Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A VGA-m jelensége: pár perc...

KemTom kérdése:

A VGA-m jelensége: pár perc után néhány játék élvezhetetlenül begyorsul. Amikor kilépek a játékból, a rendszer "pattog", minden baromi gyorsan töltődik be. Újraindítás segít, de 20 percenként kínos. VGA: Asus 240 GT,512MB DDR5. Miért van ez?

Figyelt kérdés
A konfig: AMD Athlon XP 6000, két magos, Gigabyte alaplap, integrált HD hang, 2 GB Kingston, 1TB Samsung, tuning nincs.

2012. máj. 25. 16:38
 1/8 anonim ***** válasza:

és az miben zavar ha gyorsan töltbe rendszer?

mert játék még ok ha élvezhetetlenül gyors

de élvezhetetlenül gyors rendszer?? olyant még nem halottam.


amugy valószinüleg windows frisités segítene

persze ha most kezdte ezt el akor lehet valami virus is

mit használsz irtót?

2012. máj. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Meg Bios Setup Default al is megprobálkoznák
2012. máj. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha régi játékok, akkor a 2 magos proci miatt van. Le kell tiltani az egyik magot ezeknél. Ha nem régiek, akkor passz. De nem a videókártya miatt, az biztos.
2012. máj. 25. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

A rendszer gyorsasága nyilván nem zavar, de nem is ezt írtam.

A játékok túlgyorsulása zavar, mert játszhatatlanná válnak egy pár perc után. Egyébként, az NFS MW, és a Rome Total War az illető két játék. Kipróbáltam egy igazán régi játékkal, a Gorky 17-tel is, az hibátlanul fut. A munkaprogik (Office, Cubase) hibátlanul mennek.


A BIOS default-on van, nem nyúltam hozzá (telepítéskor a bbot szekvenciát állítom Cd-re, aztán vissza HDD-re). A Windows XP frissítések fent vannak, mind. A legújabb 240GT driver szintén fent van, már a Driver Genius Pro-val is átnézettem a gépet, az sem akarta frissíteni, az pedig már nagy szó.


A 240GT előtt egy 8800GT volt a karim, azzal minden hibátlanul ment (csak idővel megadta magát a kari).

2012. máj. 25. 18:15
 5/8 A kérdező kommentje:
A vírusirtóm ingyenes Avast, évek óta.
2012. máj. 25. 18:17
 6/8 anonim ***** válasza:

atól még hogy nem álitotál semit biosban elálithata valami

azért kelet voln kirpobálni (de mindegy)


amugy ha ezekszerint amit irsz videokártya miat van gond nézd meg biosban videokártya beálitásokat

illetve driver control paneljében is (általában ott is default a jó)

persze gondolom ott se álitotál semit de akor lehet épp kell


nemtudunk mit teni ha régi vga d tönkre ment

ez is tönkre fog

stb

nemtudjuk normális tápod van e stb.

mesziröl igy heteket irogathatnánk nem nagoyn tudunk elöréb jutni

ezért vanak szerviek

2012. máj. 25. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A régi VGA három és fél év után ment tönkre. Kipróbáltam a gépet egy 4770-es kártyával, azzal problémamentes, csak a nyavalyás 240GT carakodik. Az viszont a haver gépével is ezt teszi. Megpróbálom a tulajdonságait állítgatni, hátha...
2012. máj. 25. 20:34
 8/8 A kérdező kommentje:
Minden esetre, köszönöm a válaszokat, legalább beszélgettünk a sztoriról kicsit.
2012. máj. 26. 08:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!