Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Windows 7 telepítési probléma....

Windows 7 telepítési probléma. A telepítő nem tudott új rendszerpartíciót létrehozni vagy egy meglévőt keresni. Ötletek?

Figyelt kérdés
Van egy terrás merevlemezen. Anno létrehoztam két partíciót egyet a windowsnak, egyet pedig a többi fájlnak. Újra akarom húzni a gépet, és a windowsos partíciót sikeresen formatáltam, de nem akarja telepíteni ezt a ***t. NEM akarom törölni az egész winchestert, mivel a másik partíción van vagy 500 giga adat. mit lehetne kezdeni vele?

2014. jún. 6. 12:30
 1/7 anonim ***** válasza:

És ha nem formázod kézzel, hanem meghagyod "üresen" a partíciót?

Ritkán telepítettem 7-et, de nem rémlik, hogy úgy formázni kellett volna "kézzel" (értsd: nekem kellett megmondani, hogy lassú vagy gyors legyen), mint az XP-nél... (Azt jóval többször telepítettem...)


Szóval én szerintem mindig cska létrehozok egy X GB-os partíciót, kiválasztom, aztán hajrá... Legalábbis az emlékezetemben ez az emlék rémlik...

2014. jún. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ötletek:


1. GPT a lemez, te meg legacy módban bootoltál.

2. MBR a lemez, te meg UEFI módban bootoltál.

3. Rossz a vinyó.

4. Rossz a lemez.

5. Buherált telepítő, hiányos driverek.

6. IDE vinyó rosszul jumperelve.

7. Egyszerűen nincs rajta boot flag a windows partíciódon, netalántán nem is primary.

2014. jún. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
sikerült: átkapcsolgattam AHCI-ra bármit is jelentsen ez (nem vagyok nagy számtech guru). am rosszul tettem fel a kérdést is, mert az volt a telepítő baja, hogy a vinyón két kötet volt. egy a windowsnak (C) és egy a többi adatnak (D). a D dinamikus kötet volt és ezért megőrült az egész. a lényeg, hogy megoldódott a probléma, köszi a segítséget!
2014. jún. 17. 16:52
 4/7 A kérdező kommentje:
2.: 3,4,5,6 biztos nem. 7: elsődleges volt. az első kettőről azt sem tudom micsoda :D
2014. jún. 17. 16:54
 5/7 anonim válasza:

ugyanezzel a problémával kuzdok, két winchesterem van az egyik ketté van particionálva, a kettéparticionálton volt a rendszer,telepitésnél letöröltem,formáztam de mindig ezt irja ki amit a kérdezőnél is.

Megpróbáltam már két win7 telepítovel, amikkel régen csináltam mind2nél ugyanez a hiba.

azért is érdekes mert régebben csináltam már ujratelepítést és nem volt ilyen gond.

valakinek esetleg valami otlet?

2015. szept. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

ami érdekes még hogy lemez0 nak irja a kettéparticionált vinyo adat részét és dinamikus, lemez1 a rendszer része és elsődleges, lemez2 meg a másik vinyo és az meg logikai.

ez mit jelent?

2015. szept. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

a második válaszolónak az első kettő pontja mit jelent és hogy lehet azon változtatni?

AHCI re a winchestert nem tudtam átkapcsolni, nem láttam ilyen opciót a biosban.

2015. szept. 12. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!