Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan érdemes partícionálni...

Hogyan érdemes partícionálni a merevlemezemet?

Figyelt kérdés
Nem vagyok benne biztos, hogy van ilyen szó... Mindegy, szóval 2 db meghajtót szeretnék létrehozni egy 2 TB-s merevlemezen. Abban szeretnék támogatást, hogy mondjuk mekkora legyen a C:? A lényeg, hogy szerintetek hány GB legyen a C:, és hány GB legyen a D:? Még ma kellene minél több válasz és ötlet! Előre is köszi!

2013. okt. 15. 15:37
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
SATA vinyót nem kell jumperelni...
2013. okt. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 A kérdező kommentje:

Ez most az egész SATA trilógiára vonatkozik, vagy csak a SATA1-re? (az, hogy SATA merevlemezt nem kell jumperelni) valaki magyarázza már el, mi az a jumperelés?

Amúgy olvasgattam a merevlemez oldalán a segítséget, és rá van írva, hogy egy csatlakozó-szerűség az elején az a jumper, és van benne valami kis fehér ... valami. És a merevlemez SATA2-es (azt írja, hogy ha ott van az a valami, akkor 1,5 Gb-tal megy)

2013. okt. 15. 20:21
 13/38 anonim ***** válasza:
Az IDE (PATA) vinyókat kellett régen jumperelni. SATA vinyót nem kell. Tápkábel és adatkábel és megy. SATA1-2-3-ra is igaz...
2013. okt. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 A kérdező kommentje:
Wow. Hmmm... nem tudom. össze vagyok most zavarodva...
2013. okt. 15. 20:58
 15/38 A kérdező kommentje:

Akkor a sebességét lehet állítani. De el tudom rontani (a partíciók létrehozását)? Vagy mi az ami a legrosszabb esetben történhet? Akkor ha jól értem, amikor először rakom be a merevlemezem, amin eddig semmi sincs, akkor a windows azt fogja majd írni, hogy szabad terület. (Ha ezt ki lehet törölni, akkor ezt rontottam el legutóbb) Tönkre teszi a merevlemezt, ha többször is babrálom a partíciókat? Ha majd a vindows telepítőben leszek, akkor ott a telepítési lemez választásánál kattintsak arra, hogy Új aztán beírom, hogy mekkora legyen, aztán kell formázni? (ott van az Új mellett, hogy Formázás)

Sok ez így egyszerre, de mindent tudni akarok. Köszi! :)

2013. okt. 16. 15:04
 16/38 anonim ***** válasza:

"Akkor a sebességét lehet állítani."

- Nem lehet...


"De el tudom rontani (a partíciók létrehozását)?"

- Igen, de újrakezdhető...


"Vagy mi az ami a legrosszabb esetben történhet?"

- Semmi, partícionálástól nem romlik el. ha teljesen üres akkor semmit nem ronthatsz el...


"...windows azt fogja majd írni, hogy szabad terület."

- A lemezkezelőben "le nem foglalt területként" látható...


"Tönkre teszi a merevlemezt, ha többször is babrálom a partíciókat?"

- Nem...


"Ha majd a vindows telepítőben leszek, akkor ott a telepítési lemez választásánál kattintsak arra, hogy Új aztán beírom, hogy mekkora legyen, aztán kell formázni? "

- Pontosan. Beírod a partíció méretét MB-ban, majd formázás és telepítés...

2013. okt. 16. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 A kérdező kommentje:

Meddig tart 2000 GB- formázni?

Laptopon már csináltam BIOS-ból (~150 GB, ~4 óra), ezt lehet asztali gépen is (BIOS-ból leformázni mind a 2000 GB-t)

Meg van kb. 1 órája már a merevlemez.

Első ránézésre 2 luhk van rajta, egy SATA tápkábel és eg SATA3 "luk", ami elvileg elmegy majd a SATA1-es alaplappal (a boltban azt mondták, hogy a GIGABYTE GA-M68SM-S2L általában (és talán most is) kezeli)

Az okozhat bajt, ha kitörlöm a szabad terület nevű (windows telepítő szerinti) 'partíciót'?

Egyáltalán tönkremehet a merevlemez fizikai hatás nélkül?

Fizikai hatáson kívül mitől mehet tönkre egy merevlemez?

Lehet számítani következő kérdésekre is...

Az előző válasz nagyon tartalmas volt,,, Zöld Pacsi!

(meg az azelőttiek is)

2013. okt. 16. 19:40
 18/38 anonim ***** válasza:

:)



"Meddig tart 2000 GB- formázni?"

- Normál formázással talán 6-8 óra, de teljesen új vinyó esetén elég a gyorsformázás is, ami pár másodperc...



"lehet asztali gépen is (BIOS-ból leformázni mind a 2000 GB-t)"

- BIOS-ból nem lehet formázni. Telepítőlemez vagy bootlemez kell hozzá...


"Első ránézésre 2 luhk van rajta, egy SATA tápkábel és eg SATA3 "luk", ami elvileg elmegy majd a SATA1-es alaplappal (a boltban azt mondták, hogy a GIGABYTE GA-M68SM-S2L általában (és talán most is) kezeli)"

- Ha van az alaplapon SATA csatlakozó akkor kezeli. SATA1-2-3 kompatibilis egymással...


"Az okozhat bajt, ha kitörlöm a szabad terület nevű (windows telepítő szerinti) 'partíciót'?"

- Ha a szabad terület nem partícionált akkor az nem partíció és nem tudod törölni sem, azt partícionálni lehet csak, ha az egy partíció akkor törölhető és új hozható létre más méretben is akár...



"Egyáltalán tönkremehet a merevlemez fizikai hatás nélkül?"

- Igen, sok-sok év használat után igen. Fizikai hatás egyébként is éri, mert a hőmérséklet-ingadozás is fizikai és ez a vinyók fő "ellensége" amitől tönkremehet akár pár hét alatt is...



"Fizikai hatáson kívül mitől mehet tönkre egy merevlemez?"

- Mástól nem igen. Akár por kerülhet bele és ez tönkreteszi a lemezfelületet,de ugye ez is fizikai, akár áramingadozás is kinyírhatja...



Lehet számítani következő kérdésekre is...

:D

2013. okt. 16. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 A kérdező kommentje:
A windows telepítő a telepítési folyamaton belül (mikodr már fájlokat másol, meg ilyesmi), vagy még a telepítési meghajtó kiválasztásánál, amikor beállítom a méretét, aztán a formázásra kattintsak, aztán valamit ott is be kellesz állítani, aztán feljön egy kis ablak kis csíkkal, végigmegy a csík, és akkor lesz megformázva (aztán másol fájlokat...)?
2013. okt. 16. 21:53
 20/38 A kérdező kommentje:

Lesz még tovább is...

Zöld Pacsi!

2013. okt. 16. 21:54
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!