Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogy lehet az, hogy nem...

Hogy lehet az, hogy nem boot-ol be SATA-s HDD-ről a rendszer?

Figyelt kérdés

Van egy Abit IS7 V alaplapom és van benne egy SATA és egy IDE HDD.

Az IDE már majdnem halott(Slave-re kötve az 1-es portba), ezért a SATA-s-ra telepítettem a rendszert, szépen fel is ment meg minden, de mikor újraindítottam a gépet, akkor már panaszkodik, hogy nem talál rajta semmit(error disk boot failure insert system disk and press enter).

És innen nincs tovább. Bármit állítok a BIOS-ba semmi, még a SATA módot is variáltam(Sata only, enhanced stb), de semmi.

Tehát a rendszer fent van, csak valamiért nem akar a SATA-s-ról bootolni, csak azt nem tudom miért.

Valaki tudna segíteni? Már egy fél órája ezzel kínlódom.


Megjegyzés: Windows XP került fel a gépre, tiszta telepítővel, bár szerintem ez lényegtelen.



#BIOS #SATA #HDD #mode #Boot Failure
2013. dec. 7. 22:59
1 2 3
 1/25 P.O.C. ***** válasza:

Nincs véletlenül RAID mód engedélyezve a BIOS -ban?

Bár a gyártó oldala már nem létezik, de rákeresve erre az alaplapra, a SATA vezérlő külső gyártótól származik (Silicon Image), ehhez kéne drivert keresned, majd beleintegrálnod a Windows XP telepítőbe.

[link]

Itt kiválasztod a sil3112 PCI to 2 port SATA 150 -et.

A driver integrálásról itt találsz leírást:

[link] (2. hsz)

2013. dec. 8. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 csacsi2 ***** válasza:

"Windows XP került fel a gépre, tiszta telepítővel, bár szerintem ez lényegtelen."

Nem az. Amennyiben nem telepítetted az oprendszerrel együtt a sata vezérlőt nem fogja látni.

Driver.:

[link]

ehez telepítéskor F6 -ot kell nyomni (más gyártótól származó eszköz)


Ehez kell neked egy floppy lemez amire ráírod a telepítő cd-n lévő fájlokat amit majd kérni fog F6 -után.

ezt a Disk mappában találod:


si3112r.cat

TxtSetup.oem

Si3112r.inf

Si3112r.sys

SiiSupp.vxd

SilSupp.cpl

SIWinAcc.sys

readme.txt


Telepítsd újra, de megpróbálhatod (de nem hinném)hogy bebootolod a driver telepítő cd-jét arról boot-olsz és floppy-ról telepíti.

2013. dec. 8. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Megcsináltam azt amit mondtatok, de semmi.

Beleintegráltam a telepítőbe, újratelepítettem, még a rendszeren belül feltettem a drivereket is, de semmi.

Ugyan azt csinálja megint, de most még egy BIOS frissítést is eszközöltem, hátha, de nem ment.

Valakinek van valami ötlete?

2013. dec. 8. 13:21
 4/25 P.O.C. ***** válasza:
2013. dec. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 csacsi2 ***** válasza:

"Beleintegráltam a telepítőbe" gondolom nLite...

Ez nem feltétlenül jó megoldás, miért nem maradsz a hivatalos eljárásnál (floppy telepítés közben), hamár gond van vele?

szerintem valami a boot sorrendel lesz. tedd elsőre a cd-t 2.ra a merevlemezt, ha esetleg más is van azt tiltsd le.

Esetleg még.

Biosban a hardver óra legyen beállítva,cserélj adatkábelt,elemet.


Előfordulhat, hogy az előző félbeszakadt telepítés miatt onnan folytatja. Formázd le a lemezt egy másik gépben és úgy próbáld meg, hogy ne legyenek rajta a telepítő fájljai (i386).

...és ezzel kifogytam.

2013. dec. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 P.O.C. ***** válasza:
Nekem a floppy -s megoldás, csak az esetek felében működött kb. Gyakran a következő újraindításnál már ugyan úgy kérte a drivert, amit nem is hagyott hogy betallózzak. Az nlite -os driver integrálás viszont mindig bevált.
2013. dec. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

P.O.C.: Vicces :), főleg hogy az IDE helyek is beteltek már, így sokra nem mennék vele, főleg hogy ha több SATA-s lemezem is van, ezért is próbáltam, de hiába.

csacsi2: Igen, nLite-al csináltam, de nem sokat segített.

Most floppyval is próbálkoztam, állítólag feltette arról, de után ugyan úgy semmi. Egyszerűen nem értem. Pedig driverből biztos jót szedtem le(remélem legalább is: http(kettőspont)//data(pont)hu/get/7197903/SiI3x12A-Serial_ATA_SATA_Windows_RAID_Driver.zip), ilyen eddig még nem volt, mert eddig az is jó volt, ha telepítés után tettem fel a SATA vezérlő driverét.

A sorrendnek meg jónak kell lennie, hiszen telepítéskor is miután felmásolta a file-okat, azután már arról indult, utána pedig nem lett módosítva semmi, ezért tényleg nem értem mi a probléma.

Ráadásul a hálókártyával is mindig erőltet valami hülyeséget, hiába állítottam resetre, adtam neki CMOS-t, de semmi.


Valószínű hogy kellesz szereznem valahonnan egy jó kondíciójú IDE HDD-t, hacsak valakinek nincs még valami ötlete, mert én már lassan belerokkanok a próbálkozásokba.

2013. dec. 8. 15:03
 8/25 csacsi2 ***** válasza:

ennyit találtam érdemes nyugodtan átolvasni...

5 Using your RAID Driver -nél

[link]


eddig kellene eljutni:

[link]


lehet mégsem jó az a tipus, érdemes a gyátótól beszerezni az alaplapnak megfelelőt, ha nincs meg a géphez kapott lemez!

Próbáld meg ezt kiírni floppy-ra és telepítés közben megadni neki

[link]

2013. dec. 8. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Ilyen beállítást kerestem, de sehol nem találtam.

A drivereket meg az itt fennlévőkhöz képest szedtem le, mivel innen csak 1kb-os exe meg üres rar fájlok szedhetők csak le:

[link]


De a SATA RAID driver csak egy .exe, tehát azt telepítés után kell állítólag telepíteni, viszont azt is megtettem mégis ezt csinálta.

Lehet maradok akkor egy IDE lemeznél, más ötletem nincs.

Köszönöm az eddigi segítséget!

2013. dec. 8. 17:08
 10/25 csacsi2 ***** válasza:

Nekem is így kellett telepíteni. Lehet az exe egy íróprogram, de a biztos amit rar-ba tesznek és mivel floppy ezért kell legyen benne txtsetup.oem fájl azt kell kiírni floppyra.

Másold ezt rá! Én kicsomagoltam általános fájlok semmi extra vagy vírus

(és a readme is tartalmazza hogy windows-hoz és nem linuxhoz Pl.)!

[link]

[link]

de te tudod én is beszereztem egy ATA vinyót...

2013. dec. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!