Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Az internetszolgáltató figyeli...

Az internetszolgáltató figyeli az otthoni felhasználók adatforgalmát vagy naplózza esetleg valamilyen formában?

Figyelt kérdés

2014. aug. 21. 20:38
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

Kedves Lóránt,továbbra is csak magad alatt vágod a fát...


"továbbá ezek után telepítenek egy eszközt a hálózatába is ez végzi a fórum lehallgatás meg az e-mail naplózást nem a szolgáltató csak a szolgáltató továbbítja az adatokat "

Nem, alapesetben nem telepítenek helyileg a szolgáltatóhoz eszközt.

Ehhez elegendő a BIX-ben (ahova minden szolgáltató befut) az egyik fő switchben egy port mirroring.


"A fórum üzeneteket csak az NBSz nek mehet! "

A szolgáltató betápsávját duplán kihasználná ha minden egyes forgalmat el kellene küldeni az NBSZ-nek. Meg túl feltűnő is lenne. Meg a lehallgatóberendezés egy nem éppen "megbízható" helyen lenne.


Illetve gyanítom az NBSZ-nek sincsen kedve (pénze, erőforrása) több petabájtnyi adatot tárolgatni - feleslegesen.

2014. nov. 17. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 nlorant82 ***** válasza:
49%

De jó lenen ha feltehetném az NBSZ levelét akkor kiderülne hogy nem úgy van ahogy ö mondja! De sajnos nem tehetem fel!

Továbbá Én egy mint írtam internetszolgáltató tulajdonos vagyok tehát kicsit több rálátásom van a dolgokra mint egy mezei felhasználónak! Meg hogy az NBSZ nem tárol ekkora mennyiségű adatot ez egyszerűen baromság mert az NBSZ csak a magyar Internet szolgáltatokat hallgatja le viszont az USA az egész Földet! Képesek ekkora adatmenyiséget elemezni és szerintem csak egy részét tárolják! Igazából én csak az adatok elküldéséig tudom mi történik az adatokkal a túloldalon (NBSZ) csak tippelni tudok ezért gondolom hogy elemzik és csak egy részét tartják meg az adatoknak de nemünk mindent el kell küldeni nekik!

2014. nov. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

Kedves Lóránt, az a gond, hogy illogikus egy nem megbízható - kis vidéki Internet-szolgáltató telephelyén - az NBSZ-nek berendezést otthagyni, mikor mindezt megteheti a BIX-en vagy egy nagyobb vállalatnál.


Illogikus a teljes forgalmazott adatmennyiséget visszaküldeni az NBSZ-nek a bérelt vonalon keresztül - dupla akkora betápsáv kellene, mindezt csak a nemzetbiztonsági szempontból.


És illogikus az összes adatforgalom tárolása is. Sőt jogilag külső, vagyis bírói vagy igazságügyi miniszteri engedély kell az adattartalomba (nemcsak a metaadatok!) való betekintéshez.


Az igaz, hogy a nagyobb Internet-szolgáltatónak csatlakozási pontot kell biztosítania az NBSZ-nek, de ez nem azt jelenti, hogy egy operátor folyamatosan olvasgatja az e-maileidet, melyben elküldöd a sütőtökös csokitorta receptjét az asszonypajtásnak.


Ezeket alátámasztja a 444 cikke is:

[link]

2014. nov. 17. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 nlorant82 ***** válasza:

Akkor az én szolgáltatómnál ami 3 települést fed le miért helyezett el ilyen eszközt a nemzetbiztonság? Ötlet?

Azt tudom hogy a nagy cégeknél elhelyeznek szintén de az én cégemnél miért? Amúgy nálunk sem ül operátor automatikusan megy át az adat a nemzetbiztonsághoz!

2014. nov. 18. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 nlorant82 ***** válasza:
Azért mert közvetlen kapcsolata van a cégemnek külfölddel(nem BIX en keresztüli) ezért lehet hogy a cégemnél is elhelyeztek ilyen eszközt?
2014. nov. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 nlorant82 ***** válasza:

" hogy illogikus egy nem megbízható - kis vidéki Internet-szolgáltató telephelyén - az NBSZ-nek berendezést otthagyni, mikor mindezt megteheti a BIX-en vagy egy nagyobb vállalatnál!"


Ellenőrzik hogy megbízható e tehát elégé nincs képbe mert egy nem megbízható cég nem is szolgáltathat Magyarországon!


"kis vidéki Internet-szolgáltató telephelyén" ez egy érdekes kijelentés mert tényleg kis vidéki internetszolgáltató cégem van de én csak azt mondtam hogy

Internetszolgáltató cégem van tehát elég érdekes hogy valaki látatlanba tudja hogy kis vidéki cégről van szó!

2014. nov. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

"Azért mert közvetlen kapcsolata van a cégemnek külfölddel(nem BIX en keresztüli) ezért lehet hogy a cégemnél is elhelyeztek ilyen eszközt?"

No ez már adhat okot a külön eszköz elhelyezésére. Több kis vidéki szolgáltatót ismerek - náluk nincs ilyen eszköz.


"ez egy érdekes kijelentés mert tényleg kis vidéki internetszolgáltató cégem van de én csak azt mondtam hogy

Internetszolgáltató cégem van tehát elég érdekes hogy valaki látatlanba tudja hogy kis vidéki cégről van szó!"

Mi tudni mindent. Még a K.t.a.-t is tudjuk. ;)

2014. nov. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!