Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogy lehet az, hogy nem...

Hogy lehet az, hogy nem boot-ol be SATA-s HDD-ről a rendszer?

Figyelt kérdés

Van egy Abit IS7 V alaplapom és van benne egy SATA és egy IDE HDD.

Az IDE már majdnem halott(Slave-re kötve az 1-es portba), ezért a SATA-s-ra telepítettem a rendszert, szépen fel is ment meg minden, de mikor újraindítottam a gépet, akkor már panaszkodik, hogy nem talál rajta semmit(error disk boot failure insert system disk and press enter).

És innen nincs tovább. Bármit állítok a BIOS-ba semmi, még a SATA módot is variáltam(Sata only, enhanced stb), de semmi.

Tehát a rendszer fent van, csak valamiért nem akar a SATA-s-ról bootolni, csak azt nem tudom miért.

Valaki tudna segíteni? Már egy fél órája ezzel kínlódom.


Megjegyzés: Windows XP került fel a gépre, tiszta telepítővel, bár szerintem ez lényegtelen.



#BIOS #SATA #HDD #mode #Boot Failure
2013. dec. 7. 22:59
1 2 3
 21/25 csacsi2 ***** válasza:

Hát nagyon VGa hibának tűnik. A HDD regenerálást (HDD(de)Regenerator) egyszer csináltam akkor szerencsére csak a merevet kellett újraformázni, ki is hajítottam a progit!annyit mondhatok hogy ilyen szintü merevlemezműveletnél hosszú ideig 100% -on pörög a proci.

minden esetre nem ok arra hogy fekete kép jöjjön be. Szerintem vidd szervízbe ha táp a gond akkor megúsztad és esetleg a merevlemezvezérlés gondod is megoldódik!

félő, hogy az alaplap adta meg magát, de a szervízben bemérik az eszközöket, többet tudnak mondani a helyzetről.

2013. dec. 10. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:

Hát ez már egy ősrégi alaplap. VGA egy ATI 9200 SE, mivel alaplapi nincs rajta.

Egyébként gondoltam rá, de mikor ugye bekapcsolom a gépet, akkor még ha kép nincs is, akkor is a Windows elindul rajta(XP) és legalább a bejelentkező hangnak mennie kellene, de nem ment, szóval lehet hogy az, vagy a proci és akkor kaput.

2013. dec. 10. 18:40
 23/25 P.O.C. ***** válasza:
Ha csak egy vinyót számolunk bele, akkor az egész konfig nem ér 10 ezer forintot se. Én nem kínlódnék már vele.
2013. dec. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:
Valójában kiszolgáló szervernek még tökéletes, az is akart belőle lenni egy XP teszt után, de úgy látszik nem sikerült.
2013. dec. 11. 19:36
 25/25 A kérdező kommentje:
Sőt ami azt illeti, ki is ment az alaplap és még azt se tudom mi a hibája, de chipset hibára gyanakszom.
2014. jan. 5. 15:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!