Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows 10 telepítése hálózati...

Windows 10 telepítése hálózati hiba esetén?

Figyelt kérdés
Win 10-et szeretnék telepíteni egy Lenovo ThinkPad L14 Gen 4 laptopra. Előtte Linux volt rajta. A telepítés egy pontján kéri az internetes hálózathoz csatlakozást, bár működik a wifi, amivel a Linux kapcsolódott is a hálózatra. Akkor is kéri a telepítő a csatlakozást, ha bedugom a laptopba az internet csatlakozóját. A telepítő nem megy tovább hálózat nélkül. Mit lehet tenni ilyenkor?

ápr. 13. 12:55
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Csak Win.11 telepítésénél kötelező az internet kapcsolat, de annál is meglehet oldani az internet nélküli telepítést.
ápr. 13. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Az esetemben egy kék képernyőn valami olyasmi olvasható, hogy a folytatáshoz csatlakoznom kell a hálózatra. És semmi más. Semmi választási lehetőség, semmi menüpont, gomb, kilépési vagy átugrási lehetőség. S ezzel vége is a telepítésnek, mert nem lehet se előre, se hátra továbbmenni, még hotkey segítségével sem.
ápr. 13. 18:51
 13/17 A kérdező kommentje:
A Windowst a Microsoft hivatalos oldaláról töltöttem le.
ápr. 13. 18:54
 14/17 anonim ***** válasza:

Akkor ott nem az internet kapcsolat a gond.

A telepítés elején törölted a partíciókat a lemezről?

ápr. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 CspCsj ***** válasza:

Gyorsan rákeresve tényleg van olyan, hogy nincs Skip/Kihagyás gomb ennél a telepítési lépésnél. (ez már a fájlok partícióra másolása után következik)

[link]

[link]


Bár még nem futottam bele ilyen korlátozásba, pedig többször telepítettem a közelmúltban is Win10-et ismerősöknek. (többször laptopot is ami nem csatlakozott még semmilyen hálózatra)

ápr. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 CspCsj ***** válasza:

Bocs ezt a linket kihagytam, - itt pár egyéb javaslat is van, ha végigszaladsz a hozzászólásokon:

[link]

ápr. 13. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

CspCsj javaslata bevált (16-os), működik! Azaz telepítéskor egy USB-be dugható wlan adaptert vagy telefont kell csatlakoztatni a gépre, így már megjelenik a hálózat kihagyása lehetőség. Merthogy ez a probléma egyes gépeknél elő szokott fordulni, írták a redditen, s nekem pont ilyen laptopom van. Igaz, a frissen települt Windows ezek után nem talált hálózati eszközt, de azt egy illesztő utólagos installálásával meg lehetett oldani. Egyszerű volt az egész, csak másfél napba telt a Win 10 telepítése!

Köszönöm mindenkinek a hozzászólást, tanácsokat!

ápr. 14. 10:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!