Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Amikor programozást tanulsz/fe...

Amikor programozást tanulsz/fejleszted magad hova jegyzetelsz?

Figyelt kérdés

A Drive-omban akarok egy Word-doksit nyitni emiatt. És így szépen online tudom használni akkor is ha könyvtárban vagyok, vagy mobilról vagy a laptop-omról.


A kérdés az, hogy ez-e a legjobb formátum.

Pl a Google Colaboratory is opció lehet.



2022. szept. 10. 14:23
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
50%
Hihetetlen hogy az Obsidian-os választ ennyien leszavazták. Kérdém én: miért???
2022. szept. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Sima .txt fájl notepad-al az asztalon, vagy papírra. Attól függ mi a jegyzet.
2022. szept. 11. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

@11 "Kérdém én: miért???"

Ilyen az amikor ennyire "ahead of the curve" vagy... azt se tudják, hogy mi az, mi mindenre lehet használni. :D


@5 "Ez nem vers tanulás, csak megérted a dolgokat hogy működnek és begyakorlod."

Ezzel nem feltétlenül értek egyet. Rohadt nagy különbség van aközött a fejlesztő között, aki (hamár megvan a model) leül és folyamatosan megírja a kódot és aközött aki kb-ra tudja, hogy mi van, de 5 percenként 10 percig a StackOverflowt bújja a pontos megoldásért. Én ha valami újjal találkozok, nemcsak átmásolom a SO pipás választ, hanem elolvasom a dokumentációt, kijegyzetelem azokat a részeit a dokumentációnak amiket relevánsnak tartok és ezeket a jegyzeteket időnként akkor is átnézem, akkor is ha nincs szükségem az adott eszközre. Rohadtul menő tud ám lenni, ha fejből tudsz kevéssé triviális dolgokat.

2022. szept. 11. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
#13: Abszolút egyetértek. Szerintem van rengeteg dolog amit érdemes "bemagolni" mert nagy különbség van a felismerés (recognition) és az előhívás (recall) között. Munka közben meg nagyon nem mindegy, hogy tudod fejből vagy meg kell nézned a neten.
2022. szept. 12. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

#2 "aztan ha keresni kell benne, akkor meg sokkal lassabb, rugalmatlanabb"

Valóban.

kivéve, ha értelmesen, tematikusan, átláthatóan jegyzetelsz. Akkor az időveszteség töredéke annak, amit mondjuk ábrák készítésekor elszúrsz.

2022. szept. 12. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

#15 Amúgy sztem ez attól is függ, hogy mit kell megkeresned újra és újra.

Nekem fejben jobban megmaradnak ha kisebb dolgokat megkeresek párszor.


Ha konkrét logikát vagy algoritmus részletet veszek át akkor próbálom kitalálni hogy miért úgy működik ahogy és kijegyzetelem, ha valami ismeretlen dologgal találkozok akkor leírom.

2022. szept. 12. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Ha egyedül vagyok, a saját Confluence-embe jegyzetelek évek óta.

Ha csapatban tanulok, gyakorolok, akkor képernyőmegosztás, esetleg Miro.

2022. szept. 16. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!