Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Esetleg a Tuxler VPN-ről mit...

Esetleg a Tuxler VPN-ről mit kell tudni? Többi lent.

Figyelt kérdés
Sziasztok, nem vagyok otthon annyiban ebben a témában ezért kérem a segítségeteket. gaz, hogy a Tuxler adatokat szívárog és, hogy veszélyes? Mármint úgy, hogy az én IP- címememt is felhasználják ezáltal valaki más az én IP- címemet használja. Mennyire biztonságos? És esetleg valaki ismer még olyan VPN szolgáltatót ami ugyanígy "egy ország valódi szolgáltatóit használja?" És nem az M247 vagty mit?

márc. 23. 14:00
 1/8 anonim ***** válasza:
Miért kell neked a VPN?
márc. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
#1 Mert meg szeretném változtatni, a helyzetemet, érdekel milyen hírek vannak más országokban is. És szeretnék magyarként is fent lenni.
márc. 23. 15:39
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A VPN-szolgáltatás két célra jó:

1. Ha olyan helyről éred el az Internetet - publikus hotspot, könyvtár, Internet-kávézó, hotel, reptér... - ahol esélyes, hogy mások kifürkészhetik a kapcsolatot, akkor a közted és a VPN-szerver közötti titkosítás megakadályozza ezt.


2. Ha olyan tartalmat akarsz elérni, ami csak egy adott országból/hálózatból érhető el, akkor a VPN-szerver - amire csatlakozol - elfedheti a szolgáltatótól kapott publikus IP-címedet, így az elérendő hoszt a VPN-szerver publikus IP-címét fogja látni, nem a szolgáltatódét.


Viszont a VPN-szolgáltatás:

- nem antivírus, nem véd meg a kártevőktől

- nem szűri a böngésződ által küldött, a téged azonosító "ujjlenyomatokat"

- nem gondolkodik helyetted, nem figyelmzetet, hogy hova regisztrálsz, mit teszel közzé, milyen cikkeket olvasol, mit vásárolsz

- nem "tartja a hátát" helyetted, együtt kell működniük a hatóságokkal


Ráadásul a TuxlerVPN:

- bár létező cég van mögötte:

[link]

[link]

de amerikai, így adatvédelmileg nem annyira szigorú, mint az európai versenytársai (ráadásul bárminemű jogi ügyintézés nehezebb velük szemben)


- a Windowsos kliensük:

[link]

bár vírusmentes:

[link]

de nem nyílt forrású, nincs független cég által auditálva


- két forrás szerint is:

[link]

[link]

nem hagyományos VPN-szolgáltatásról van szó, hanem valamilyen Socks5-proxyról, ami ráadásul a hálózatban résztvevő felhasználóknak szivárogtatja ki az IP-címed, illetve más felhasználókkal osztod meg az Internet-elérésed, ami nem igazán biztonságos

márc. 23. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
#3 Szia, köszönöm a részletes tájékoztatást. Esetleg van még olyan VPN ami a tuxlerhez hasonló? És nem a ProtonVPN meg ezekre vagyok kíváncsi.
márc. 23. 17:51
 5/8 anonim ***** válasza:
74%

"érdekel milyen hírek vannak más országokban is"

Lehet, hogy újdonságot mondok, de ezt VPN nélkül is megteheted...

márc. 24. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a szponzorizált influencerekre jobban hallgatsz, de arra, amire te akarod használni, nem kell VPN.
márc. 24. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem feltétlenül érdekelnek az influencerek és nem adok olyan emberek véleményére akiket megvettek. Engem a Tuxler érdekelt mert látom eltérő mint a többi és ez keltette fel az érdeklődésemet erre keresem a választ. Ostoba nem vagyok bárki képes használni egy VPN-t nem túl nehéz. De amit hallotam és amit a(z) Úr/Hölgy leírt nagyon érdekes és kíváncsian érdekel miben más mint a többi szolgáltató. Köszönöm aki erre képes válszt adni.
márc. 29. 23:44
 8/8 anonim ***** válasza:
Tor.
ápr. 14. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!