Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Segítséget kérnék. Rákerült a...

Luna11 kérdése:

Segítséget kérnék. Rákerült a gépemre az omiga plusz (vírus) és sehogy sem tudok leszedni. Találkoztatok már ezzel, valakinek valami ötlet? Már egyszer leszedtem, de sajnos egy órán belül magától újraindult a gépem, és megint rajta volt!

Figyelt kérdés

2014. ápr. 4. 12:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Malwarebytes free-t futtasd le ha meg nem tetted,de a legtisztabb megoldas a rendszer ujratelepitese lenne.
2014. ápr. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Csökkentett módban próbáld a vírusírtást!

Sokszor segít Kaspersky Rescue Disk.

2014. ápr. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 csacsi2 ***** válasza:

Nem szoktam vírust kapni, de itt írnak az eltávolításáról:

[link]


A Malwarebytes (#1) valószinüleg levadássza!

minden esetben nem árt utána egy nagytakarítás a gépen, minden ideiglenes fájl,előzmény (sütik,gyorsítótárak stb) törlése.

A rendszerleíróban rákeresni (futtatásba: regedit) "omiga-plus" és törölni amit talál! Vigyázz a Rendszerleíró módosítása tönkreteheti az oprendszert!!! szóval csak azt amiben biztos vagy!


általánosságban a vírusok eltávolításával kapcsolatban.

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__internet__50..

2014. ápr. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget...remélem sikerrel járok!
2014. ápr. 4. 15:33
 5/11 anonim ***** válasza:

Nekem is ugyanez volt a gondom.Kicsit megkésve,de ide írom nekem mi segített,mert a sima víruskeresők nem azonosítják vírusként.Ez egy böngésző gép módosító,átirányító.

A YAC-ot töltöttem le:

[link]

Minden hasonló felesleges tollbartól kezdve a torntv-ig megtalál és töröl.Ráadásul ingyenes.

2014. júl. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 csacsi2 ***** válasza:
A jó vírusírtók megfogják, amennyiben a veszélyes alkalmazások keresése (PUP) is engedélyezve van! Az ilyen "malware"-kre kifejezetten a Malwarebytes ajánlott!
2014. júl. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Név nélkül ajánlotta valaki a YAC nevű programot fentebb a probléma megoldásaként. Mivel hasonló volt a problémám, azonnal le is töltöttem. Tényleg eltűnt a böngészőmből az Omiga nevű nemtudommicsoda. Helyette minden átállítódott a YAC nevű förmedvényre. YAC lett a böngészőm kezdőlapja, a keresőmotor stb. Viszont miután uninstalláltam ezt a programot, visszaállt az alapállapot. Boldog karácsonyt. :)
2014. dec. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 csacsi2 ***** válasza:

YAC önmagában nemkívánatos program.

[link]

[link]

[link]

2014. dec. 26. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Nekem is ugyanez a gondom de akkor hogy is lehetne eltüntetni irták itt a JAC nevü programot ami nem használt
2014. dec. 26. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 csacsi2 ***** válasza:

Telepít / Törölben eltávolít, böngésző kiegészítők közül és a keresőmotorjaikból törölve.

általánosságban így lehet eltávolítani makacs programkat, malware-k et.:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__internet__50..

Malwarebytes felkeresi és törli a nemkívánatos progikat:

[link]

2014. dec. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!