Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az asztalon szinte az összes...

Az asztalon szinte az összes file LNK file-vá változott. és nem lehet megnyitni! A tálcán is! MIT TEGYEK?

Figyelt kérdés
A laptopomra küldtem egy file-t ami Parancsikon exe-ben volt amit társítani kellet mert nem lehetett megnyitni... és erre az összes file az asztalon és a tálcán LNK. filevá változott amit nem lehet megnyitni. Ha társítom az egyik akkor az összes többi is azzal társul amivel csak az az 1nek szabadna!!!! Mit lehet vele csinálni?
2011. aug. 20. 22:15
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ja igen.. és WIN7 van a gépen
2011. aug. 20. 22:16
 2/11 A kérdező kommentje:
a lényege az hogy azt az 1 beérkezett FILE-t társítotam és az összes file az asztalon és a tálcán olyan lett
2011. aug. 20. 22:28
 3/11 Zet(HUN) válasza:
79%

Nekem is sikerült elállítanom Win7-ben az lnk file-ok társítását, ezért az asztalon lévő link file-ok nem jelennek meg és nem indíthatóak el.


Semmilyen javítónak ígért programot NE tölts le és NE indíts el a netről!


Ezt így tehetted meg magad:


1. start menü/futtatás: regedit


2. Ctrl+F keresendő: FileExts (csak a kulcs legyen bepipálva)

vagy HKEY_USERS\...\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\FileExts


3. FileExts-et nyisd meg (dupla klikk) ezen belül pedig a .lnk-t.


4. ez alatt csak az OpenWithProgids maradhat, minden mást (társítások) törölni kell. (jobb egérgomb)


5. OpenWithProgids-re lépve jobboldalon ezek a nevek legyenek:

- (Alapértelmezett), REG_SZ, (nem beállított érték)

- lnkfile, REG_NONE, (nulla hosszúságú bináris érték)

Minden más sor törlendő (jobb egér gomb)


6. Regedit bezárása. Majd újra kell indítani a gépet.


Remélem sokaknak segítettem. Zet(Hun)

2012. jan. 29. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
Nekemis ez a gondom.Csak az a baj,hogy a futtatás is átváltozott.Mit tudok csinálni?
2012. febr. 27. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
Akkor a feladatkezelőből indítsd el Új Feladatnál.
2014. júl. 30. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
ÉS kösz,tökéletesen működik!
2014. júl. 30. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Nekem nem található FileExts , csak shell folders és user shell folders... mit tehetek?
2015. febr. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

Az előző vagyok.... rájöttem hogy vak vagyok.. :D


A Másik problémám az,hogy minden mást kitöröltem úgy, ahogyan le van írva, bezártam. Újraindítás után semmi változás.... Szóval? mi a megoldás ami valószínűleg az orrom előtt van?

2015. febr. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Szuper! Működik! Nagyon hálás vagyok Zet(HUN)! A fiam el van ájulva, hogy az anyukája meg tudta oldani ezt a hónapok óta fennálló problémát ;-) Köszönöm!
2015. dec. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Zet(HUN) válasza:

Akinek mégsem sikerült, a kérdések alapján az alábbi kiegészítést tenném:


A 2. pont és utáni problémák oka általában az, hogy nem sikerül a C:\Windows\Regedit.exe programot elindítanotok az 1. pontban,

illetve ha a Run/Futtatás menü is beteg, akkor ezt meg kell keresni a MyComputer/Sajátgépben és elindítani. Ezután már jöhet a 2. pont.


Annak nagyon örülök, hogy már többeknek is sikerült így - ezt az utólag már nem is olyan bonyolult - problémát maguknak megoldaniuk! :)


Üdv: Zet

2016. jan. 31. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!