Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen processzornál ne adjam...

Milyen processzornál ne adjam alább új notebook vásárlásnál?

Figyelt kérdés

Apám részére keresek laptopot, kifejezetten újat mert ragaszkodik hozzá..

A következő felhasználási célokra, amiről itt írtam már: [link]

Mostanra az már tiszta sor hogy 2 magot ellehet felejteni, legkevesebb 4-re szükség lenne hogy azért minimálisan is jövőbiztos vétel legyen. Sajnos egyetlen árösszehasonlító oldal vagy webshop szűrői közt sincs ott a magok szerinti szűrés ami nagyon megkönnyítené az ember dolgát...

Növekvő árazás szerint mit mondok mi a legalja aminél nem javasolt lejjebb adni?


Te legkevesebb hány magos processzorra ruháznál be?



2023. nov. 6. 17:36
A kérdező szavazást indított:
4 mag
6 mag
vagy még ennél is több..
5 szavazat
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
mit mondtok*
2023. nov. 6. 17:47
 2/15 anonim ***** válasza:

Én nem a magok számát nézném, hanem azok teljesítményét. Ez korrekt cucc:

[link]


Ryzen 5 5500U alá nem mennék, csak abban az esetben ha szükséges az AV1 enkódolás is, erre:

[link]

2023. nov. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Ja, most nézem, hogy kifejezetten új kell. Hááát az újak közül nem nagyon van választák, vagy ez a Ryzen 3 ( ami némileg gyengébb, mint a fentebb linkelt Ryzen 5 ) :

[link]


vagy a két generációval ez előtti i3 ami szerintem harmatos nagyon, azt kihagynám.

2023. nov. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

A 100-120 eléggé sovány a jóhoz.

Processzor R3 5300U vagy R5 5500U

8Gb vagy 16Gb Ram "Vega Radeon Graphics"

Ez olyan 140-150 magasságából indul. "Játékos" Windows 11-es és nagyon gyors. Az ilyen Celeron, Pentium processzoros minimál gépekhez képest.

[link]

2023. nov. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
42%
Ha játékra kell akkor Ryzen 6000 vagy Intel 12 gen cpu és RTX 4050 vga.
2023. nov. 6. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
18%
Meg lehetoleg 32gb ram
2023. nov. 6. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

már rég nem számít a magszám. legyen újabb generációs, és legyen jobb az all-core teljesítménye (benchmarkokban, pl cinebench r23 multicore) az amd 5300U és az intel 1215U-nál. Ezek a legalapabb procik ma egy netezős/office/film laptophoz.


AMD valamivel erősebb integrált grafikával rendelkezik, így inkább az lehet a befutó. vega 6 CU vagy vega 7 CU-s modellek. A 610M integrált grafikások azok gyengébbek, mint az intelek (pl AMD ryzen 7x20 modellek), kerülendő

tehát itt az 5 és 7. generációnál találatsz megfizethető modelleket

[link]

120 ezerbe talán bele lehet férni egy 5300U géppel. néha már belógnak ez a szint alá. de azok egészen biztosan nem 500gb ssdd-vel és gyakran még 8gb rammal se lesznek. ram azért általában még bővíthatő(4gb forrasztott, plusz egy bővítőhely), az ssd viszont csak cserélhető. általában.


8GB ram elég lehet még ma, de figyelnék, hogy olyan modell legyen, ami bővíthető (típus + memory upgrade kereséssel érdemes utána nézni). 16GB lenne a tuti.


IPS monitor okés, és amire még érdemes figyelni hogy magyar bill legyen. Pl emagon sokszor vannak ilyen jóáras laptopok, de nem magyar a billentyűzetük, hulladék mind. ha nektek jó a matricázás, akkor legyen, de szerintem nagyon proli


talán ez lehet egy átgondolandó...

[link]

2023. nov. 6. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Mindenáron csak az újhoz ragaszkodik? Pedig az üzleti felújitott (használt) laptopok (DELL, HP, Thinkpad) 400 ezer az új áruk. Ezek a legjobbak és tartósak. A használt NEM hazai lepukkant, vírusos gépeket jelent! Például SSD, 8-16 GB, 256 GB stb. Egyébként profik ezeket a laptopokat keresik.
2023. nov. 7. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 CspCsj ***** válasza:

#7:

Mintha még akció is lenne éppen:

[link]

+8GB memória

+128GB pendrive

2023. nov. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

#9: Igen, épp ezzel szemeztem, már küldtem is az öregnek hogy bólintson rá.

Nagyon köszi a válaszokat, igen tudom hogy használtan jobban megérné nézelődni, de ő ezt aligha akarja felfogni.

2023. nov. 7. 18:36
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!