Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Elhiszitek ezt a rengeteg...

Elhiszitek ezt a rengeteg "elfelejtettem a jelszavam, mit csináljak" típusú kérdést?

Figyelt kérdés
2023. júl. 5. 07:33
A kérdező szavazást indított:
Igen, szegények figyelmetlenek voltak
Egy részük igaz lehet
Nem, egytől egyig más gépéről/telefonjáról van szó, amit fel akarnak törni.
15 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindenki IT guru…

Miert ne lehetne?

2023. júl. 5. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Biztos vagyok benne, hogy döntő többségük tényleg igazat mond. Persze, olyan is akad, aki csak kamuzik, és így akar a két éves börtönbüntetéssel dacolni, de a többség egyszerűen csak feledékeny, vagy egyéb okok miatt elveszítette a hozzáférését.

Én évek óta hangoztatom, hogy a jelszavak megjegyezeztetése veszélyes lehet. Nem csak azért, mert potenciálisan ellophatják (igazából ez a ritkább), hanem mert elég egy újratelepítés, vagy akármi, és odaveszett az összes. Mert jellemzően az ember utólag szokott észbe kapni, hogy "ja, ezt is le kellett volna menteni".

A másik dolog, amit gyakran hangoztatok - és amiért szeretnek dilettánsnak nézni -, az az, hogy célszerű felírni a jelszavakat. Igen, akármennyire is derogál sokaknak a "múlt századi" papírt, meg noteszt a kezükbe venni, nagyságrendekkel megbízhatóbb, mint akármelyik jelszómenedzser (a .txt-fájlról nem is beszélve).

2023. júl. 5. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Simán.


Vannak akiknek 5 különböző facebook fiókja van.

Egyszer felregisztrálnak, aztán a mobil megjegyzi a belépést.

Mikor legközelebb jelszóval kéne valamiért belépniük, már fingjuk nincs mi a jelszó, valószínnűleg az emailhez se, így regisztrálnak egy újat.

Bár nyuggereknél jobban szokás, nem túl acélos informatikai skillekkel rendelkező fiataloknál sem ritka.

2023. júl. 5. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
#2 A papírt támogatom :) Én a böngészőben tartom őket, amiket szinkronizálok, bár jobb lenne ha más böngészőben is eljátszanám ezt, így csak 1-1 jelszót kell felírni, nem az összeset. Mindenesetre szerintem a sztorik minimum fele kamu, beleértve a rajzolt mintákat is.
2023. júl. 5. 08:16
 5/10 A kérdező kommentje:
#3 5 különböző Facebook-fiók, erre mit lehet mondani? Ki nem állhatom az ilyet. Meg is érdemli, ha elfelejti. Levelezésnél 2-3 még elfogadható, bár nekem csak 1 van. Nem tudom, miért kéne 4, vagy több.
2023. júl. 5. 08:19
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem azért van mert kell.


Azért van mert butafej' és kizárja magát a facebookjából, vissza lépni már nem tud, törölni nem tudja. Így regisztrál egy újat. Ezt eljátssza 4x és már is van 5 különböző facebook felhasználó a nevén.

2023. júl. 5. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
2-es, vannak offline jelszó managerek, azok biztonságosabbak, mint papírra írkálni. Ezen felül a papírt is ki lehet dobni véletlen/eltűnhet, megtalálhatja valaki, elveszhet, ha magaddal kell hordanod, stb.
2023. júl. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Megeshet, bár mikor valaki se mailt se jelszót nem tud a fb fiókjához, az már azért fura.
2023. júl. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Papírra írva a legjobb szerintem is.
2023. júl. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2023. júl. 8. 12:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!