Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi lehet a baj? Windows XP...

Mi lehet a baj? Windows XP betöltő képernyője előtt a következőt írta ki:"Reboot select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key. "

Figyelt kérdés

Szombaton este kikapcsoltam a gépet. Aznap nem volt semmi baja. Vasárnap reggel, mikor beakartam kapcsolni, ezt írta ki.

Azóta többször újraindítottam, de ugyanez... Én merevlemez problémára gyanakszom... Ha esetleg "behalna" a "vinyóm" az adatokat valahogy ki lehetne szedni?


2010. júl. 12. 18:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
ez sok minden lehet. Először is lehet szoftveresen hibás, vagy fizikailag sérült boot szektor. Aztán lehet hibás vincseszter. Lehet simán alaplap hiba. Kábelekre már ki se térek. Szerintem menj végig rajtuk és ki fog derülni, de én a boot szektorra, vagy a hibás vinyóra tippelnék.
2010. júl. 12. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Boot szektort hogy nézzem meg?
2010. júl. 12. 18:30
 3/14 anonim ***** válasza:

szerintem csak egyszerűen kicsusszant egy kábel, és most kontakthiba miatt nem kap áramot...


megnézheted a biosban is, hogy felismeri-e a merevlemezt

2010. júl. 12. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Ha semmihez nem nyúltál, akkor HDD hiba nagyon valószinű. Próbálj meg egy alaplap reset-et, vagy vedd ki az alaplapból a gombelemet, majd rakd vissza. Persze kikapcsolt állapotban.
2010. júl. 12. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

18:31


A BIOS-ban a "MAIN" fülnél van 6 sor. SATA 1, 2... 6 és csak a 4, 5-nél van a két DVD-író. Az 1,2,3 és 6-hoz "Not Detected" van írva...

2010. júl. 12. 18:34
 6/14 anonim ***** válasza:
Az ritkán szokott előfordulni, hogy a winchester minden előjel nélkül tönkremegy. Ha az alaplapi reset nem segít én elsősorban a tápegységre gondolnék. Valószínűleg a táp nem bírja meghajtani a merevlemezt, nem tud neki annyi áramat adni, mint amennyit a merevlemez indulásnál felvenne, ezért nem indul el.
2010. júl. 12. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Azért szerintem az is megérne egy próbát, hogy beteszed az xp lemezt arról elindítod kiválasztod a javítókonzolt (asszem valahol j betűt kell majd nyomni) ott bejelentkezel

beírod hogy : fixmbr aztán meg hogy: fixboot c:

2010. júl. 12. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat!

Az alaplap resettet hogy kell megcsinálni, és okozhat-e vmi gondot?

2010. júl. 12. 19:43
 9/14 anonim ***** válasza:
Egyszerűbb, ha pár percre kiveszed az alaplap gombelemét. Ez olyan, mint a reset, a BIOS visszaáll az eredeti beállításokra.
2010. júl. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
2010. júl. 13. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!