, nem hiszem, hogy lehet erre egyértelműen válaszolni. A súlyemelők vitán felül a legerősebbek szerintem. :) A kettlebell hátránya talán az, hogy nem variálható és ha tényleg erős akarsz lenni, akkor kell többféle nagyobb súly is, pl. felhúzáshoz két 24 kg-os, két 28 kg-os. A nyomásnál is egyrészt nagyon jó az, hogy nem egy rúd alá állsz oda, hanem egy, esetleg két golyót kell kinyomnod, de ide is kell majd valószínűleg több, különböző súly. A guggolásnál meg egyszerűen nehéz megtartani a golyót, előrehúz, ha nagy a súly, míg egy rúd a válladon sokkal jobban terhelhető. Másik oldalról a török felállásnál nem nagyon tudok elképzelni jobb vagy komplexebb erősítő gyakorlatot, de a kettlebell-es szakítás is nagyon jó. Eleve előny, hogy tudod a gyakorlatokat félkézzel is csinálni, ami plusz nehezítés, hisz közben tartanod kell magad egyenesen. Szerintem az ideális az lenne, ha vennél rudat és súlyokat és kettlebellt is - szerintem legalább egy 16 kg-osat vagy akár kettőt. Ezekkel is komoly edzéseket tudsz már csinálni. A hátad nagyon meg fog/tud erősödni a kettlebell-től, szerintem ha nincs pénz mindenre, vegyél belleket.
2013. nov. 11. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
oké, köszönöm szépen utósó, bölcs legény vagy :D
2013. nov. 11. 19:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!