Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy a maratoni nevezési díjat nevezéslemondási határidő lejárta után a BSI már nem fizeti vissza?

Figyelt kérdés
A 2023 as maratonra neveztem, de a nevezéslemondási határidő után lesérültem, így rajthoz állni nem tudtam. A szabályzat értelmében a pénzemet már nem adta vissza a BSI, sem részben sem egészben. Szabályzat ide vagy oda, 19 000 forintomat nyelték be úgy, hogy nem kaptam érte semmit.

2023. okt. 16. 19:07
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:

A nagy kérdés az, hogy vajon ők veszítenek vele többet, ha te soha többé nem fizetsz nekik semmiért (sőt talán a sztoriddal még másokat is meggyőzöl erről) és a kieső pénzt nekik máshonnan kell kitermelniük, vagy te (és az általad befolyásolt emberek) veszítesz vele többet, hogy nem indulsz egyetlen általuk szervezett versenyen sem és emiatt kimaradsz mindazokból az élményekből, amiket az indulással kaphatnál a pénzedért.


Lehet érzelmes döntéseket hozni és haragot tartani, de nem biztos, hogy megéri, mert esélyes, hogy te sokkal többet veszítesz a harag tartással és a magadban élénken megőrzött rossz érzésekkel, mint amennyi haszna lenne elengedned a dolgot és minél boldogabban élni tovább az életedet.


Semmi esetre ne felejtsd el a dolgot! Vond le a tanulságokat és okulj belőle, hogy máskor minél kevesebb gondot okozzon számodra. Pl. legközelebb alaposan nézd meg a lemondási határidőt már jó előre, akár írd be a naptáradba és mérlegeld alaposan időben, hogy tudsz-e menni, vagy sem. Határidő után meg vigyázz magadra sokkal jobban, hogy minél kevésbé legyen esélye, hogy lebetegszel, hiszen számodra fontos verseny közeleg, amivel anyagi veszteség is érhet, ha nem leszel versenyzésre alkalmas állapotban. Esetleg keress olyan biztosítást, ami fedezheti az ilyen anyagi veszteségeket, ha mégis lesérülnél a verseny előtt. És még biztos lehet további lehetőségeket keresni.


Persze lehet az is tanulság, hogy csak olyan cégnek adsz pénzt ezentúl, ami határidőtől függetlenül bármikor visszafizeti a pénzedet. Kérdés, hogy találsz-e ilyet, mert a legtöbb cégnél szokott lenni valamilyen (nem túl hosszú) határidő, amíg meggondolhatod magad - ha nem eleve úgy működnek, hogy ha már egyszer kifizetted, akkor nincs lehetőség lemondani.


Jobbulást és sok sikert a felépülés után további versenyzéshez!

2023. okt. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:
10/11 Én írtam is, hogy nem fog nekik hiányozni az a pénz. Nem azért volt zárójelbe téve, hogy azt ne olvasd el. Hány "csóringer" nevező lehet még rajtam kívül? Biztosan nem kevés. Bár, szerintem te nagyobb csóringer lehetsz, mert igencsak takarékoskodsz az ékezetekkel. Lehet jobb volna takarékoskodnod magának az oldalnak a megnyitásával is, mert itt te is csak oldalakat írsz tele. (fölöslegesen) Az utolsó szónál ne vedd figyelembe a zárójeleket. Olvasd el a szót, mintha azok ott sem lennének. És képességeidhez mérten értelmezd is.
2023. okt. 19. 13:26
 13/28 anonim válasza:
72%
De nem nyúltak le semmivel. Nevezéslemondási határidő után mondtad le a nevezésedet. Kész, pont. Hiába írod le 1000x, hogy lenyúltak, meg másnak is pénz, attól még nem ez a helyzet. Igen, van, hogy az ember lesérül. Van, hogy nem tud elmenni egy programra. Ha esküvőt akarna valaki tartani, de utolsó pillanatban megbetegszik a vőlegény vagy a menyasszony, a helyfoglalást attól még fizetni kell, mert azt a helyet fenntartották másoknak, akiknek jó lett volna az a nap. Szívás. A szerződésben meg szinte tuti szerepel ez az eshetőség, de ha aláírtad, akkor aztán csinálhatsz bármit, ők már előre tudatták veled a játékszabályokat. Az, hogy egyesek ezzel nem tudnak mit kezdeni, nem az ő bajuk, hiszen az aláírás már megvan. Az pedig, hogy nagy cég hogy engedhet meg ilyet magának: viszonylag könnyen. 1. Szerződés. 2. Ritkán mondanak vissza emberek nevezést nevezéslemondási határidő után. 3. Még ritkábban találkoznak olyan szövegértési hibás emberekkel, akik nem értik, mit jelent, hogy nevezéslemondási határidő.
2023. okt. 19. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:
Nem mondtam vissza a nevezést a nevezési határidő után, értelemszerűen azt már nem is lehetett, sőt, tudomásul is vettem, hogy ez a sajnálatos helyzet van. Egyszerűen csak nem álltam rajthoz a sérülés miatt. Ha egy nappal előbb sérülök le, még visszamondhattam volna a nevezést és hidd el,vissza is mondtam volna. Ha visszamondom a legvégső határidőig, csak a befizetett összeg 40 % -ának levonással járt volna. Végül csak tettem egy kísérletet, arra, hogy hátha van olyan módja az úgymond kártalanításomnak, vagy veszteségminimalizálásnak, ami számomra nem ismert, szerződésben nem bennefoglalt. Csak a legeslegvégső és legeslegminimálisabb gesztusként még azt is el tudtam volna képzelni, hogy azt mondják, sántikálj be bmeg a BSI központba, kapsz egy befutócsomagból megmaradt, megolvadt csokit. (nem mintha éltem volna a lehetőséggel, de csak úgy poénból, érted. Mennyire szegény, aki még ennyire sem képes annak érdekében, hogy megtartsa egy "ügyfelét"...) Én biztos szétosztanám ilyenkor a bezúzásra ítélt pólókat, de ez én vagyok. Tény, hogy a szabályzatban leírtak a mérvadók, amit tudomásul veszek, tény, hogy a sérülésemet rosszkorra időzítettem, tény, hogy a pénzemért nem kaptam semmit. És tény, hogy ahhoz vagyok szokva, hogy, ha fizetek, kapok is érte valamit, és valószínűleg ez okozza a történtekkel kapcsolatban a megdöbbenésemet.
2023. okt. 20. 01:07
 15/28 A kérdező kommentje:

16/16 Hallod, te egy nagyon buta gyerek lehetsz.

Az én felelősségem lett volna, hogy ne sérüljek le? Szerinted a betegséget, sérülést lehet szabályozni? Szerinted ezt szándékosan akartam? (Elárulom, hogy nem én kértem, az itthonülés helyett szívesebben lefutottam volna a hetedik maratonomat is.) Fhű ,"ember" (: Ez több összetevőből áll, mintsem azt te gondolnád, de egy rossz lépés is elég és megtörténik a baj. Gondolom, tégedet még nem b..t meg a sors, csak úgy véletlenül nem történt veled semmi... Egyáltalán futottál már életedben egy métert is? Tudod mi az a fogalom, hogy futóedzés, felkészülés egy versenyre, stb. ? Ha igen, akkor jó.


Lejáratom magam? Na, komolyan?


HA ITT VALAKI LEJÁRATJA MAGÁT, AZ EGYEDÜL TE VAGY !


És szerintem inkább azt kéne analizálnod, hogy belőled mi beszél? Netán a sznobizmus, a primitívség, arrogancia, az empátia teljes hiánya?


Javasoltad, hogy takarodjak innen. Innen a saját kiírt kérdésemtől, egy olyan oldalról, amit nem te üzemeltetsz.

Ajjjaj. Nagy baj lehet ott nálad a toronyban. Ha megengeded még maradnék. Az egyetlen amit fel tudok ajánlani, hogy megtűröm az idióta kommentjeidet a kiírt kérdésem alatt. További jó erőnlétet kívánok önmagad elviseléséhez.

2023. okt. 20. 09:02
 16/28 anonim ***** válasza:
Lol, 'megtursz'? Miert, mit csinalsz amikor nem tursz meg?
2023. okt. 20. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:
18/18 Olyankor csak szimplán elfogadom, hogy ilyen buta kisgyerekek is vannak, mint te.
2023. okt. 20. 09:29
 18/28 anonim válasza:
63%
De ha nem jelensz meg, az ugyanaz, mintha visszamondtad volna. Nem mentél el = lemondtad. Az indok teljesen mindegy. Bármikor bármi közbejöhet bárkinek. Abszolút senkit nem érdekel. És miért érdekelné? Hidd el, nélküled is sokan lesznek olyanok, akik kifizetik a nevezést és elmennek, és ez neked vagy tetszik vagy nem.
2023. okt. 20. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim válasza:
Meg akkor ennyi erővel mindenki, aki le akarja mondani határidő után a dolgot, azt mondja, hogy lesérült.
2023. okt. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:
Valóban úgy van, határidő után is mondhatod, hogy lesérültél, de miért is mondanád, ennek értelme nincs. Ha már úgysem kapod vissza a pénzedet, mondhatsz bármit, mint, ahogyan én is írhattam nekik bármit. Főleg, ha rengeteg edzésmunkát beleöltél és nem futod le, elvész az a sok befektetett munka. Legalábbis én így fogom fel, pont emiatt hidd el, én szívesebben lefutottam volna, vagy ha fizikailag képes lettem volna rá, átneveztem volna egy rövidebb távra, de sajnos az sem ment volna.
2023. okt. 20. 22:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!