Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért van ez, ha tisztán kajálok?

Miért van ez, ha tisztán kajálok?

Figyelt kérdés
Eddig is edzettem, de a kaja: probaltam sok hust enni, tojast tk kenyerrel, turmixok, banan .. Kb igy kajaltam, valamennyire odafigyelve, igy elvoltam, fejlodes alig jott, de fitt voltam. De ha elkezdek tisztan kajalni (tomegelesrol van szo) kiszamolva mindent, faradekony vagyok egesznap, gyenge és ÉHES tomegelesnel.. Fogalmam sincs miért van ez, de már kb 4x ugrok neki, de elgyengulok es abbahagyom.
2016. júl. 23. 14:39
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Szokott köd ülni agyára egy-egy kiadós étkezés után? Szokott ebéd után üveges szemekkel meredni munkájára, s legszívesebben az asztalra borulva aludna egyet? A jelenség nem csak kellemetlen, hanem veszélyes is tud lenni, hiszen vezetés közben elaludni, vagy álmossággal küzdve kritikus döntéseket hozni komoly következményekkel járhat. De, még ha nem is alszik el, romlik a memóriája, romlik a reakcióideje, romlik az észlelése. A Földön sok milliárd ember tapasztalja meg naponta ugyanezt a jelenséget. A naponta bekövetkező menetrendszerinti teljesítménycsökkenés és a rossz döntések jelentős gazdasági károkat okoznak.

Téved azonban, aki azt gondolja, ez elkerülhetetlen része az életnek. Akik áttérnek a lowcarb vagy a paleolit étrendre, meglepetve tapasztalják, hogy az első pár nehezebb, fáradékonysággal jellemezhető nap után örökre megszűnik az evés utáni kókadás és aluszékonyság.

A paleolit életmódot folytatók tapasztalata egybecseng a 30 éve csordogáló szakirodalmi adatokkal, melyek a táplálkozás és az éberség kapcsolatát vizsgálják.

Kezdetben a kutatókat az foglalkoztatta, hogy nem rontja-e a teljesítményt a kihagyott reggeli. Ez szociális kérdés is volt, és a kutatások azt is célozták, hogy a kormányok ne hagyják annyiban, hogy a szegény gyerekek reggeli nélkül ülnek be az iskolapadokba.

A kutatások a kezdetekben abból indultak ki, hogy az agy működéséhez glukózt, azaz a szervezet által a szénhidrátokból előállított, a vérben keringő egyszerű cukrot használ fel energiaforrásként. Az ezirányú kutatásokat kezdetben elvakította az a tény, hogy egy szokásos, nyugati stílusú, szénhidrátdús reggelit fogyasztóknak egy ideig hatékonyabban működött az agya a reggelit kihagyókkal szemben. Hamarosan kiderült, hogy nem is a szénhidráton van a hangsúly, hanem azon, reggelizik-e valaki bármit is. Azaz, jó dolog reggelizni, mert az serkenti az agyműködést. Így lecsupaszítva azonban ez elég közhelyes eredmény. Másrészt az is közismert tapasztalat, hogy a szénhidrátdús étkezés fél-egy órára feldobja az embert, utána azonban kifejezetten romlik a teljesítmény és jön az álmosság. Ennek oka, ha csak mechanikusan az agy cukorellátottságában is gondolkodunk, az, hogy a hirtelen megnövekedett vércukorszintet az ezt követő inzulinlöket kitakarítja a vérből és a vércukorszint leesik, akár a kiinduló érték alá is. Az így kialakult hipoglikémia kifejezetten rontja a szellemi teljesítményt és az éberséget. Világossá vált, hogy a szénhidrátdús táplálkozás csak rövidtávon (max. 1 órás intervallumban) növeli a szellemi teljesítményt (Gibson, 2007). A szénhidrátok szellemi teljesítményt rontó hatása különösen erős a cukorbetegeknél, akiknek a vércukorszint szabályozása már károsodott. 2-es típusú cukorbetegek vizsgálatával kimutatták, hogy az alacsony glikémiás indexű, azaz a lassan felszívódó szénhidrátok fogyasztása jelentősen javítja a szellemi teljesítményt (Papanikolaou és mtsai., 2006). Ennek oka nyilvánvaló: az alacsony glikémiás indexű ételek lassabban és egyenletesebben emelik meg a vércukor szintjét, s ez stabilizálja az agy működését.

2016. júl. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Örülök hogy ebben a kategben mindig van egy okoska mint most a 26%-os.:) Zöldség azért kell hogy ne legyen szar az emésztésed. Mennyi vizet iszol egy nap? Lehet hogy dehidratáltság okozza...
2016. júl. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Tuledzed magad vagy esetleg tul kemeny a munka
2016. júl. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Utosló: Azt tartom a legesélyesebbnek. 3 litert minimum iszom, de a szar teremben még légkondi sincs
2016. júl. 23. 15:40
 15/17 anonim ***** válasza:

túledzés rövidtávu oka: sokszor ugyanazt edzed, pl heti 3 mell


túledzés középtávú oka: kevés evés, kevés pihenés, igy nem tud regenerálódni

túledzés hosszú távú oka: az idegrendszer folyamatosa magas terhelése éveken keresztül


igazából ebbe benne van amit mondtunk, rossz étrend v kevés pihi

2016. júl. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Miben más az étrended így? Itt lehet a kutya elásva, hacsak nem változott meg valami más fontos tényező (pl. most kevesebbet alszol. én 6 órával zombi lennék, sokunknak több kell). Szóval érdekesek a normál makróid is, amikkel jól elvagy.

Azt nagyon jól el tudom képzelni, hogy kevesebb zsírral és több szénhidráttal nyomottabb, éhesebb vagy, mivel én is ilyen vagyok. Mivel a leírt étrend OK, csak erre tudok gondolni, ha az étrend a gond: egyszerűen neked nem ezek a makrók fekszenek.

Ja, tömeg amúgy jön? Mert ha nem, akkor keveset eszel, de eddig csak eljutottál volna te is.

2016. júl. 23. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Megpróbálom úgy, hogy edzes utan csak 30g feherje megy 60 helyett, es eszem helyette ennek megfelelo csirkemellet. Ugyanez a gyors ch-val is.
2016. júl. 28. 19:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!