Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Fekete képernyő és újraindítás...

Fekete képernyő és újraindítást mi okozhatja?

Figyelt kérdés

Sziasztok, kicsit érdekes a történet, Svájcban élek és az egyik ismerősöm talált egy pc-t kirakva az út szélére, én vettem a bátorságot és megvettem tőle, mivel láttam benne potenciált😁 ezek a specifikációk:

Alaplap: X570-A-Pro,

CPU: Ryzen 9 3900x

Ram: 2x16Gb Corsair Vengeance 3200mhz Rgb

PSU: Corsair RM850X

SSD: Samsung 970 EVO 1TB

Videokartya nem volt benne, igy azt vettem itt hardverapron egy 5700XT-t szoval az nem lehet gond.

Most raktam ra uj windowst tegnap este, eddig ubuntu volt rajta, formaztam is, de valamiert csak kb 300gb tarhelyet eszlel. Nem is ez a problema, hanem random idokozonkent unrainditja magat, fekete kep nem allnak le sem a ventillatorok, vilagitasom sem mennek el.

VGA drivert sem tudtam felrakni, mert mire vegehez ert kikapcsol, esetleg valami tipp?


dec. 15. 11:14
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

"az egyik ismerősöm talált egy pc-t kirakva az út szélére, én vettem a bátorságot és megvettem tőle"


Gondolom nem azért rakták ki az út szélére, mert kifogástalan állapotban volt, csak épp nem volt már hely a házban...


Mindenesetre ebből a leírásból amit írtál lehetetlen megmondani mi a baja, ha van egy működő géped akkor teszteld le egyesével a különböző hardverelemeket, hátha van köztük használható.

dec. 15. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
63%

Szóval vettél egy lopott gépet...


Nézd meg az eseménynaplót, biztos lesz benne valami bejegyzés azokra az időpontokra amikor lehal a rendszer.

dec. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Gratis felirattal volt kirakva, egy ilyen kvalitasu gepet nem fogok elszalasztani, mert a proci araert vettem meg kb az egeszet…nem ertem a kotekedo kommenteket itt svajcban kepesek vadi uj agyakat kirakni, mert nem kell nekik, mivel elindult, ledek felvilagitottak megvettem, nagy baj akkor ugy gondoltam nem lehet, mikor ilyen alkatreszek vannak benne, rendben tesztelem majd. Ezek a ramok eletgarisak egyebkent? Vagy nagyon nehez oket meggyilkolni? Alaplapra gyanakszom, de nincs energiakimaradas, nem teljesen ertem az egeszet.
dec. 15. 12:23
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Persze ez a kamu része. Gratisként sem raknak ki ilyen számítógépeket, sem új ágyakat. Melyik kantonban csinálják ezt?


Vagy lopott vagy olcsón jutott hozzá hibásként és rád sózta. A lényegen ez nem változtat, csak gondoltam megjegyzem ( bár nekem az is fura, hogy te Svájcban élsz és nem a Ricardon veszel dömpingáron videókártyát, hanem legalább 1000kmrel odébb a prohardveren.. )


/OFF:

Mit ír a rendszernapló? Ha Windowst fel tudtad rakni és nem esik szét 2 perc alatt a rendszer akkor valszeg minden jó abban a rendszerben. CMOS resetet neki és kezdd az alapoktól. Ha törlés után alapbeállításokkal gond nélkül megy akkor a beállítások voltak a hibásak. Ha esetleg találsz a rendszernaplóban egy bejegyzést szoftveres hibára...


Próbáltad a VGAt másik slotban is? Az ubuntu ment rendesen?

dec. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 Dongaben ***** válasza:

Ez lehet, hogy hülyén hangzik, de én kipróbálnám:

Indítsd el a telepítőt ismét, de állj meg vele pl. ott, ahol a telepítés helyét kell megadnod. Hagyd ott a gépet, és várj. Így is újraindul?

Ha nem, akkor valószínűleg az SSD hibás. ( SSD-t, amúgy nem szabadna formázni, de ez csak saját vélemény.)

dec. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Ő vitt oda a címre, nem ért a gépekhez, de ez lényegtelen.

Nem néztem rendszernaplót, hazaérek és megnézem, köszi az ötletet, sajnos az ubuntu sem indult. Bedobta, hogy mit bootoljon, volt 2-3 fele ubuntu kulonbozo verziokkal, de amint ramentem, 1-2 perc utan ujraindult fekete kepernyovel. Masik slotot is megprobalom majd, koszi.

dec. 15. 12:39
 7/26 A kérdező kommentje:
#5 koszonom, kiprobalom ezt is, SSD csinalhat ilyen jellegu problemat?!
dec. 15. 12:40
 8/26 anonim ***** válasza:
( tehát fizettél a haverodnak egy olyan gratis cuccért amit te szedtél össze az utcáról? ez a sztory egyre keményebb )
dec. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
És akár hiszed akár nem még egy AOC 24 colos gamer monitor is volt mellette, annak viszont ényleg semmi hibája, de amint hazaérek töltök fel megara neked képet róla ha gondolod😁
dec. 15. 12:45
 10/26 Dongaben ***** válasza:
Simán lehet a háttértár hibája. De, azt is megteheted, hogy pendrive-ra teszel egy "Live" Linux-t, és azzal teszteled. Táp hiba is lehetne, de ha végigment a telepítés, ami gondolom, azért több volt, mint az említett 1-2 perc, akkor gyanúsabb az SSD, :)
dec. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!