Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Igaz az, hogy akinek dinamikus...

Igaz az, hogy akinek dinamikus (váltakozó) az IP cime azt szétoszthatnak több ember között egyszerre?

Figyelt kérdés
2009. márc. 4. 20:11
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Az utolsónak:Én nem pontoztalak le!Szerintem neked van itt igazad!Lécci ird le ,hogy lehet rákeresni az IP cimre?És hogyan irja ki ,hogy hol lakok vagyis aki az IP cimet használja(mivel többen is vannak)?
2009. márc. 5. 10:00
 12/17 anonim ***** válasza:
48%

Létezik hogy valakinek egyforma ip címe van. Teljesen egyedi címet magánszemélynek nem osztanak ki mert amit kiosztanak azt a szolgáltató osztja ki. Mert amit kioszt aszolgáltató fix ként az lényegében egy alhálózati ip. Tehát lehet hogy egy másik szolgálató ugyan azt az ip-t osztja ki fixként másvalakinek, de ezek nem fognak ütközni mert a szolgáltató ip-jre mutatnak ami 2 külömböző. Ez így magyarra forrditva.


Amennyi számítógép van a világban nem lehnet annyi egyedi címet kiosztani! Magyarul ha te x vagy és y-t akarod elérni és mondjuk fix ip-d van, akkor a az adatod átmegy a szolgáltatón majd az az y-n szolgáltatóján és úgy y-nhoz. Ergo lehet hogy x és y-nak ugyan az az ip-je mégis megtalálják egymást mert a szolgálattó routol.


Bár monjuk ezeket sokan leírták már előttem hogy is működik pontosan és jól is írták.

2009. márc. 5. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
81%

Gondoltam hogy nem te pontoztál le hanem a többiek, csak nem értem miért??

Kérdésedre: [link]

2009. márc. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
2009. márc. 5. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
64%

"Nekem volt már hogy rákerestem a saját IP-mre és győr-t adta ki, holott debreceni vagyok!"


Ez pont a nem publikus cím kiosztása miatt fordulhat elő! (Ha figyelmesen elolvastad a korábbi válaszokat.) Gondolom Te a nem publikus IP-dre kerestél rá, ami csak a szolgáltatód belső hálózatában létezik. A találat viszont egy publikus IP-t mutatott.


Tehát: NEM lehet az Interneten egyszerre két egyforma IP cím, legalábbis a jelenlegi hálózati ismereteim alapján. Ez, ugyanis elég nagy problémákhoz vezetne. Ezért vannak a szerverek, hogy ezeket a dolgokat kezeljék...

2009. márc. 5. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:

A mi cégünknél egy IP címen kb. 50 gép megy ki.

Az előző cégnél szintén egy IP címen kb 250 gép ment ki.

2009. márc. 10. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Az "én cégemnél egy IP címről x+1db gép megy" embereknek:

Az, hogy a céged, mármint maga az egész cég kap összesen 1, azaz 1db IP-t, az egy hálózat (az internet). Az, hogy egy BELSŐ hálózaton lóg 50, 80, 210, 1652db számítógép, az egy másik dolog. És az egészet egy router vezérli. De nem EGY hálózatról beszélünk. Maradjunk, annyiban, hogy egy adott hálózaton egy IP cím egy géphez van hozzárendelve. A ti esetetekben az az IP cím csak a router KÜLSŐ IP-címére vonatkozik.


A "de nekem azt írja, hogy az IP-m az ország másik felében vagyok" típusú válaszokra:

Igen, adott országos szolgáltató (akár t-xxxx akár Invitel, akár más) egyszer ide osztja ki az IP-t, egyszer oda. Az IP2Location weboldalak meg nem azonnal frissülnek.

2009. márc. 11. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!