Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Az Indavideó és a Videa már...

Az Indavideó és a Videa már sok filmet le törölt. De a privát filmeket is le törlik mint a YouTube?

Figyelt kérdés

ár nagyon olyanok lettek mint a YouTube, minden filmet törölnek le a Indavideórol és a Videárol is.


Szerintetek a privátba töltöm fel akkor is le törlik majd?


Vagy lehet már nekik is van olyan tartalom felismerő mint a YouTube-nak, vagy lesz?


Ez a 2018-as évben nagyon be indult az illegális tartalom le törlése.



2018. jan. 6. 12:59
 1/4 A kérdező kommentje:

Egyik illető mondta nekem: Nem tudom hogy aktuális e a téma, De a Doctor Who (vagy bármilyen más sorozat, de ez ép aktuális) 10 évadjának, ami épp most jött ki, a magyar fordítását azokat törlik, de amik fent vannak Pl Tom és jerry, Hupikék törpikék stb, ezek fönt vannak érintetlenül érdekes módon, legutóbb ezt írta egy illető: Valaki nagyon nem bír magával és egymás után jelentgeti a tartalmakat. A youtube csatornánk is ebbe bukott bele. 4 évig semmi gond nem volt, békében megvoltunk a kiadókkal a reklámbevételekből satöbbi. Majd hírtelen elkezdtek random részeket tiltogatni amint aktivitást láttak. Mint kiderült magyar bejelentés alapján törölték a videókat a jelentő személye ismeretlen.

Egyelőre csak annyit tudni, hogy a jogvédő irodákon kívül animét senki nem szedethet le az indáról hacsak nem tudja jogkezelését igazolni az indalabs felé.

Az elmúlt fél évben rohamosan nő az indáról eltávolított videók száma, ami egyértelmű jele annak, hogy valakinek vagy valakiknek nagyon nem tetszik ami az indán folyik és sorra jelentgetik a videókat a jogkezelőknél.

Sajnos többet mi sem tudunk.

Igaz amit az illető mond?

2018. jan. 6. 13:09
 2/4 anonim ***** válasza:

Az Indavideó egyszerűen fogalmaz:

"Az Indavideó tárhelyszolgáltató, azaz a felkerülő tartalmakat kifejezetten nem ellenőrzi, felettük törvényességi felügyeletet nem gyakorol, sem szerzői és szomszédos jogi, sem személyiségi jogi, sem egyéb tartalmi szempontból. Ugyanekkor vállalja, hogy amennyiben bármilyen tartalmával kapcsolatban harmadik személy hitelt érdemlően igazolja, hogy az számára jogsérelmet okoz, úgy legfeljebb 72, de jellemzően inkább 24 órán belül a tartalmat a felületeiről eltávolítja.

...

Milyen videókat tölthetek fel?

Tartalmi szempontból


1: Mindenekelőtt olyat, ami a tiéd. Bármit, aminek a jogaival rendelkezel, vagy te magad csináltad, vagy amiről tudod, hogy szabad felhasználású, és senkinek sem sérted semmilyen jogát a publikálásával.


2: Nem vagyok jogász, feltölthetek egy Bódi Sylvi videót az RTL-ről?


Nem. Ha tudod valamiről, hogy nem a tiéd, ne töltsd fel. Ha nem tudod, hogy a tiéd-e, akkor se töltsd fel, vagy ígérd meg magadnak, hogy nem fogsz szomorkodni, ha a jogtulajdonos leszedeti velünk."

Forrás: [link]


A Videa kicsit körülményesebben fogalmaz, de egyértelműen a Feltöltőre hárítja a felelősséget és jelzés esetén törli az inkriminált tartalmat:

"Szerzői jogok


A Felhasználó ezúton kijelenti és szavatolja, hogy amennyiben a videa.hu használata során a honlapra bármilyen jellegű szerzői jogvédelem alatt álló művet hozzáférhetővé tesz, ezen művek tekintetében a felhasználási jogokkal rendelkezik. A szerzői művek felhasználásának jogosságáért, a szerzők, illetve egyéb jogosultak felé a szerzői vagy egyéb jogcímen felmerülő díjak mindenkori megfizetéséért kizárólag a Felhasználót terheli felelősség.

...

A feltölthető tartalomra vonatkozó rendelkezések


A Felhasználó által feltöltött videó tartalom és az ahhoz kapcsolódóan feltöltött adat


* nem sértheti más szerzői jogait,

...

Emellett kijelentem és garantálom, hogy a videón szereplő vagy egyéb harmadik személyek képmásának és hangfelvételének megjelenítése a Ptk. vonatkozó személyiségi vagy egyéb jogaikat nem sérti, a szükséges hozzájárulásokat megszereztem. Ha harmadik személy az New Wave Media Group Zrt. ellen az általam feltöltött videó miatt, jogsértésre való hivatkozással fellép, úgy New Wave Media Group Zrt. az ezzel kapcsolatos eljárások és az igényérvényesítés valamint a kapcsolódó költségek és díjigény alól teljes mértékben mentesítem, azokat közvetlenül megfizetem és helytállok.

...

A Felhasználó tudomásul veszi, hogy a videa.hu-t üzemeltető New Wave Media Group Zrt. nem köteles ismerni a videa.hu mindenkori, aktuális tartalmát, de amennyiben bárki felhívja a figyelmét egy, a felhasználási feltételeket vagy törvényt sértő tartalomra, a 2001. évi CVIII. törvény 10. § és 13. § rendelkezéseinek megfelelően az üzemeltető eltávolítja azt."

Forrás: [link]


A citált törvény: [link]

2018. jan. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ezt nem én spanelem bele, valaki bemásolja mert én nem azt biztos, de köszi a válaszokat,
2018. jan. 6. 13:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!