Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Egy átlag programozó élete...

Egy átlag programozó élete tényleg olyan mint ahogy azt sokan beállítják?

Figyelt kérdés

pl: folyamatosan gép előtt kell ülni munkaidőm kívül is a project-ek miatt, szociális életre szinte semmi idő nem maradt stb.


Vagy ez csak egy egyszerű sztereotípia?


2012. nov. 4. 11:57
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
81%
A multik és monopol vállalatok padig nem fogják megengedni maguknak, hogy feketén foglalkoztassák vagy ingyen túlóráztassanak allalmazottaikat, mivel ezek a cégek általában akkora állami támogatásokat kapnak, hogy azt "fillérekért" nem kockáztatnák. Azokat pedig csak sajnálni tudom, akiknek a feketézésre kell építeniük ebben a szakmában.
2012. nov. 5. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
43%

"Azokat pedig csak sajnálni tudom, akiknek a feketézésre kell építeniük ebben a szakmában."


Melyik a jobb?

Ha bejelentenek bruttó 500-ra - ami a munkáltatónak teljes költségen mondjuk 700 - és abból te megkapsz mondjuk 300-at, a többit ellopja állambácsi,

VAGY

bejelentenek mondjuk 150-re, az a munkáltatónak teljes költségen kb. 250, ehhez még kapsz kézbe 300at, ekkor te keresel nettó 400at, a munkáltatódnak meg 550-be kerül?


Egyértelmű, hogy - az államot kivéve - mindenki a második verzióval jár jobban.

Merthogy ellenszolgáltatást a befizetett adódért nem TE kapsz.

Egészségügy? Egy kalap sz*r az egész, kb. Ugandában magasabb a színvonal.

Közbiztonság? Az ország nagyrészén az sincs.

Közigazgatás? Az is kritikán aluli, ahogy működik.

Honvédelem? Olyan itt gyakorlatilag nincs.

Nyugdíj? H*lye vagy, ha arra számítasz, hogy te még nyugdíjat fogsz kapni az államtól. Persze ha most vagy 60 éves, akkor még igen. De én 30 vagyok, és nincsenek illúzióim.


Úgyhogy én személy szerint jobban örülök neki, ha az aktuális munkahelyemen történetesen feketén fizetnek.

2012. nov. 5. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 iostream ***** válasza:
27%

Utolsó, ez nagyon gusztustalan hozzáállás, ráadásul demagóg is buta is.

Gusztustalan, mert sipákolsz, hogy milyen szar minden, de ha aktívan keresztbeteszel neki, akkor soha nem is lesz jobb. Pont azoknak kéne előbb fehéredni, akik jól keresnek, mert ők (mi) vígan megélnek (-ünk) a fehér, adózott fizetésből is. Aki feketén is csak 90 nettót keres, és kuporog a szobakonyhás albérletében, na azt megértem, ha nem érzi feltétlenül kötelességének rendesen adót fizetni.

2012. nov. 5. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
21%

Gusztustalan?

Mégis mi a gusztustalan, hogy nem akarom, hogy a kemény munkával megkeresett pénzemből a cigókat szaporítsák és a haverok zsebét tömjék? Mert ezt csinálják. Valóban hasznos célokra csak a töredékét költik. Ha ezt te tagadod, akkor szimplán h*lye vagy, már bocs.


Demagóg?

Tényekről beszélek, mi ebben a demagóg? Ha te nem látod a nyilvánvalót, akkor a hiba a te készülékedben van.


Buta?

Az a buta, aki a tolvajok zsebét tömi, és még örül is neki.


"Pont azoknak kéne előbb fehéredni, akik jól keresnek"

Fehéren kezdtem. Pályakezdőként egy multinál húztam le éveket, fullra bejelentve.

Mit sikerült elérnem vele?

??

Ezt mindet?

Nem, barátom.

Először az elitnek kell elszámolnia. Először nekik kell megbűnhődniük azért, mert csontra szopatták és tönkretették ezt az országot, miközben ők maguk milliárdosokká váltak.

Ha majd azt látom, hogy a Csányik, Orbánok, Gyurcsányok, Simicskák, Princz Gáborok akasztófán lengedeznek(de minimum életfogyt. kenyéren és vízen), ha elkobozták tőlük az összerabolt pénzüket, ha az országot egy olyan elit vezeti, akik nagyjából tisztességesek, ha nem 10 milliárd forintért építenek 1 kilométer autópályát;

Akkor majd lehet róla szó, hogy befizetem az adót rendesen.

Addig meg az állam bekaphatja.


Tudod, mi az igazán gusztustalan? Hogy az én nyakamba akarod most itt varrni, hogy ilyen sz*rban van az ország.

Holott nem én voltam az, aki 20 éve elprivatizált mindent, nem én voltam az, aki a sok ellopott pénz pótlására kölcsönöket vett fel, és nem én voltam az, aki még a kölcsönöket is ellopta. Ezt mind az úgynevezett elit művelte. És ezeknek fizessek én adót?? Hát a lóf*szt..

2012. nov. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
22%

Jól mondod tetszett a beszéded.

Bass*a meg a k*va állam.


De ettől sokkal szarabb a helyzet ajánlom Szaniszló Ferenc videóit a youtubon.

2012. nov. 10. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Nagyjából ismerem a "munkásságát".

Sok dologban igaza van, csak azért ironikus, hogy pont egy tintahugyozó pofázik kemény, életen át tartó gürcölésről, munkáról, miközben a munkához sok köze sosem volt :D Persze azért kellenek ilyenek is :)

2012. nov. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Az tényleg igaz,hogy sokat kell dolgozni de nem is bruttó százat kapsz a melódért,ebből meg vígan tudsz elmenni csajozni jobbnál jobb fullos nőket megkapni.
2012. nov. 15. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Nézd ezt a srácot,ő programozó,régen Oracle adatbázis PL/SQL-ben dolgozott például,most rendszermérnökként saját cégében tolja:

[link]


Konkrétan testépítő bajnok.

2012. nov. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
49%

És konkrétan az jó, hogy testépítő bajnok vagy? :D

Én csak röhögök ezeken a tükör előtt feszengő, önképzavaros, kis f*szt kompenzálni próbáló balf*szokon :D Testépítésnél kevés b*zisabb dolog van, amit egy férfi művelhet. Talán az, ha sminkeli magát.

2012. nov. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
55%

Nem tudom mi b_zis ezen,ja hogy nem úgy nézek ki mint egy kis hülye gyerek.

Tudod speciel ennek a srácnak olyan csajai vannak hogy sokan max. képen se látnak olyat,nem is tudom miér.

Meg engem is megbámulnak sokszor.

2012. nov. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!