Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen HDD hűtést ajánlanátok?...

Milyen HDD hűtést ajánlanátok? Egyáltalán van szükség HDD hűtésére?

Figyelt kérdés

Itt van végre a nyár, de ennek az asztali sz.gép annyira nem örül, a merevlemezem 40-50°C -os tartományban üzemel az eddig megszokott 32-35°C helyett. Gyári adat szerint működés közben egészen 0°C-tól 60°C-ig képes működni. Nyilván hosszú távon ez azért nem tesz jót neki.

Az lenne a kérdésem, hogy érdemes foglalkozni HDD hűtésével vagy a tartós magas hőmérséklet nem fog az élettartam rovására menni? (Nem ritka, hogy napi 24órát üzemel a gép)

A gépben a CPU és a GPU saját hűtőjén kívül semmi hűtés vagy venti nincs.

Próbáltam már utánajárni a dolognak és három megoldást találtam:

- HDD-re szerelhető passzív hűtőborda

- HDD hűtőventilátor

- 'Számítógépház' ventilátorok beszerelése (nekem ebből két darab, talán 8cm-es szerelhető be, de az alaplapomon csak egy "chassis fan" csatlakozó van. Ez azt jelenti, hogy csak az egyik lesz szabályozható, a másik fix fordulaton üzemel?)

Kinek milyen tapasztalatai vannak ezekkel kapcsolatban? Melyiket érdemes választani?

Legfontosabb szempont a megbízhatóság, de örülnék ha zajtalan maradna a vas. :)

Mindhárom esetben a vinyót át kell költöztetnem, mivel HDD hűtés esetén a mostani helyen nem férne el, de az optikai meghajtó helyén biztos jó dolga lenne ebben az esetben. Ha beszerelek két ventit a házba, akkor azok tökéletesen átfújnak a vinyó alatt, valami maszek megoldással egy tartót kell barkácsolnom, "belógatni" a HDD-t a levegő útjába. Sajnos nincs valami jó házam, nem valami praktikus és kicsi is (azt hiszem mini torony méret).

Előre is köszönöm a válaszokat!



2013. júl. 25. 21:38
 1/4 Teno ***** válasza:

[link]

Nagyon jó HDD hűtő, hangtalan szinte, bár már nehéz beszerezni, de megéri az árát

2013. júl. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippet!

Kicsit utánaolvastam a cuccnak, mindenhol dicsérték, úgyhogy meg is rendeltem. Viszont annyira nem vagyok megelégedve vele, talán 1-2 fokkal kevesebben üzemel.

A hozzá kapott átalakítójával rákötöttem egy 4pines molex-ra. Ilyenre: [link]

Valamit esetleg nem jól csináltam?

A kis 3 tűs csatlakozót (amiből csak egy sárga van bekötve) azt rá kell kötni az alaplapra?

2013. aug. 1. 23:56
 3/4 Teno ***** válasza:

Nekem az alaplapra van kötve, de mind a 3pinje be van kötve, nem is használok molexet(az szar)

Hát inkább régebbi, öreg vinyókon hűt sokat, de ebbe a melegbe ne várj sokat, kb most 40 helyett nekem is 33-36fokos

2013. aug. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Kicsit többre számítottam, főleg netes vélemények alapján.

Azért kérdeztem, hogy jól kötöttem-e be, mert lehet csak az 5V-ot kapja meg a molex-en keresztül vagy kell neki jel az alaplapról. Bár ha fix fordulatú, akkor ez hülyeség. Neten nem találtam semmi leírást, hogy mit hogyan kéne tenni. Fórumokon is csak a rendkívül bonyolult beszerelést mutatják be.

Valamit biztos nem jól csináltam, mert szinte semmit nem hűt. Passzív módon, a hűtőbordáknak illene, ennyit hűteni, pedig forog a venti is...

2013. aug. 2. 21:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!