Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Lehetséges, hogy hatásosabb...

Lehetséges, hogy hatásosabb nekem a 20 körüli ismétlés?

Figyelt kérdés
Már végig próbáltam az összes ismétlés tartományt, de leginkább a 20 körüli jött be. Sokkal intenzívebbnek érzem az edzést, teltebbek az izmok, jobb az ízületeknek is. 5x20-at végzek az alapgyakorlatokkal. Az utolsó 5 ismétlés már csak nagyon nehezen megy ki.
2016. nov. 19. 10:27
 1/9 anonim ***** válasza:
53%
intenzivebb az edzés? ember az intenzitás maga az alacsony ismétlésszám...te nagyobb volumennel edzel, nem intenzitással és nem, nem hatásosabb, csak akkor ha most kezdted és ez az első hónapod kb, de hamar rájössz/tapasztalod ha kipróbálod hogy 5-8 (legfeljebb 10) ismétlés sokkal jobb
2016. nov. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
nem valószínű,de lehet.
2016. nov. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem.Bizonyára szabálytalanul csinálod
2016. nov. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha megy 20 ismétlés, akkor kicsi a súly.
2016. nov. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Figyelj,ha te azt tapasztalod,hogy neked ez így jó,akkor csináld így.De alapvetően nagy súly-kevés ismétlésszám a hatékonyabb,általában.
2016. nov. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
# 4: Gondok vannak a szövegértéssel, lehet a magyarra is rá kéne gyúrni!
2016. nov. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ezt egyféleképpen derítheted ki. Csináld egy darabig egyik módon, aztán másik módon! Vezess naplót, csinálj képeket, és meglátod, hogy mi az igazság. Lehet, hogy csak azért érzed jobbnak, mert jobban bedurransz, jobban érzed az adott izmot. De ez még nem jelenti, hogy jobban is fejlődsz. Viszont szerintem nem biztos, hogy mindenkinek a papírforma válik be. Lehet, hogy nálad működik.
2016. nov. 19. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
6-os,miért lenne gond a 4-es szövegértésével?20 ismétléssel nem edzünk.Ha ennyi belemegy,akkor túl kicsi a súly.Bizonyára szabálytalanul csinálja,ezért nem érzi a rendes súlyt
2016. nov. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 mannnocska ***** válasza:

Nah akkor tegyuk tisztaba par dolgot:


Egy: az ismetlesszam meg mindig nem tenyezoje az izom novekedesenek. Az izom meg mindig a mikroszakadasok gyogyulasabol no, mikroszakadasokat pedig TERHELES ad. Terhelest pedig 5, 12, 20, 40 ismetlessel is lehet adni, csak ahhoz megfeleloen kell kivalasztani a sulyt.


Ketto: amirol a kerdezo beszel, az nem mas, mint a bedurranas erzese. Magasabb ismetlesszamnal ezt erzed, alacsonabbaknal meg nem. Alacson ismetlesszamnal is dolgozik az izom, viszont nem erzed annyira. Hogy ez miert van, nem tudom, de termeszetes dolog.


Nah es hogy az alapokat lefektettuk:

Csinald ugy, ahogy te szereted. Egy dolgot merlegelj: alacsony ismetlesszamon (nyilvan itt a hozza tarsulo magasabb sulyt ertem) az ero jobban jon. Ez nem azt jelenti hogy 20 korul nem, csak lassabban.


Ha teheted variald a kettot. Mondjuk csinalj 2 sorozat 20ast, aztan pakolj ra, es csinalj 2 sorozat 6-8 at.


En ezt mondom.

2016. nov. 20. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!