Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 2x4 pin megy a cpu-ra de...

2x4 pin megy a cpu-ra de különböznek a formák amk jön a tápról. Ez így okés vagy nem jó?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Rakok össze egy gépet és elakadtam. Ami az alaplapon megy a cpu-nak a csatlakozó, egy bizonyos sorrendben vannak a kockák.

Felső sor: rombusz kocka kocka rombusz


Alsó sor: kocka rombusz rombusz kocka


Nos a kérdésem az lenne, jogy ami a tápról jön cpu csatlakozó ott a formák sorrendje más:


Felső sor: rombusz rombusz rombusz kocka


Alsó sor: rombusz rombusz kocka rombusz



A kockák jó helyen vannak, így szépen tudom csatlakoztatni, szépen kattan is ha bedugom. De nem vagyok biztos benne, hogy ez így jó e vagy sem. (Nem vagyok biztos abban, hogy az egyik formán például kevesebb vagy több áram megy vagy ilyesmi és nem szeretném a lapot vagy a cpu-t tönkre vágni)


Csatolok képet:

Alaplap: [link]


Táp csatlakozója: [link]


Másik csatlakozó nincsen a tápomon a cpu részére így hadi lábon állok, hogy ez így működhet e vagy sem.


Ha valami tud segíteni azt hálásan köszönöm szépen!



#alaplap #PIN #CPU #2x4 pin
márc. 6. 05:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Úgy dugd rá a 2x4pin proci tápcsatlakozókat az alaplapra ahogy illeszkedik, máshogy nem is lehet csatlakoztatni.
márc. 6. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

A csatlakozó amit beledugok az belemegy szépen kattanásig. Viszont az alakzatok nem egyeznek. Több helyen is a kocka alakba ami az alaplapon van, rombusz alakzat megy bele ami a tápról jön. (Fordítva ugye nem lehetséges hogy rombuszba kocka.)


Belemegy, azt értem de a kérdésem hogy ettől lehet e baja?

márc. 6. 06:04
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi baja lenne? Máshogy nem tudod csatlakoztatni csak úgy ahogy illeszkedik.
márc. 6. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Azt pontosan értem hogy máshogyan nem tudom csatlakoztatni. Viszont már leírtam, hogy mi az aggodalmam. Ha esetleg más lenne az áramelosztás vagy akármi az én csatimon, mint amit a lap igényel ah okozhat szerintem gondokat.
márc. 6. 09:00
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nem lehet összekeverni mert a videókártyákhoz a 6+2 es elosztás megy az alapra pedig a 4+4 es. A te képeden is a 4+4 es csati van így azzal nem lehet gond
márc. 6. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nem, nem azzal van a gondom, hogy a VGA kabelet dugom a cpura. :D

A cpu kábelem az úgy néz ki, hogy ketté lehet szedni a csatlakozót. Ha ketté szedem akkor lesz belole 2 darab 2x2 pin. Ha összedugom lesz belőle 2x4 pin ami bele megy az alaplapba annak ellenére is, hogy a csatlakozók (apa és anya résznél) nem ugyanolyan sorrendben vannak.

márc. 6. 10:39
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha rámegy akkor nem lesz gond. :D Őszintén én sose figyeltem ezeket mert adja magát hogy melyik irányba kell néznie a biztosító pöcök miatt. Ez szabvány cucc már jó ideje nincs olyan hogy egyik alaplaphoz ilyen kell a másikhoz meg amolyan.
márc. 6. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Valszeg én bonyolítom túl, csak volt már rá példa hogy használt cpu vásárlásnál véletlen rosszul dugtam be a csatit, ugyanígy felkeverve, rombusz ment a kocka helyére és nem működött a proci :D


Lehet alapból szar volt már, de lehet ez nyírta ki. Azóta sem tudom, és erre odafigyelek ha gépet szerelek, de így ezzel még nem találkoztam :D


De mivel többen is írták hogy nem lehet baja, egyik pc zseni haverom is, így majd összerakom délután

márc. 6. 10:52
 9/11 anonim ***** válasza:
69%

#6

Hülyeséget irkálsz - "Ha ketté szedem akkor lesz belole 2 darab 2x2 pin. Ha összedugom lesz belőle 2x4 pin"


Egyáltalán nem értesz hozzá és ráadásul még paranoiás is vagy.

márc. 6. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Állítottam is hogy zsenijani vagyok?:D saját gépemet szerelvetem csak alkalmak adtán, nem szervíz vagyok :ad és ilyennel még nem találkoztam.

Az én pin csatim viszont olyan, mint amit leírtam :D


De ha ennyire értesz hozzá akkor várom a válaszodat, hogy: igen ez így mehet, semmi akadálya, mert nem lesz baja. Vagy hogy: ne sugd össze, me szétbaszod


Ezért is írtam ide, hogy szoker van, mert segítségre van szükségem.

márc. 6. 11:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!