Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Van olyan érintőképernyős...

Van olyan érintőképernyős monitor, ami önálló dolgokra (például programok futtatására) is képes számítógép nélkül? Vagy esetleg monitor méretű tablet, USB és egyéb portokkal?

Figyelt kérdés
Nem nagyon értek ezekhez a dolgokhoz, de munkahelyemre kéne egy ilyen eszköz. Egy alap számítógépes monitor méretével egy olyan érintőképernyős megoldás, ami képes usb eszközöket működtetni (pendrive, külső hdd, stb), esetleg SD kártya olvasóval is rendelkezik. Tehát, valami hibrid átmenetre gondoltam egy médiamegjelenítő TV, és egy tablet között, csak azt se tudom, hogy létezik-e ilyen, és ha igen, akkor hogyan keressek rá?

2023. ápr. 4. 15:28
 1/7 A kérdező kommentje:
Egyébként útbaigazításhoz kellene. Mint amilyen a plázákban szokott lenni, vagy épp a MÁV-os jegyvásárló automata. Csak nem egy óriási konzolra gondolok, hanem egy egyszerű monitorra, ami adott esetben "programozható" is.
2023. ápr. 4. 15:31
 2/7 anonim ***** válasza:
62%
"all-in-one" a technológia neve, ahol a kijelzőbe van építve a PC többi része is.
2023. ápr. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
53%

A monitor az monitor. Abban nincs számítógép. Ha van, akkor már nem monitornak hívják.

Többféleg megoldás lehet.

- Tablet

- Ha van hely számítógépnek, akkor az, bedobva a pultba. Talán ez a legolcsóbb, mert meglévő, kiszolgált gépekből megoldható.

- Ha nincs, akkor meg valami pici számítógép.

Ilyenek: [link]

- AIO gép.

Érdemes a helyet úgy kiválasztani hogy ne kelljen szívni a géppel, hogy befér-e. A gép is és a monitor is melegszik, erre is figyelni kell és meg kell oldani a hő elvezetését.

A bankautomaták, MÁV kioszkok telekom, bankfiók ügyfélhívó, stb. is ugyanilyen módon vannak összerakva, nincs semmi speciális monitor. Számítógép alkatrészekből van összerakva. Csak nem látod a doboz, pult, állvány, miatt.


És egy dologra én mint nem túl jól látó megkérlek:

Normális megjelenítőt válassz! Ne olyant ami a bankautomatákban van és már 15 éve is őskövületnek számított. Homályos kontraszttalan és nagyon gyenge a fényereje!

Kerekeszsékeseknek rámpa van, de a monitorra senki nem gondol. Akik nem I. kategóriás repülőorvosival rendelkezik az nem tudja elolvasni.

2023. ápr. 4. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
56%
A Shuttle-nek vannak ilyen ipari eszközei, pl. ez: [link]
2023. ápr. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
54%

Van pontosan ilyen eszköz, emlékszem, hogy láttam tesztet róla neten. Azt hiszem androiddal működik együtt, és az tudja felokosítani, de önállóan is alkalmas böngészésre/youtube-ozásra. Telóval párosítva inkább csak az az előnye, hogy nagyobb kijelzőt kapsz gaminghez. És talán hdmi-vel lehet párosítani akármivel, így pc-vel is...


Nem garantálom, hogy megtalálom, de utánanézek

2023. ápr. 4. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
54%
Jajj, közben továbbolvastam. Ez esetben a tablet lesz a legolcsóbb megoldás.
2023. ápr. 4. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
27%

"Egy alap számítógépes monitor méretével" "a tablet lesz a legolcsóbb megoldás"...

No comment. De a Shuttle nem tetszik.

2023. ápr. 5. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!