Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ez szerintetek jó edzésterv?

Zsamózsasé kérdése:

Ez szerintetek jó edzésterv?

Figyelt kérdés

Sok helyen olvastam hogy az izom regenerálódási ideje 1 hét is megvan, szóval ezt az osztott edzéstervet gondoltam:

H: Mell

K: Hát

Sz: Váll

Cs: Bicepsz

P: Tricepsz

Sz: Láb

V: Has + Vádli (v. pihenőnep)

Az összes napon lenne pluszba has és vádli mert ha jól tudom ezeknek nem kell regenerálódniuk, vagy valami ilyesmi. Úgy gondoltam, hogy minden gyakorlatból 10x6ot csinálnék, mert tömegnövelni akarok. Szerintetek ez így jó lenne, vagy ennyire azért ne szedjem szét az izomcsoportokat?



2016. febr. 7. 12:00
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja és 17/f, 68 kg vagyok (nem kezdő)
2016. febr. 7. 12:02
 2/10 Cortez70 ***** válasza:
Nem jó, meg ez csak heti felosztás, nem edzésterv. Gyakorlatok nincsenek benne, így azt sem tudjuk mire mennyi gyakorlatot akarsz és miből. A kar mehetne egyben, nem kell külön bicó és külön tricó edzésnap. Hasra is elég heti 2-3 edzés.
2016. febr. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Semmi értelme így szétbontani, legyen teljes pihenőnap is. A kar mehet egy nap, vagy tedd a bicepszet a mell vagy hát, a tricepszet a váll vagy mell után. Pl:

H: Mell K: Hát+bic, Sz: Pihenő, Cs: Láb, P: Váll+tricepsz, Sz, V Pihenő Has, vádli mehet többször, de 4 edzés azoknak is bőven elég, vádlinak főleg.

2016. febr. 7. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem edzésterv, csak egy felosztás.

Én nem venném külön napra has+vádlit. Befér 2-3 napra többi után.

Bicepsznek sem áldoznék 1 napot, tricepsznek sem.


Heti 7 napot sem kell teremben lenned.

Ezt úgy érted, hogy 10x6 fekvenyomás, 10x6 bicepszezés, 10x6 vádlizás? Nem lesz ez így jó.


Inkább kövess egy kezdő edzéstervet netről aztán majd alakítod.

2016. febr. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Mindenre olyan 4 gyakorlatot szeretnék.

pl mellre:

fekvenyomás egyenes padon

mellből nyomás egyenes súlyzókkal

tárogatás gépen

fekvenyomás ferde padon


Mindből x sorozat 6 ismétléssel

Úgy hallottam hogy az izomnöveléshez nagyobb súllyal kevesebb ismétlést de több sorozatot kell. (max 6 ismétlést)

2016. febr. 7. 13:24
 6/10 Cortez70 ***** válasza:

Rosszul hallottad. Fel lehet menni nagy súlyra is alapgsakorlatoknál, de kell magasabb ismétlés is. Izolációs gyakorlatoknál meg jobb a 10-15 közötti ismétlésszám.

Ha ennyire nem vagy benne, akkor te kezdő vagy. Kezdőknek meg heti 3 napos teljes testes terv kell.

2016. febr. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
És úgy jó lenne hogy 5 napra felosztom a nagy izomcsoportokat, és a maradék 2 napon has + vádli "pihenésképpen"? Mondjuk szerda meg vasárnap.
2016. febr. 7. 15:45
 8/10 A kérdező kommentje:
Vagy 4 napra osztom a nagyobbakat és beépítek a tervbe kardiót? Mondjuk futást.
2016. febr. 7. 15:47
 9/10 Cortez70 ***** válasza:
4 nap súlyzós + heti pàr kardio elèg.
2016. febr. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
ok köszi :)
2016. febr. 7. 18:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!