Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan érdemes partícionálni...

Hogyan érdemes partícionálni a merevlemezemet?

Figyelt kérdés
Nem vagyok benne biztos, hogy van ilyen szó... Mindegy, szóval 2 db meghajtót szeretnék létrehozni egy 2 TB-s merevlemezen. Abban szeretnék támogatást, hogy mondjuk mekkora legyen a C:? A lényeg, hogy szerintetek hány GB legyen a C:, és hány GB legyen a D:? Még ma kellene minél több válasz és ötlet! Előre is köszi!

2013. okt. 15. 15:37
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
71%

telepítendő Op. rendszer?

...de a gyakorlati tapasztalatom szerint, még a WIN 8-nak is elég, az 50 GB (C:\)

2013. okt. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jól érted a megnevezést, igen: particionálás.

És pontosan azt jelenti ,amit te is szeretnél elérni: a merevlemezt particionálással több logikai meghajtóra oszthatjuk fel. Ezek a partíciók fizikailag egy lemezen vannak, ám az operációs rendszer több meghajtóként érzékeli és kezeli őket. Tehát a partíció a merevlemez egy logikailag különálló darabja, melyet az adatok szervezésére használunk. A particionálás műveletét a rendszerprogram telepítése kezdetén szokták végrehajtani.


Miért érdemes particionálni a merevlemezt?

1. Adatmentés céljából például. Tegyük fel, hogy csak egyetlen egy darab C:/ partíciónk van. Tehát minden adat , op rendszer, filmek, zenék, programok, fényképek, dokumentumok egy helyen vannak. A Windows megsérülhet bármikor annyira, hogy egyszer-csak nem indul el. Nincs a közelben segítség, nincs a közelben másik számítógép amibe betehetnénk a merevlemezt és lementenénk az adatainkat amik fontosak, stb...

A rendszer újra elindítható esetleg egy Windows újratelepítéssel, de ha formázni is kell az egyetlen egy partíciót, akkor minden adat elveszik.

Ezért érdemes csinálni több partíciót, egy C-t a Windows-nak, egy másodikat (D) a filmeknek, zenéknek, fényképeknek és esetleg egy harmadikat (E) a programoknak.

Igy már bátran formázhatod a C-t mikor újratelepíted a rendszert, mert csak a C törlődik, D, E érintetlen marad.

Particionálni akkor is kell ha egy merevlemezre több op. rendszert szeretnél feltelepíteni. Ilyenkor a formázáskor több féle fájlrendszert is kialakít az adott telepítő, mást egy Linux és mást egy Windows és mást egy Mac OS.


Hogy érdemes particionálni a 2 TB-os winyód?


C -nek (ide települ a Windows) nem érdemes nagy partíciót állítani. 100-200 GB bőven elég.

A maradékot particionálhatod egyben (D-nek), vagy ezt is megoszthatod még fele-fele arányban (D , E -nek), ahogy tetszik. Oszthatod a maradékot három felé is (D, E, F)

2013. okt. 15. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
24%
Nálam pl úgy van, hogy 150gb a C amire megy a windows ~20gb meg a programokat könnyebb felrakni úgy, hogy next next next next. Szóval kattingatok mint állat nem szarakodok a telepítési hejjel. Így ha pl 1 év után újrarakom akkor a c formázásával a sok felesleges program is törlődik. A D re meg megy a játék telepítés adat tárolás filmek zenék képek stb.
2013. okt. 15. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, nagyon sokat segített!

Az oprendszer Windows 7 lesz

Amíg jó volt a régi 500GB-s, azon a programokat telepítettem a C:-re, játékokat, nem-annyira-programokat (úgy értem pl. zenekészítő, meg amik elég sok helyet foglalnak) azokat a D:-re

Meg akkor elvileg a Windows telepítőben már lehet létrehozni partíciót, csak egyszer már csináltam, és létrehozott 5db új meghajtót (előtte töröltem a C.-t, mert már megint felismerhetetlen volt) ((ezután ment tönkre...))


Akármilyen egyéb jótanács, tapasztalat meg ilyesmi is nagyon-nagyon jól jön!

Köszi!

2013. okt. 15. 16:22
 5/38 A kérdező kommentje:
Megértem az előző válaszolót, de így neki minden a C: meghajtóra kerül, nem?
2013. okt. 15. 16:24
 6/38 A kérdező kommentje:
Amúgy amikor beteszem meg bekötöm a merevlemezt, elindítom a gépet, windows telepítőben már írni fog egy C: meghajtót?
2013. okt. 15. 16:28
 7/38 A kérdező kommentje:

Még egy (szerintem) fontos dolog: az alaplapomon SATA1-s foglalat van, de biztos, hogy a merevlemezen meg SATA3 lesz

Tudom így majd használni?, mert az az eszement ötletem, hogy majd SATA2 kábellel kötöm be, és így nem kell rögtön 2 szabványt ugrani.. nem biutos szerintem, hogy ez működni fog...

Ha számít, hogy milyen az alaplapom akkor: GIGABÍTE GA-M68SM-S2L. A boltban azt mondták, hogy az még talán kezelni tudja/fogja

2013. okt. 15. 16:36
 8/38 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Amikor beteszed a szűz merevlemezt a gépbe akkor a telepítő egy Disc-et, egy merevlemezt fog látni.

Se partíciója, se fájlrendszere nem lesz.

Neked kell a menüben beállítani mennyi és mekkora méretű partíciókat akarsz csinálni. Ő majd automatikusan elnevezi őket ábécé sorrendben.


[link]


http://www.youtube.com/watch?v=055tfNAt57w


Működni fog a sata3-as lemez, legfeljebb sata 1 sebességgel.

2013. okt. 15. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
Simán fog menni sata 3 mas hdd is full sebességgel. Csak a mati csúcs hddk tudják átlépni a sata1 sebesség határát szóval nem leszel hátrányba. :D
2013. okt. 15. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 A kérdező kommentje:
Köszi! Ez edig szép és jó, kis info: az eddigi merevlemezem jumperelve volt 1,5 Gb/s-re (ha jól fogalmazok) És most ezt is kellesz jumperelni valahogy? Valaki elmagyarázza, mi az a jumperelés?
2013. okt. 15. 19:49
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!