Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Reggeli öklendezés? Testépítők...

Reggeli öklendezés? Testépítők válaszát várom, finnyások ne olvassák el a kérdésem.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Évek óta edzem itthon kombinált gépen,elégedett vagyok a külsőmmel.

A problémám a reggeli öklendezés. Tényleg finnyások ne olvassák tovább!

Őrületbe kerget hogy felkelek reggel és a legkisebb hirtelen mozgás pl:lehajolok valamiért,vagy felállok az asztaltól vagy köhögök egyet öklendezést vált ki. Reggeli előtt habot öklendezek reggeli után kihányom a reggeli egy részét vagy az egészet. Még a kávé is felkavarja a gyomrom. Teljesen lassan tudok csak mozogni és még így is egy héten vagy ötször kidobom a taccsot.Ha épp nem akkor vagy 3 órát a leírtak szerint kell mozognom. Ez az öklendezés reggelente addig megy amíg ki nem jön belőlem valami.Utána már jó, de kajára nem bírok nézni.És ez is a bajom hogy gyúrósként üres hassal kell reggel elindulnom. Rossz esetben órák múlva tudok csak enni.

Nem találok összefüggést semmiben,akármit vacsorázhatok,lehetett nyugis napom vagy stresszes,pihenő nap vagy edzés nap, hiába tudom az aznapi programom ami lehet negatív vagy pozitív,tökmindegy. Az étrendem a szokásos gyúrós kaják. És csak reggel küszködöm ezzel a problémával.

Segítsetek testépítők!

Köszi mindenkinek

Zoli



2017. jan. 13. 12:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem menj el orvoshoz ezzel
2017. jan. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
75%

"Még a kávé is felkavarja a gyomrom"


Akkor meg is van a baj, a doki is ezt fogja mondani.

De azért menj el, az a biztos.

Savas lettél, de nagyon.

A kávé is savas, olvass utána, a gyomorsavat nagyon feltornázza, ha az ember érzékeny már az ilyen dolgokra.

valószínűleg, hiába eszel te testépítő étrendet, valamit piszkosul rosszul csináltál, mert az étrendben túlsúlyba került a savas jelleg, így kezdődő reflux, vagy gyomorhurut(magyarulfekély) kezd kialakulni.

A reggeli hányás és a kávé általi rosszullét pont erre utal.

Ha komolyabb bajod van, akkor endoszkópiás vizsgálat is lesz, magyarul ledugnak egy csövet, és megnézik károsodott-e a gyomor nyálkahártya, ami valószínűleg igen.

Alaposan nézz utána annak amit írtam, és gyökeresen változtass az étkezésen, mert a kórházban fogsz kikötni.

nem egy ismerősöm járt már így.

2017. jan. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

2-es uhhhh ne paráztass!!!!!!!!!!!!! Ha nem iszom kávét is ez van de ha igen akkor rosszabb valóban.És az elsavasodást milyen formában lehet vizsgálni? Vér v vizelet vétel? Az alkohol is tényező mi? Hetente van egy piás napom akkor odaverünk a haverokkal de rendesen.És hetente megiszom kb.8-10 sört.

Köszönöm a válaszod

2017. jan. 13. 12:47
 4/12 anonim ***** válasza:

Nagyon fiatal lehetsz, még nem sok ismereted van.

Ezért írtam.

Ez egy komoly betegség előjele is lehet.

A vér acetonos lesz egy idő után, na akkor már baj lesz.

Vér vizelet kimutatja, de az endoszkópiás vizsgálat is.

Alkohol az nagyon savasít.

Mégegyszer!

Beütöd a keresőbe, és kidobja az oldalakat olvass utána.

GYÖKERESEN át kell alakítanod az étkezést, vagy mehetsz majd kezelésre, kórházba, ahogy sok ismerősöm is.

Egyiknek szószerint kilukkadt a gyomra, addig várt, míg vért hányt, azt már műteni kellett.

A műtét rosszul sikerült, hegesedés, majd tályog kelletkezett, a tályog betokosodott, és rosszindulatú gyomorrákká fajult.

5 hónapot élt még utána.

Neked valószínűleg nem súlyos, de a kezdődő reflux vagy fekély az garantálva van.

többet nem írok, majd utána olvasol.

2017. jan. 13. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Közben utána olvastam, igen a tünetek alapján amit a savasodásról írnak magamra ismerek.És igen a táplálkozásomba is beletudok kötni azok alapján amit olvastam. Csak egy példa:szerintem több vörös húst és tengeri halat eszek a kelleténél és kevés gyümölcsöt. Kapható házi ph mérő szerinted precíz?

Háromszor írtam ki kérdést de értelmes választ most kaptam először.És soha nem jutott volna eszembe a savasodás.Tényleg köszi!

2017. jan. 13. 13:15
 6/12 anonim ***** válasza:

Érdemes felkeresni egy dietetikust ha nagyon parázol a dokitól. Sőt, szerintem nem csak hogy érdemes, hanem ajánlott is. Elbeszélgettek, ad egy két tippet, talán étrend javaslatot is és megnézed, hogy lesz-e változás.

Nekem két ismerősöm is volt hasonló cipőben. Az egyik durván szenvedett miatta, mert neki "csak" hányingere volt. De az egyfolytában. Lehet kapni patikában is savlekötőt. Ha vény köteles, kérhetsz a háziorvosodtól. Ha nem múlik, akkor viszont marad a gyomortükrözés, ami egészen kellemetlen. Bár talán azt is vállalják altatva, ha nagyon kész vagy a gondolatától. Viszont magától ez nem hogy nem fog múlni, de még csak rosszabbodni fog.

2017. jan. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

6-osnak: órák óta ülök a net előtt, és olvasok a témáról. Egyértelműen az a véleményem hogy a táplálkozás változtatásával helyre hozható az elsavasodás.Gyógyteákat,sav-bázis egyensúly cuccokat javasolnak. Igaz nem szabad olyanokat enni ami egy testépítő alap tápláléka, szóval ezt nem tudom még hogy fogom megoldani.Kevés fehérjét kéne enni alapból...(!!!)Mi van?????Érdekes még hogy a magas sav tönkre vágja a tesztoszteron termelést is. Elmegyek egy szakemberhez az egész biztos,a párom mindjárt hazaér vett lakmuszpapiros ph tesztet, kíváncsi leszek...

Köszi a válaszodat.

2017. jan. 13. 15:34
 8/12 anonim ***** válasza:
Amennyiben valoban a magas savval van gond, probald ki pl. Hogy reggel 2-3 deci citromos vizzel kezdesz ebredes utan. Egy egesz citromot facsarj vele. A citrom lugosit. Talan segit. Es az alkoholt probald csokkenteni.
2017. jan. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
8-asnak: igen köszönöm,olvastam.Milyen érdekes hogy pont a citrom kell az elsavasodás ellen nem? Azzal segít hogy lugosit.
2017. jan. 13. 16:24
 10/12 anonim ***** válasza:
Zöld zöldségek. Szerintem ha szénhidrátot főként zöldségből fogyasztod (akár több kilót/nap) ésmellé eszel húst megfér a testépítéssel és a lugosítással kapcsolatban is. DE zöldségekkel is tudod fedezni a fehérje igényed csak jól kell összeválogatni.
2017. jan. 13. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!