Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan érdemes partícionálni...

Hogyan érdemes partícionálni a merevlemezemet?

Figyelt kérdés
Nem vagyok benne biztos, hogy van ilyen szó... Mindegy, szóval 2 db meghajtót szeretnék létrehozni egy 2 TB-s merevlemezen. Abban szeretnék támogatást, hogy mondjuk mekkora legyen a C:? A lényeg, hogy szerintetek hány GB legyen a C:, és hány GB legyen a D:? Még ma kellene minél több válasz és ötlet! Előre is köszi!

2013. okt. 15. 15:37
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=kHxJ_fqgGYk


0 perc 54 másodperctől mutatja a videó, hogy az Új gombbal hozzáadva jön elő az az ablak ahol beállíthatod a kívánt méretű partíciót (darabot). A méretet amit csinálni akarsz neked kell beírni Megabájt-ban.


Ez a videó egy 2 Terabájtos winyó particionálását és win 7 telepítését mutatja meg magyarul.

2013. okt. 17. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 A kérdező kommentje:

Köszi a videót! Megcsináltam valahogy (született 2 db elsődleges (a C és a D) (?!), egy 200 GB-s (C) és egy 1,62 TB-s (D), meg az egész közben (kiírta, mikor csináltam a C-t, hogy létrehozás közben lehet, hogy csinál még más meghajtókat is) született egy 100 MB-s (!!!!!!!), amit kitöröltem, és most ott van de nincs (én sem értem!), mikor csináltam az első partíciót, akkor csinálta, mint Rendszer számára fenntartott terület, szerinten hülyeség)

Valamit elrontottam?

Nagyon nem tetszik nekem, hogy mindkettő (C és D) elsődleges, mert a régi merevlemezen C volt az elsődleges és D volt a másodlagos.

Ezen most tudok változtatni?

Egyébként kispóroltak belőle 137 GB-t

2013. okt. 17. 20:59
 23/38 anonim ***** válasza:

Még mielőtt reklamálnál a boltban vagy a gyártónál, hogy te nem egészen 2 Terabájtos merevlemezt kaptál...olvasd el ezt:

[link]



Miért törölted azt a 100 Mb-os ,rendszer számára fenntartott partíciót? Windows alól úgysem látni, hogy egyáltalán létezik, hogy egyáltalán csinált egy ilyent magának...Nem jelenik meg a Sajátgépben sem mint meghajtó.

Mondjuk, nem tudom pontosan mire való, minek csinál magának egy ilyent, csak sejtésem van róla. E nélkül is tökéletesen működik a Win 7

2013. okt. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 A kérdező kommentje:

Nem akarok reklámonli sehol

Nem tudtam, hogy az a meghajtó kell-e, vagy használja-e valami valamire

Azt volt bennem, hogy előző merevlemezen nem volt ott, meg azt sem tudtam, hogy nem látszik, mert akkor semmi bajom nem lenne vele. De így is men a win 7 rendesen, ezért nem tartottam fontosnak. Jó (elmegy) most így, csak nem tudom "beleterjeszteni a C-be

Most olyasmi höeülmények várnak erre a merevlemezre, mint az előzőre (kb. 5 évig bírta). Ez is addig fogja?

Van külön merevlemez-hűtő? (mint processzornál)

Most megy a gép rendesen, de azért még félek. (Attól, hogy valami baj lesz (mert még szerintem lehet))

(Mindent a régi merevlemez alapján akarok majd megcsinállni)

A laptopban be vam építve a hdd setinel, azzal formáztam

Lehet csinálni boot CD-t, amin hdd sentinel van?

2013. okt. 17. 21:59
 25/38 A kérdező kommentje:
Tableten elírok mindent, bocsi :\
2013. okt. 17. 22:02
 26/38 anonim ***** válasza:

"Nagyon nem tetszik nekem, hogy mindkettő (C és D) elsődleges, mert a régi merevlemezen C volt az elsődleges és D volt a másodlagos. Ezen most tudok változtatni?"

- Az nem baj ha elsődleges. Egy vinyón 4 elsődleges partíció lehet, így teljesen mindegy hogy elsődleges vagy nem...

"Egyébként kispóroltak belőle 137 GB-t"

- Nem spóroltak, ez csak átváltási "anomália"...


"Nem tudtam, hogy az a meghajtó kell-e, vagy használja-e valami valamire"

- 100 MB-os rendszer számára fenntartott partíciót a telepítőlemez szokott csinálni, nekem nincs és nem is hiányzik...


"Jó (elmegy) most így, csak nem tudom "beleterjeszteni a C-be"

- Törlöd és kész. Egyébként is a 2 TB-hoz képest a 100 MB semmi, nem is fog hiányozni ha esetleg így marad...


"Most olyasmi höeülmények várnak erre a merevlemezre, mint az előzőre (kb. 5 évig bírta). Ez is addig fogja?"

- Ezt senki nem fogja megmondani, lehet 1 hét de 15 év is...


"Van külön merevlemez-hűtő? (mint processzornál)"

- Ha 40 fok fölé megy a hőmérséklete akkor egy sima ventilátor megteszi...

2013. okt. 18. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 A kérdező kommentje:

Csak úgy sajog a kezem a sok Zöld Pacsitól!

Azt a merevlemezhűtőt nem úgy értem, hanem olyasmi, hogy mondjuk rá kell pattintani, be kell kötni, és aztán megy, vagy iyesmi

2013. okt. 18. 18:15
 28/38 anonim ***** válasza:
Nálam egy venti van a vinyó mögött és az hűti 30 fokra...
2013. okt. 18. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 A kérdező kommentje:
A számírógép-házon belül? Mennyibe került?
2013. okt. 18. 20:12
 30/38 anonim ***** válasza:

Igen. 1000 Ft


[link]

2013. okt. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!