Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan tanuljak meg programozn...

Hogyan tanuljak meg programozni? és hol?

Figyelt kérdés

18 éves végzős gimnazista vagyok. Eddig front end fejlesztést tanulgattam szabadidőmben -> HTML, CSS, (jS és Jquery gyengén megy, még csak a syntax-ot tanulom ) és bootstrap.


Nincsenek infós ismereteim(nem rakom le az Info érettségit), de kinéztem pár külföldi egyetemet ahol az nem elvárás programozó szakon. Most ne azon veszekedjünk, hogy ebben a szakmában mennyire éri meg egyetemet végezni.

És tudom hogy azért megyek oda, hogy megtanuljak programozni :D, de ott gondolom egy hagyományos tanmenetet fogok követni amiben az alapokat tanítják meg és még hozzá kell tanulnom a modern technológiát magamtól. Ezért nem hülyeség, ha elkezdem legalább a syntaxot tanulni pár nyelvnek és megismerkedni pár frameworkkel.


Az a kérdésem, hogy hogyan tudok addig is tanulni? Milyen oldalt ajánlotok (nyelvtudás nem akadály, 16 évesen leraktam a c1-et angolbol), ahol kifejezettem java-t vagy Node.js-t tudok tanulni?

(tudom hogy a 2 teljesen eltérő csak még nem döntöttem el mit akarok pontosan)


Már körbekérdeztem pár külföldi oldalon és sokan írják a Teamtreehouse-t, freecode camp-et és a Code school-t. Ti már használtátok bármelyiket?És milyen?


Magyar alternatívákat is láttam pl.:CodeBerry: [link]

Erről tudtok valamit?



2016. nov. 13. 19:51
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Egyébként milyen érdekes, hogy Mérnökinfo címszó alatt bemásoltad a Horváth-féle ORSI tárgy tematikáját, amit jóformán csak az ELTE proginfo képzésén tanítanak, lévén az egész módszertan többé-kevésbé Fóthi Ákos és Horváth Zoltán kreálmánya (egész pontosan HZ alakította tovább a Fóthi-féle programelméletet, amennyire ismereteim igazak)
2016. nov. 14. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem kívánok állást foglalni, csak szeretném megismertetni azt a tényt is, hogy egyetem válogatja mit nyomnak az arcodba. Menjünk sorba: BME-VIK mérnökinfó, 2014-es tanmemet:


.NET + C# teljes körű áttekintése: 4. félév Szoftvertechnikák


SQL, PL/SQL, T-SQL, Entity Framework: 5. félév Adatvezérelt rendszerek (Szoftverfejlesztés specializáció)


Angular, jQuery, stb.: 5. félév Adatvezérelt rendszerek, Mobil- és webes rendszerek, Objektumorientált szoftvertervezés


SVN + GIT + TFS: 3. félév Programozás alapjai 3, 4. félév Szoftvertechnikák, 5. félév Témalaboratórium, Objektumorientált szoftvertervezés



Nem mondom azt, hogy az egyetem ilyen must-have ebben a szakmában, de mérföldekkel jobb szakember vagyok mióta ide járok és komolyan veszem ezt az egészet. Van szerencsém találkozni önképzett, OKJ-s stb. "informatikusokkal" és siralmas amit általaban produkálnak.


Nem a magyar felsőoktatás a top 1, de (és most csak saját tapasztalatból a BME-ről), ahogy pusztul ki a rendszerváltás előtti/körüli idős tanárnemzedék és váltják fel őket a fiatalabb generációk, úgy egyre színvonalasabb és hasznosabb tudást szerzel az egyetemen.

Továbbá fontos megjegyezni azt, hogy a mérnökinformatikus képzés nem programozónak nevel, hanem mérnökinformatikusnak. Ha innen kijössz akkor nem nagyon van az informatikának olyan területe - márpedig nagyon sok olyan területe van ami nem programozás - amihez ne konyítanál akár egész komoly mértékben. Ehhez viszont kell az elmélet is, bizony akár a B* fa is. Ha meg nem kutatással foglalkozol, akkor jó pénzért elmész egy céghez. Így vagy úgy, de szerintem több és jobb szakemberként (esetleg emberként) jösz ki.

2016. nov. 16. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!