Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows 10 telepítése hálózati...

Windows 10 telepítése hálózati hiba esetén?

Figyelt kérdés
Win 10-et szeretnék telepíteni egy Lenovo ThinkPad L14 Gen 4 laptopra. Előtte Linux volt rajta. A telepítés egy pontján kéri az internetes hálózathoz csatlakozást, bár működik a wifi, amivel a Linux kapcsolódott is a hálózatra. Akkor is kéri a telepítő a csatlakozást, ha bedugom a laptopba az internet csatlakozóját. A telepítő nem megy tovább hálózat nélkül. Mit lehet tenni ilyenkor?

ápr. 13. 12:55
1 2
 1/17 Szikszai.B ***** válasza:
89%
Friss Windows 10 Pro-t telepíts, abban át lehet lépni a hálózati részt.
ápr. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 CspCsj ***** válasza:
88%

Google:

[link]


1. Ennél a lépésnél nyiss parancssort: Shift+F10

2. Írd be a következő parancsot: OOBE\BYPASSNRO és Enter billentyűvel futtasd

3. Újraindítás után, ugyanitt már megjelenik a nincs internetkapcsolatom lehetőség, amivel átugorhatod.

ápr. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
33%
Biosban tiltsd a hálózati kártyát.
ápr. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 HakapiszikMatyi ***** válasza:
33%
Tartsd meg a Linux-t inkább, ha nem akarsz szívni. :) A hírek szerint amúgy a Win 10-nek is vége 2025-ben...
ápr. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#4 hogy lenne vege? Megmondtak 10 utan tobbet mar nem adnak kinujabbat

11 az 2021 ben megis kijott

es mar 12 t emlegetik

ápr. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

- friss Win 10 pro-val ugyanez a helyzet: a telepítő megáll és hálózatot

kér, amit én szívesen megadnék, de nem tudok. Nem szeretném kikerülni a hálózat megadását. Win 11-el is próbálkoztam, ott is ugyanez a helyzet. Csak Linuxnál nem volt gond, az simán megtalálta a wifit is, meg a vezetékes hálózatot is.

- a OOBE\BYPASSNRO nem használ, semmi nem történik

- ha a biosban letiltom a hálózati kártyát, attól lesz hálózatom a telepítéskor?

ápr. 13. 15:35
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Telepítéskor nem kell hálózat. Majd telepítés után (amikor már helyi fiókban vagy) visszakapcsolod a biosban.
ápr. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Meg tudod próbálni telepítés közben hozzáadbi a wifi drivert (vagy ugyanígy az ethernet drivert):

[link]

ápr. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
64%
Melyik kiadást próbálod telepíteni? Én nem rég (húsvét hétfőn, miközben a többiek a nappaliban húsvétoztak én félrevonultam ezzel foglalkozni) telepítettem újra a gépem a Windows 10 Pro rendszerre, én nálam ott volt eldugva a "Nincs internetem" link a képernyő alján. Tavaly nyáron egy ismerősöm gépére raktam Home verziót, mert azon az van gyárilag megvéve, és ott is simán át lehetett ugrani a netes kapcsolódást a nincs internet gombbal. Mindkét esetben a windows telepítőt a Media Creation tool segítségével írtam ki egy pendrivera.
ápr. 13. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Win.10 telepítésénél nem kötelező az internet kapcsolat.

Ahogy #9 is írja egyszerűen csak a "Nincs internetem"-re kell kattintani.

ápr. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!