Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy a maratoni nevezési díjat nevezéslemondási határidő lejárta után a BSI már nem fizeti vissza?

Figyelt kérdés
A 2023 as maratonra neveztem, de a nevezéslemondási határidő után lesérültem, így rajthoz állni nem tudtam. A szabályzat értelmében a pénzemet már nem adta vissza a BSI, sem részben sem egészben. Szabályzat ide vagy oda, 19 000 forintomat nyelték be úgy, hogy nem kaptam érte semmit.

2023. okt. 16. 19:07
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
77%
Amikor neveztel es befizetted a penzt, alairtad hogy egyetertesz a szabalyzattal. Amint szamodra kedvezotlenul alakult a helyzet, hirtelen nem tartanad ervenyesnek. Szep, gerinces ember lehetsz te...
2023. okt. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
88%
Miért, mit kellene jelentenie a nevezéslemondási határidőnek? :D
2023. okt. 17. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Kedves 1/2 személyeskedő! Inkább az a hivatalos szervezet a szép gerinces, aki ennyi pénzzel valakit lehúz. Nemde? Másrészt, nem arról van szó, hogy hirtelen nem találtam érvényesnek, hiszen azt, ha tetszik, ha nem, kénytelen vagyok tudomásul venni, hanem arról, hogy biztosan vannak mások is, akik hasonlóképp járnak és odavész a pénzük. Amiért, ismétlem, nem kaptam semmit. De még jobban leegyszerűsítve, csak hogy értsd. ..A nevezéslemondási határidő lejárta után bárki megsérülhet! És akkor az az illető rosszhiszemű? Vagy esetleg ő tehet róla?
2023. okt. 17. 11:00
 4/27 anonim ***** válasza:
55%

Senki nem allitott ilyeneket, NEMDE?


A szabalyzat ismert volt szamodra akkor is amikor alairtad. Onszantadbol ala is irtad. A felhaborodasod abszolut alaptalan, proszto hozongesnek tunik, a szohasznalatod alapjan amugy 90% hogy a korabbi 'munkaugyes troll' vagy.


A nevezesi dij a szervezes, helyszinbiztositas, segitok koltsegeit fedezi es megelozi azt, hogy mindenfele vicceskedvu h.lyegyerek benevezzen szazad- meg ezredmagaval aztan otthon vihogjon hogy mennyien dolgoznak a semmiert mert elindulni sose akart.

2023. okt. 17. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Hű bmeg...te aztán jól kész vagy... (Amúgy a betűhasználatod alapján valami mobilb...i lehetsz.)
2023. okt. 17. 16:44
 6/27 anonim ***** válasza:
#5 a szemelyeskedest felreteve, NEMDE, melyuk reszet nem erted a magyarazatnak? Leirjam lassabban, hatha ugy felfogod?
2023. okt. 17. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

Szerinted, ha lassabban írsz, értelmesebbnek fogsz tűnni?


Amúgy a stílusod (stílustalanságod) alapján nekem nagyon gyanús, hogy te a forexes troll vagy. Nemde?

2023. okt. 17. 22:09
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

Először is jobbulást!


Másodszor együtt érzek veled. Én is jártam már hasonlóan. Nemrég egy mozijegyet vettem meg előre, aztán közbejött valami és nem tudtam elmenni. Korábban volt már hasonló mozival, színházzal, koncerttel, busszal, vonattal, repülővel, szálloda foglalással, tanfolyammal, konferenciával és fesztivállal is.

Tudom, hogy bosszantó. De ettől még nem érzem igazságtalannak.


Viszont minden más fejtegetés előtt egy kérdés és javaslat: Próbáltál velük valamilyen ügyfélszolgálaton keresztül közvetlenül is beszélni és kedvesen megoldást kérni is, vagy csak a weboldaluk megfogalmazásáról és az oldalukon leprogramozott megoldásokról pattantál le?

Nem tudom, hogy ők mennyire rugalmasak, de elég sok cégnél voltak már pozitív ügyfélszolgálati élményeim ahhoz, hogy legalább egy próbát megérjen bármi. Nagyon sok cégnél előfordul, hogy a hivatalos szabályzatuk és tájékoztatásaik szigorúak, de ha kedvesen megkérdezed őket, hogy ugyan tudnak és hajlandóak-e méltányolni a problémádat, akkor vannak olyan jó fejek, hogy rugalmasan kezeljék és keressenek megoldást. Szerintem próbáld meg felhívni őket és kedvesen, barátságosan, nem követelőzve, nem szitkozódva próbáld meg rávenni őket, hogy ugyan fogadják már el a kései visszavonásodat és számítsák be a nevezésed egy következő versenyre. Hátha mégis hajlandóak lesznek rá.


Miben más ez a futóverseny, mint ha vennél egy repülő, vonat, busz, mozi, koncert, tanfolyam, konferencia, fesztivál vagy bármilyen más jegyet/bérletet, ami egy adott időpontra szól, amikor a hirtelen jött betegséged miatt mégsem tudsz megjelenni?

A koncert/mozijegy nem névre szól, megpróbálhatod eladni, vagy elajándékozni, hogy ne vesszen kárba. A repjegyet díj ellenében át tudod íratni más névre, de egyáltalán nem biztos, hogy találsz olyat, aki át is veszi, szóval merőben elméleti a lehetősége.

Az időpontra szóló vonat/busz jegyek bizonyos körülmények között lehetnek visszaválthatók, de pl. ha veszel egy havi bérletet, azt nem fogják visszaváltani akkor sem, ha te nem tudod igénybe venni.


Ha veszel egy adott időszakra szóló autópálya matricát, annak sem fogják neked visszatéríteni az árát. Teljesen mindegy, hogy a te betegséged miatt nem ülsz autóba, hogy kihasználd a matricádat, vagy esetleg összetöröd az autót és azért nem tudsz azzal az autóval közlekedni, amelyikre a matricát vetted. Még, ha van is másik autód, amivel tudsz közlekedni, még csak át se írathatod az autópálya matricát, mert arra nincs lehetőség, vehetsz a másik kocsira másik matricát.

Ugyanez van a parkolással is. Ha egyszer bedobtad az automatába a parkolás árát egy órára, akkor sem kapod vissza a díját, ha hamarabb otthagyod a parkolót és mégsem veszed igénybe a lehetsőéget, mert közben rájöttél, hogy mégsem oda mész.

A ruhatárban sem kapod vissza a ruhatári díjat, ha még a darab kezdése előtt rájössz, hogy de hát hideg van bent, mégis magadon tartod inkább a kabátodat.

Az Internet, tévé vagy telefon előfizetésed havidíját sem fizetik vissza, hogyha hosszabb időre kórházba kerülsz, vagy elutazol és emiatt esélyed sincs otthon igénybe venni a lehetőséget, amiért fizettél.


A verseny házirendjében egyértelműen benne van, hogy másra átírni nem lehet a nevezést, visszavonni a hétvégi verseny előtti szerdáig lehet. Szomorú, ha a verseny előtt 4 napon belül történik valami veled, de elfogadtad, hogy ha ez bekövetkezik, akkor így jártál és nem kapod vissza a pénzed.

Ezzel sokkal rugalmasabbak, mint ha azt mondanák, hogy azután egyáltalán nem adják vissza, hogy befizetted.

Persze lehetnének még rugalmasabbak és lehetne 4 helyett 1 nap is a tűrés, hogy akár még előtte való nap is lemondhasd. De ezzel ugyanúgy nem mennél semmire, ha nem 4 napon belül, hanem előző nap sérültél volna le.

Akár aznap is elfogadhatnák a lemondást, de ez már nem csak egyszerű jó fejség kérdése. A verseny előkészítése nem aznap kezdődik. Egy rakás dolgot beszereznek, összekészítenek, adminisztrálnak, így többlet költségeik vannak vele, hogy te is ott voltál a nevezők között, aztán mégsem mész el. Veled is számoltak, amikor vettek vizet a frissítésekhez, neked is összekészítették a csomagodat, elkészítették az érmedet, kinyomtatták a neved a papír alapú listákra, kinyomtatták a rajtszámodat, stb. Ezek mind erőforrást, időt és végső soron pénzt emésztettek fel. A te egyedi eseted nem feltétlenül komoly extra tétel ebben a történetben, de ha neked visszaadnák a pénzed, akkor másnak is vissza kéne adni. Ha rugalmasabb a lemondás lehetősége, akkor amiatt egyértelműen több lemondás lenne, vagyis nem csak veled, hanem sokkal több emberrel volnának felesleges kiadásaik, amik a visszafizetések miatt nem térülnének meg nekik.


Ilyenek a feltételek, ezt vállaltad, amikor üzletelni kezdtél velük. Én is bántam már meg, hogy belementem olyan üzletbe, amit később nem tudtam visszavonni. Szerintem a maraton szervezői sokkal korrektebbek, mint akikkel én szívtam - ők pl. elég feltűnően és egyértelműen tájékoztatnak mindenről, nem eldugott, nehezen megtalálható apróbetűsökből kell megtudnod, hogy bocs, mégsem lehet ezt sem, azt sem.


Az sem teljesen igaz, hogy semmit nem kapsz a pénzedért, ha nem tudsz elindulni. A nevezési csomagot megkaptad volna, ha elmentél volna átvenni és akkor lett volna egy pólód, megkaptad volna a szponzori ajándékokat is. Mivel nem teljesíted a távot, nyilván nem kapod meg a befutó csomagot és az érmet, de a többit átvehetted volna.

Az összes többi szolgáltatás, amit a nevezési díjért kapnál, az meg pont ugyanolyan, mint egy koncert, mozi, busz, vonat, vagy autópálya matrica esete. A lehetőséget veszed meg, hogy élhess vele. Ha te mégsem tudsz élni vele, az nem változtat rajta, hogy csak adott időpontban élhetnél vele és akkor sem fizetik vissza, ha te nem tudsz élni vele.


Ahogy már írtam, szerintem hívd fel őket és próbáld rávenni őket, hogy ha nem is az egész díjat (amit eleve nem fizetnének vissza semmilyen határidővel), de legalább egy kisebb részét számítsák be egy későbbi rendezvény nevezésébe.

2023. okt. 18. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

Mindenben tökéletesen igazad van. Ez egy akár tetszik, akár nem, ez van helyzet. De mondom az én meglátásomat....Ez egy számomra nagyon nem szokványos helyzet, amilyennel korábban még nem találkoztam,mert nem gondoltam volna, hogy pont egy jó hírnévnek örvendő szervezettől kell tartani, hogy lenyúlja a pénzem.

Én is arra apelláltam, hogy a szervezők lesznek olyan jófejek, hogy legalább a befizetett összeg egy kis hányadát másik versenyre beszámítják, de sajnos nem voltak. E-mailt írtam nekik, ( maximálisan kulturáltan) de elutasítóak voltak. Nem áll módjukban visszatéríteni... A nevezési csomagot pont azért is nem vettem fel, hogy ne az legyen, hogy próbálom visszaigényelni a befizetett összeget, ugyanakkor már nyerészkedtem rajtuk (póló). Nincs mit tenni, rátudok, hogy ezt bebuktam. Sőt, már rögtön akkor rátudtam, hogy a visszamondási határidőig nem mondtam le a versenyt. Mégis, valahogy azt érzem, függetlenül az én esetemtől, hogy ez az eljárás egy ekkora volumenű rendezvényre nézve hatalmas blama. Hány lemondási határidő után megsérülő futó lehet? Annyi biztosan nem, hogy csődbe vigye őket, vagy jelentős anyagi vesztességet okozzon nekik a pénzvisszafizetés. Ez egyfajta önrenomé rombolás is, mert lehet, hogy a történtek után nem lesz kedvem többé nevezni náluk, így én elveszítettem egy maratont, ők pedig (akár még tíz évnyi) további tőlem befolyt bevételeket veszítenek. (nem fog nekik hiányozni) A fel nem használt befutócsomag megy vissza a szponzorhoz, a maradék póló bedarálásra kerül. Idáig biztos, mert BSI szervező mondta, ott helyszínen. (Ha ő tévedett ezzel kapcsolatban, akkor én most valótlanságot állítok.) Azt meg már csak erősen feltételezem, hogy a befutócsomagot önkéntesek csomagolták max. egy befutócsomagnyi fizetségért. A központban valóban akadt dolguk a fizetett adminisztrátoroknak a számlázással, rajtszám elkészítéssel, regisztrálással , stb. De mindent összevetve, szerintem itt két dologgal volt baj, az én késlekedésemmel és az ő "rövid nevezéslemondási határidejükkel. Azért köszönöm a hozzászólásodat. Minden jót kívánok.

2023. okt. 19. 11:21
 10/27 anonim ***** válasza:
45%

ROFL... biztos majd pont azt a csoringert fogjak hianyolni, aki a 20k forinton amit amugy abszolut jogosan NEM kapott vissza, kepes napokig orjongeni, oldalakat teleirni hogy o most mennyire meg van sertve es micsoda veszteseget fog jelenteni az o tavolmaradasa. :D


Picit tulbecsulod a sajat jelentosegedet, kispajtas.

2023. okt. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!