Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Fekete képernyő és újraindítás...

Fekete képernyő és újraindítást mi okozhatja?

Figyelt kérdés

Sziasztok, kicsit érdekes a történet, Svájcban élek és az egyik ismerősöm talált egy pc-t kirakva az út szélére, én vettem a bátorságot és megvettem tőle, mivel láttam benne potenciált😁 ezek a specifikációk:

Alaplap: X570-A-Pro,

CPU: Ryzen 9 3900x

Ram: 2x16Gb Corsair Vengeance 3200mhz Rgb

PSU: Corsair RM850X

SSD: Samsung 970 EVO 1TB

Videokartya nem volt benne, igy azt vettem itt hardverapron egy 5700XT-t szoval az nem lehet gond.

Most raktam ra uj windowst tegnap este, eddig ubuntu volt rajta, formaztam is, de valamiert csak kb 300gb tarhelyet eszlel. Nem is ez a problema, hanem random idokozonkent unrainditja magat, fekete kep nem allnak le sem a ventillatorok, vilagitasom sem mennek el.

VGA drivert sem tudtam felrakni, mert mire vegehez ert kikapcsol, esetleg valami tipp?


dec. 15. 11:14
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:

IT-t tanultam de nem jovok ra a problemara sajnos…:/ akkor megvolt az ubuntu amikor raraktam a windowst…es mindig ezt a kernel hibat irja ki csak esemenynaploban semmi mas…

Most amiota volt ez a baj a driverrel, be sem lep windowsba sajnos…megprobalom a telepitos dolgot amit irsz

dec. 15. 15:26
 22/26 A kérdező kommentje:
Most toroltem minden particiot, ujrahuztam az egeszet, full friss win 10, toltenem le a brave keresot, erre megint jelentkezik a hiba…hardveres lehet de nem tudom mi sajnos
dec. 15. 15:42
 23/26 NTBS ***** válasza:
Vidd be szervizbe!
dec. 15. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 Dongaben ***** válasza:

Közben lefoglalt a 3 éves Zsófi unokám...:)

Egy BIOS reset esetleg? Egy "Live" rendszert azért megnézhetsz, hogy kizárd a meghajtó hibát. Hmmm... hasonló hibával találkoztam már, nagyon rég. Az, akkor HDD hiba volt.

dec. 15. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:
Elvittem szervizbe a gepet, a csavo sem latott meg ilyet, cserelgette a videokartyat, ugynaugy jelentkezett a problema, kihuzta az ssd-t meg kivette az alaplapbol az m2-eset is, ugyanugy jott a problema, átrakta másik pci-e slotba a kartyat es eddig megoldodott, úgy nez ki most működik normálisan, azóta nem jelentkezett a probléma :D egyebkent valami olyasmit mondott a csavo, hogy a masik pci-e slot lassan adataramlast engedelyez, ez igaz? :D
dec. 19. 15:01
 26/26 Dongaben ***** válasza:
Az alaplap ismeretében ezt nem hinném, de örülök, hogy megoldódott a probléma. :)
dec. 19. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!