Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi lehet a probléma?

Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés
Múlthéten gépház csere után indítottam a gépet a ventilátorok pörögtek a hdd dolgozik viszont képet nem ad minden alkatrészt teszteltem másik gépben a processzor illetve alaplap kivételével. Mai nap folyamán vásároltam új alaplapot a probléma viszont nem szűnt meg ugyan az valakinek valami ötlete van esetleg ?

2016. júl. 27. 19:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Sípolást ad a gép?
2016. júl. 27. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem sípol nem csinal az ég világon semmit csak pörögnek a ventik viszont ha ez mond valamit bárkinek is ha bedugom az egeret egy pillanatra felvillan majd elalszik ki illetve behuzasnal ugyan ez történik
2016. júl. 27. 20:03
 3/11 A kérdező kommentje:
*bedugásnál bocsánat
2016. júl. 27. 20:03
 4/11 Hominida ***** válasza:

Vásároltál új alaplapot? Akkor lényegében vásároltál egy új gépet. Máris teljesen más az alaphelyzet.


Ahhoz, hogy a gép minimálfokon elinduljon, kell alaplap, processzor, szükség esetén videókártya. Minden egyebet le is hagyhatsz róla. Ha ennyit összeraksz, és nem kapod meg a videókártya indítási üzenetét, sem a BIOS indítási üzenetét, akkor ezek valamelyike rossz. Áramtalanítsd a gépet, reseteld a CMOS-t, vedd ki az elemet és próbáld újra.


A hangszórócska rá van dugva? Véletlenül ezen az alaplapon nincs valamilyen hibajelző izzósor, kódkijelző, miegyéb?

2016. júl. 28. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Cmos reset illetve elem kivétel megtörtént az alaplapot most vettem új nem lehet baja a videókártya tesztelve lett másik gépben működött egyedül a processzort nem tudom másik gépbe tenni ezáltal az nem volt kipróbálva. Hangszóró be van dugva hibajelző fénysor nincs az alaplapon és más egyéb sem. Már mindent átnéztem próbáltam másik táppal végig mentem a kábeleken megnéztem az alaplap távtartóit hogy biztos csak ott vannak-e ahol furat is van a lapon szóval zárlat sem lehet. Már nincs több ötletem a proci maradt
2016. júl. 28. 07:23
 6/11 fersk ***** válasza:
Az ilyesmi gyakran memória kontaktus hiba.
2016. júl. 28. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Kipróbáltam másik memóriával is ugyan ez volt a hiba
2016. júl. 28. 11:11
 8/11 A kérdező kommentje:
Másik táppal is próbálkoztam az sem segített. Viszont most megfigyeltem hogy a ventillátorok lassan pörögnek mintha az indítás előtti tesztelésben valahol hibát találna. De hangjelzést nem ad a gép továbbra sem már arra is gondoltam hogy behalf ez a hülye hangszóró rajta
2016. júl. 28. 11:57
 9/11 Hominida ***** válasza:

"Már nincs több ötletem, a proci maradt."


Sajnos nekem is.

2016. júl. 28. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Szerintem rájöttem a problémára ami elég gáz de hát ez van szóval elnéztem és az alaplap nem támogatja a processzoromat az alaplap egy gigabyte ga-870A-Usb3 a proci pedig egy amd fx-4130 a gyártó honlapja szerint az alaplap nem támogatja csak a 4100,4150,4170-es procikat az enyém kimaradt sajnos de köszönöm mindenkinek a segítséget
2016. júl. 28. 17:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!