Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Akkor most hogy is van ez?...

Akkor most hogy is van ez? Valaki elmagyarázná?

Figyelt kérdés
Azt olvastam itt, hogy egyszerre csak 30gr-nyi fehérje tud hasznosulni a szervezetben ezért nem érdemes egyszerre többet bevinni. Igaz ez? Tehát ha valaki napi 100-150 gr fehérjét akar meginni turmixból (legyen az marhafeérje, szója, tejsavó vagy bármi) akkor azt le kéne bontania kb. 5 ivásra? És a kajálásnál is így van? nekem kicsit logikátlanul hangzik ez, pl. egy nagyobb súlyú testépítőnek kb 10-15 étkezéssel/ivással kéne bevinnie a napi 2g/ttkg fehérjét. Köszönöm ha valaki elmagyarázza.
2014. júl. 23. 09:11
 1/10 anonim ***** válasza:

Igen nem érdemes egyszerre sok fehérjét bevinni mert úgyse hasznosul.

így van fel kell osztani

2014. júl. 23. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
hogy a rákba ne hasznosulna már?
2014. júl. 23. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A napi össze mennyiség számít. Szerintem ez a nem hasznosul több fehérje 30g-nál... hülyeség.

De azért ne turmixból akard a napi össz. fehérje beviteled fedezni. Csúnya fosimosi lesz belőle.

2014. júl. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
aki szerint nem hasznosul, az mondja már el, szerinte hová tûnik a felesleges plussz... elteleportál? vagy addig köröz a véráramban, amíg élsz?
2014. júl. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szervezetünk, emésztőrendszerünk sajátosságából adódóan, egy-egy étkezés során egyéntől és "gyomortól" függően 30-50 gramm protein feldolgozására, megemésztésére képes.

Forrás shop.builder

2014. júl. 23. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A szteroid egyik hatása a sok közül: Sokkal nagyobb részben hasznosítja a szervezeted a bevitt táplálékot. Értsd ez alatt, hogy eddig az 50%át kikullantod, a megfelelő szterkóval csak a 15%át.

Naturál alacsonyabb, 12% körüli testzsírral épp ezézt nem igen lehet elérni olyan kolosszális nagy tömeges. A kifejtése ennek ugye logikus.

Durván 1800-200g fehérje az, amit egy jól megtermett, izmos test megkíván. Ez lefedhető 3 turmixxal és a 4 esetenként 5 étkezéssel. Az étkezés után másfél órával a turmix, majd két óra múltán megint egy étkezés.

2014. júl. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A shop.builder nem egy forras mert ok se jelolnek meg forrasokat soha.
2014. júl. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Szintiszoli123 ***** válasza:

Úgy van, ahogy marcii mondja. Ezt a 30 grammot sok helyen olvasni, semmi hivatkozás mellette. Ezért ez csak bro-science kategória. Ettől persze még lehet igaz.


És kinek 30 gramm. Egy 150 magas 50 kilós csajnak, egy 175 magas 70 kilós "átlagférfinak", vagy egy 190 magas 120 kilós testépítőnek?


Biztosan van valami felszívódási kapacitás, de ez akkor ugyanúgy fennáll a többi makrotápanyagra is. Kvázi, azért mert 2-szer annyit ennénk, nem szívódna fel 2-szer annyi belőle.

2014. júl. 23. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Tyler913 ***** válasza:

Eleve teljesen fölösleges ennyi turmixot meginni. Amit írok,azzal lehet,hogy egyedül állok ezen a fórumon,de az a véleményem,hogy a por formájában fogyasztott fehérje közel sem akkora Szent Grálja a testépítésnek,mint ahogy a reklámok és a testépítő közfelfogás állítja. Hogy honnan tudom?

Én évekig fogyasztottam meglehetősen nagy mennyiségben táplálékkiegészítőket,szóval makrotápanyagok terén elvileg adott volt a megfelelő mennyiség a fejlődéshez. De a szilárd kajám nem volt rendben,és nem is fejlődtem semmit.

Igazán fejlődni akkor kezdtem,amikor a szilárd kajámat rendbe raktam. Hiába fogyasztottam akár 100-150 g fehérjét tápkiegből,ami,ha a puszta mennyiséget nézzük,és feltételezzük,hogy tényleg felszívódik,elég kellett volna legyen minimális szilárd fehérjebevitel mellett is.


Most már ott tartok,hogy egyáltalán nem fogyasztok tejsavót 1,5 hónapja,és láss csodát,nem mentem össze (pedig szálkásítok).

2014. júl. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem mindegy milyen fehérjéről beszélünk. Ha pl húsból nyomsz be 300grammot (kb 70g fehérje) az sem megy kárba, mert nem egy pillanat alatt emészted meg, hanem órák alatt fokozatosan kerül a véráramba, tehát lesz idő az emésztésre. Tejsavóból ugyanennyi fehérje már nem lenne jó ötlet. És igen, nem mindegy, hogy egy 50 kilós kisgyerek emésztését nézzük, vagy egy 100 kilós emberét.
2014. júl. 23. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!